Z Gminą na Ty

  0

  28 maja, dzień po ogólnopolskim dniu pracownika samorządowego – Gimnazjum w Witoszowie Dolnym gościło uczestników II już Gminnego Konkursu o Laur Młodego Samorządowca.

  II edycję konkursu rozpoczęły życzenia złożone na ręce wójta gminy Świdnica z okazji Dnia Pracownika Samorządowego przekazane w imieniu wszystkich dyrektorów placówek oświatowych. W 2009 roku mija 20 lat działalności samorządu lokalnego w Polsce. Cieszę się, że w tym okresie 16 lat mojego doświadczenia mogłam poświęcić na rzecz gminy Świdnica na różnych szczeblach pracy w samorządzie, w tym 6 lat jako wójt gminy. Mam nadzieję, że II edycja konkursu pozwoli Wam drodzy uczniowie jeszcze bardziej poszerzyć wiedzę na temat gminy Świdnica i pracy w samorządzie. Będę dumna jeżeli w przyszłości to Wy będziecie pracować na rzecz naszej gminy – mówiła Wójt Gminy podczas uroczystego otwarcia konkursu.

  W II edycji zmagań o Laur Młodego Samorządowca – 20 uczniów z 7 szkół podstawowych i 3 gimnazjów z terenu gminy Świdnica odpowiadało na serię losowo wybranych pytań: – na czym polega praca radnego, do kogo należy się zwrócić o pomoc materialną, co przedstawia herb gminy Świdnica, ilu mieszkańców liczy gmina i jaka jest jej powierzchnia? – to jedne z wielu pytań na jakie uczniowie musieli udzielić odpowiedzi. Na uczestników czekała również seria pytań prezentowanych w formie multimedialnej, gdzie uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą merytoryczną ale przede wszystkim dobra pamięcią fotograficzną – rozpoznając na zdjęcia znane osoby, zabytki i miejsca w gminie Świdnica. Przeprowadzenie II tury (pisemno-ustnej) pozwoliło ostatecznie wyłonić finalistów II Gminnego Konkursu o Laur Młodego samorządowca.

  W kategorii szkół podstawowych:

  • I miejsce i tym samym statuetkę ?Laur Młodego Samorządowca” otrzymała Paulina Domagała ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu
  • II miejsce zdobyła Marta Adamczyk ze Szkoły Podstawowej w Lubachowie
  • III miejsce zdobyła Justyna Ładzińska ze Szkoły Podstawowej w Lutomi

  W kategorii gimnazjów:

  • I miejsce i tym samym statuetkę ?Laur Młodego Samorządowca” otrzymała Ewelina Kucięba z Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi
  • II miejsce przypadło w udziale Łukaszowi Czyżewskiemu z Gimnazjum w Witoszowie
  • III miejsce zdobyła Karolina Mikulska z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie.

  W konkursie prac plastycznych, który podczas tegorocznej edycji przeprowadzony został pod hasłem ?Najładniejszy zakątek mojej miejscowości”

  • I miejsce zdobył Mateusz Dziakowicz ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie
  • II miejsce otrzymał Patryk Paruch ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy
  • III miejsce otrzymał Bartłomiej Łach – ze Szkoły Podstawowej im. L.Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym

  Wyróżnienia za wykonanie prac plastycznych otrzymali: Natalia Kubisztal – SP w Bystrzycy, Angelika Miciak – SP w Mokrzeszowie, Gracjan Niemiec- SP w Lutomi oraz Aleksandra Sygut – z Przedszkola w Pszennie.

  Jury konkursu, w składzie: Sekretarz Gminy Jadwiga Generowicz – przewodnicząca, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Maria Jaworska i przewodniczący Rady Gminy Świdnica Henryk Sara – członkowie jury, wyraziło słowa uznania i podziękowania dla dyrektorów i nauczycieli za włożony trud w przygotowanie uczestników do konkursu.

  Uroczyste wręczenie statuetek dla ?Młodych Samorządowców”, którzy po ponad 2 miesiącach przygotowań zaprezentowali najlepszy poziom wiedzy o samorządzie gminnym odbędzie się podczas obrad Sesji Rady Gminy Świdnica, która odbędzie się w czerwcu br.

  Poprzedni artykuł200 lat dla pani Janiny
  Następny artykułPiękny debiut