Nowe władze Księstwa

  0

  Wyborem nowych władz zakończyło się wczoraj, w poniedziałek 15 czerwca, walne zgromadzenie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

  Włodarze miast i miejsc tworzących LOT spotkali się w Świebodzicach. Regentem Księstwa – prezesem – wybrany został Jacek Piekunko (na zdjęciu pierwszy z prawej), kierownik Referatu Promocji i Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Tak zadecydowała Wielka Kapituła Księstwa.

  – Chcieliśmy, by funkcje w stowarzyszeniu pełniły osoby na co dzień zajmujące się promocją i organizacją ciekawych przedsięwzięć w miastach i gminach należących do Lokalnej Organizacji Turystycznej – tłumaczy ustępujący prezes LOT, Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

  Podczas poniedziałkowych obrad oprócz regenta założyciele organizacji wybrali wiceprezesów. Wiceprezesami – marszałkami Księstwa – zostali: Marzena Korona-Kruk, kierownik Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Świebodzicach (zastąpiła Bogdana Kożuchowicza, burmistrza Świebodzic); Leszek Światkowski, naczelnik Wydziału Promocji UM w Jaworze (zastąpił Artura Urbańskiego, burmistrza Jawora) oraz Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Gminy Świdnica. Funkcję sekretarza pełni Adam Łaciuk, kasztelan Zamku Bolków, a skarbnika – podskarbiego Księstwa – Tomasz Kołakowski z Uniwersytetu Ekonomicznego. Zarząd tworzy również Norbert Karwowski, Świdnicki Klub Żeglarski „Qbryk”.

  W ramach posiedzenia LOT zatwierdzono plan działania organizacji w 2009 r. „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” brało już udział w I Międzynarodowych Targach Turystycznych Wrocław 2009. W drodze konkursu zajmuje się prowadzeniem Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy. W najbliższych miesiącach zorganizuje konkurs na logo oraz wizerunek graficzny wydawnictw LOT, opracuje przewodnik rowerowy ?Po Księstwie na dwóch kółkach”, a także rozpocznie prowadzenie własnego serwisu internetowego.

  Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie? działa w formie stowarzyszenia. Zajmuje się promocją gmin i miast Przedgórza Sudeckiego, jako regionu atrakcji turystycznych. Wspiera rozwój turystyki, szczególną uwagę poświęcając promocji miast i miejscowości członków LOT. Wspólnym mianownikiem działań promocyjnych gmin jest idea Księstwa Świdnicko-Jaworskiego, które od wczesnego średniowiecza pełniło rolę integracyjną pod względem gospodarczym, społecznym i politycznym.

  Poprzedni artykułDorota i Anna w kadrze Polski
  Następny artykułSkok na Żabkę