Do poważnego wypadku doszło przed godziną 8:00 na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Riedla. Ford focus uderzył w jadącą na sygnale karetkę pogotowia. Samochód ratowniczy leży na boku. Kierowca trafił z obrażeniami do szpitala.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadąca od strony Wrocławia osobówka wjechała na skrzyżowanie przy zielonym świetle. W tym samym momencie pojawiła się karetka, która z włączonymi sygnałami jechała z centrum na Osiedle Młodych.
Auto uderzyło w bok karetki, którą odrzuciło na około 100 metrów. Jak zaznacza Katarzyna Czepil, rzecznik KPP w Świdnicy, obaj kierowcy powinni byli zachować ostrożność. Na miejscu są służby ratownicze i policja. Ruch w tym miejscu jest utrudniony.
tepe/asz
[photospace]






![Płonęła trawa, zapalił się garaż [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/20260314_Pozar_Garazu_w_Strzegomiu-mix-100x75.jpg)
![Zderzenie na skrzyżowaniu Wrocławskiej z Wodną [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Wroclawska-kolizja-2026.03.14-mix-100x75.jpg)

![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)