Koszykarska reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy zdobyła Mistrzostwo Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży. Finał zawodów odbył się 1 kwietnia 2009 roku w Świdnicy.
W półfinale II Liceum Ogólnokształcące pokonało Liceum Lotniczych Zakładów Naukowych z Wrocławia 77 : 48 W meczu finałowym po niezwykle emocjonującym spotkaniu II LO pokonało wynikiem 47 : 44 Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych ze Zgorzelca.
– “Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranej tym bardziej, że w meczu finałowym dosłownie trzema punktami pokonaliśmy Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych ze Zgorzelca, w którym występują zawodnicy juniorskiego zespołu Turowa Zgorzelec.” – relacjonuje Maciej Wodziński, trener zespołu z II LO.
Tym samym II LO wywalczyło awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się w czerwcu w województwie małopolskim.

![Tym razem zawody udało się przeprowadzić [FOTO/WYNIKI]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DSC09276_wynik-238x178.jpg)


![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-100x75.jpeg)




