Prawie promil alkoholu w organizmie miał obywatel Szwajcarii, który doprowadził do kolizji drogowej z udziałem policyjnego motocykla.
Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 sierpnia około godziny 13:20 na ulicy Esperantystów w pobliżu ulicy Kanonierskiej. Szwajcar, podróżujący oplem gwałtownie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, wtedy w jego samochód wjechał policyjny motocykl. Kierowca opla tłumaczył się, że nagle pieszy wtargnął na jezdnię. Funkcjonariusz policji został odwieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
– Po badaniu alkomatem okazało się, że kierujący oplem ma w wydychanym powietrzu 0,79 promila alkoholu. Szwajcar został zatrzymany do wyjaśnienia i wytrzeźwienia – mówi Robert Topolski z KPP w Świdnicy. Kierowca stracił prawo jazdy, a jego samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu.
Wobec policjanta trwa postępowanie wyjaśniające.


![Kajaki i rowery wodne na zalewie, majówka przy bosmanacie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/otwarcie-sezonu-zalew-Witoszowka-w-Swidnicy-1-maja-2026-23-238x178.jpg)
![Lewica świętowała 1 Maja [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Swieto-Pracy-w-Swidnicy-1-maja-2026-Nowa-Lewica-Plac-Grunwaldzki-8-238x178.jpg)

![Uderzył w słup, zatrzymał się na ogrodzeniu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-1-100x75.jpg)

![Świdnicki sąd podjął decyzję w sprawie aresztu dla Borysa B. podejrzanego o zastrzelenie 26-latka [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/po-posiedzeniu-aresztowym-Borysa-B-2026.04.30-2-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)