Strona główna Wydarzenia Nowe boisko w grze

Nowe boisko w grze

0

Jerzy Engel, były trener reprezentacji Polski, a obecnie dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej wziął udział w piątek, 17 kwietnia, w uroczystym otwarciu nowego boiska przy Świdnickim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Pieniądze na budowę obiektu przekazało miasto Świdnica. Otwarcie boiska zorganizowano w ramach regionalnych obchodów w drugą rocznicę przyznania Polsce i Ukrainie organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012.

– W Ekstraklasie grają piłkarze pochodzący ze Świdnicy. Oni nie mieli tak dobrych warunków do trenowania, a zaszli bardzo wysoko. Teraz warunki są zdecydowanie lepsze, dlatego chcę, byście tę szansę do maksimum wykorzystali – mówił do młodych piłkarzy, podczas ceremonii otwarcia, Jerzy Engel i dodał. – Cieszę się, że samorządy czują siłę do budowy takich obiektów. Mistrzostwa miną, a to wszystko pozostanie.

Nowe boisko przy OSiR ma 5.704 m kwad. sztucznej nawierzchni, 24 lampy oświetlające boisko, ok. 200 miejsc na trybunach. Na boisku o wymiarach 92 x 62 m wykonano nawierzchnię w najlepszej dostępnej obecnie technologii FIFA 2. W ramach kompleksu OSiR to najlepsza baza treningowa w promieniu 50 km od Świdnicy. Inwestycję zrealizowano w ciągu 4 miesięcy, a jej koszt to 2,04 mln zł. Nowe boisko jest jednym z elementów konsekwentnej realizacji planów Świdnicy w związku z centrum pobytowym na Euro 2012.

– Porządne boisko staje się kolejnym elementem uatrakcyjnienia oferty OSiR. To ogromnie ważne w naszych staraniach o przygotowanie centrum pobytowego na Euro 2012. Z nowego boiska cieszą się już dziś świdnickie drużyny, które mogą z niego korzystać niezależnie od pogody – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Duże jest zainteresowanie również przyjezdnych drużyn. Rozgrywki na boisku prowadzone są nawet do godz. 22.00. W Świdnicy gościliśmy już zawodników m. in. Zawiszy Bydgoszcz, Drukarza Warszawa, Ślęzy Wrocław czy Rakowa Częstochowa.

Na zakończenie piątkowej uroczystości na gości, sportowców i kibiców czekał ogromny tort, oczywiście w kształcie nowego boiska.

[photospace]

Poprzedni artykułPatriotycznie
Następny artykułŚmierć w celi