Przedsiębiorcza rodzinka

  0

  Do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkankom Gminy Świdnica- matce i córce, które działając w imieniu firmy pożyczkowej , naraziły firmę na straty w wysokości blisko 15 000.

  Policjanci z Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc czynności w sprawie oszustwa na szkodę jednej z firm pożyczkowych, zatrzymali dwie mieszkanki Gminy Świdnica w wieku 22 i 44 lata, które pracując jako przedstawicielki firmy ?pomagały” w uzyskaniu kredytu.

  Kobiety wyszukiwały osoby będące w trudnej sytuacji materialnej, wypełniały wszystkie niezbędne dokumenty a następnie wysyłały dokumenty do firmy która udzielała pożyczki. Za każdą wysłaną umowę kobiety otrzymywały po 30 zł. Działając w ten sposób znalazły 20 osób, które podpisały umowy o pożyczki, narażając firmę na straty blisko 15.000 zł. -ponieważ kredyty nigdy nie były spłacane.

  Obie kobiety zostały przesłuchane przez policjantów, przyznały się do oszustwa i podrobienia dokumentów. Za czyny, których się dopuściły grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

  Poprzedni artykułAleja Czereśniowa
  Następny artykułPobili za trzy piwa