Mobbing w świdnickim Tesco?

Mobbing w świdnickim Tesco?

199
PODZIEL SIĘ

Dyscyplinarki z byle powodu, 10-godzinne zmiany, konkurs na jeden wolny weekend w miesiącu, wyśrubowane do granic ludzkich możliwości normy, przerywane urlopy, wyzwiska i ciągłe zastraszenie. – Od półtora roku żyjemy w coraz większym stresie, a nasze prośby o zmiany kończą się kolejnymi groźbami – alarmują kasjerzy i obsługa lad w świdnickim hipermarkecie Tesco. Pracownicy rozważają zgłoszenie sprawy o mobbing do sądu.

– Wszystko zmieniło się wraz z zatrudnieniem nowej menagerki sklepu – tłumaczą pracownicy. Z dnia na dzień pracę straciła prawie połowa kasjerek, w tym kobiety pracujące od ponad 6 lat. Większość była zmuszana do odejścia pod groźbą dyscyplinarek za rzekome niedobory w kasach. 11 osób oddało sprawy do sądu. Zakończyło się ugodą i zmianą trybu zwolnienia. – Te rzekome manka stały się naszą zmorą – mówią kasjerki. Twierdzą, że pieniądze nie są liczone w ich obecności, że przejmują stanowisko bez rozliczeń po poprzednich pracownikach. – Można nam w takiej sytuacji zarzucić wszystko! – mówią rozgoryczone. Kolejną zmorą stały się 10-godzinne zmiany. – Oczywiście pracodawca ma prawo wprowadzić nawet 12-godzinne zmiany, ale siedzenie przez 10 godzin na kasie z jedną, półgodzinną przerwą, to udręka. Nie wytrzymują oczy, łatwo o pomyłkę. Prosiłyśmy wielokrotnie o zmianę, ale bez skutku.

10-godzinne zmiany zostały wprowadzone wraz ze zmniejszeniem obsady kas z 35 do zaledwie 14 osób (obecnie przyjęto dodatkowe 4 osoby). Kasjerki w godzinach mniejszego obłożenia zastępują tzw. multiskillerzy, czyli osoby pomagające w różnych działach. One jednak pracują w godzinach szczytu, przede wszystkim w soboty i niedziele.  – Błagałyśmy wręcz, żeby dawano nam chociaż jeden wolny weekend w miesiącu, tak jak pozostałym pracownikom! Zamiast tego szefowa ogłosiła konkurs na ten jeden wolny weekend! Miała go otrzymać kasjerka, która miała największy udział w obrocie kartami promocyjnymi, tzw. Club Card.

Do listy kasjerki dorzucają wyśrubowane normy skanowania towarów. – Wprowadzono 1500, nie wiemy, co to znaczy, ale towar powinnyśmy skanować co 2 sekundy, żeby się wyrobić. To jest nierealne, przecież czasem kody trzeba wpisywać ręcznie, czasem trzeba skanować duże towary – mówią. Tymczasem, jak podaje Magazyn Pracowników Tesco, w tej kwestii nie ma żadnych norm. Ma być płynnie i wygodnie dla klienta.

Kasjerki skarżą się także na wprowadzenie niezdrowych podziałów w załodze. – U nas trwa wyścig szczurów, kto więcej, lepiej, a do tego z nieustannym uśmiechem na twarzy. Atmosfera jest straszna.

– Stawia nam się wymagania, których normalny człowiek nie jest w stanie spełnić. Do tego normą są wyzwiska przy klientach, nagany za najmniejsze głupstwo. Trzy nagany oznaczają zwolnienie – żalą się kasjerki. O wszystkim informowały, dzwoniąc na specjalną linię telefoniczną pracowników Tesco, bez efektu. – My nie chcemy wiele – prawa do chociaż jednego weekendu z rodziną, grzecznego traktowania i wymagań, które nie zrujnują nam zdrowia.

Większość kasjerek zatrudniona jest na pół lub 3/4 etatu, tylko kilka ma pełny wymiar godzin. Zarabiają od 1000 do 1800 złotych.

Jakub Jaremko z biura prasowego Tesco  Polska  odpowiada: – We wszystkich naszych sklepach bardzo poważnie traktujemy przepisy Kodeksu Pracy. Dlatego zgodnie z równoważnym systemem czasu pracy, zmiany dłuższe niż 8 godzin są rozliczane z pracownikiem krótszym czasem pracy w następnych dniach lub dniem wolnym. Takie sytuacje zdarzają się nie częściej niż 4 razy w ciągu całego miesiąca. Jeśli mówimy o skanowaniu produktów, liczba 1500 to teoretyczna ilość zeskanowanych produktów, bez uwzględnienia czasu płatności, pakowania produktów, czy wreszcie – czasu, gdy przy kasie nie ma klientów. Jeśli uwzględnimy te wszystkie czynności, okaże się, że samo skanowanie produktów zajmuje kasjerowi tylko niewielką część ośmiogodzinnej zmiany. W rzeczywistości w ciągu godziny kasjer skanuje średnio 500 – 550 produktów. Jeśli chodzi o Wspomniany konkurs, mamy do czynienia z niefortunną formą przekazania pracownikom informacji o tym, że najefektywniejsi pracownicy mają pierwszeństwo w ustalaniu swojego grafiku. Ta forma komunikatu niezwłocznie zostanie usunięta.

Jestem zaskoczona, że te informacje nie dotarły do nas, bo przecież w Tesco działa organizacja związku – mówi Zofia Cierniewska, przewodnicząca Solidarności w Świdnicy. – Jestem wstrząśnięta sytuacją i na pewno pracowników sklepu nie zostawimy bez pomocy. Przypominam, że wszyscy pracownicy, którzy czują, że wobec nich stosowany jest mobbing albo pracodawca łamie przepisy, mogą zwrócić się z pytaniami do współpracującego ze związkiem prawnika. W każdy pierwszy czwartek miesiąca w naszej siedzibie przy ulicy Łukasińskiego 13 przyjmuje także inspektor pracy, w godzinach od 13.00 do 15.00. 

Podjęcie kontroli w hipermarkecie obiecał także kierownik wałbrzyskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy.

O sprawie piszemy także we wrześniowym, bezpłatnym papierowym wydaniu Swidnica24.pl.

Agnieszka Szymkiewicz

 

 • DSV
  • DSV

   HAHAHHA no tak ….

 • asd

  chyba nikt ich nie zmusza zeby tam pracowac

  • dziewczonka

   no to niech zaorają tych ludzi bo przecież nikt im nie karze tam pracować, głupie gadanie ja Tobie życzę, żebyś nigdy nie była/był w takiej sytuacji

   • Kamil

    Wystarczy zmienić pracę. Jesli im sie tam nie podoba to po co tam pracują? Za kare ?
    Co za nieudacznicy

    • becia

     Sam jesteś nieudacznikiem ,gdzie maja odejść i właściwie dlaczego,bo zarządzający sklepem stosuje mobbing ,to pracownik ma uciekać? Mobil jest ponoć karany, więc to właśnie menager powinien odejść.A poza tym nie tak łatwo znaleźć w dzisiejszych czasach pracę.Ja pracowałam w Lubinie pod rządami pani menager tej właśnie i wiem co to za osoba ,zero szacunku do drugiego człowieka.

  • RIPu

   Asd, oczywiscie ze nie. Pomysl tak, masz rodzine na utrzymaniu wszystko drozeje. Jak wiadomo bez specjalnych kwalifikacji w branzach, w ktorych zatrudnienie znalezc latwiej, ciezko jest cokolwiek znalezc. Kursy z "posredniaku" tez nie starczaja dla wszystkich. Przebranzowic sie z dnia na dzien sie nie da. Trzeba jakos zyc, wiec zatrudniasz sie nawet w tesco. To, ze tam stosuja mobbing wiadomo nie od dzis. Hipermakrety juz to do siebie maja. Jasne nikt nie musi tam pracowac. Zaloz przedsiebiorstwo i ich zatrudnij. To, ze ktos zglasza fakt mobbingu, uwazasz za zle? Moze pod tym nickiem kryje sie wlasnie owa menadzerka? Kazdy ma prawo do komfortowej pracy, wiadomo ze w pracy zawsze sa problemy i stresy, ale mobbingu do tego nie dokladaj.

  • Von Spoon

   Myślę, że jak Ci ludzie nie musieliby tam pracować, z pewnością by tego nie robili. Brak słów jak czyta się takie komentarze.. Czasami pomyśl zanim coś postanowisz napisać, bo Twoje słowa mogą kogoś urazić.

   • Kamil

    Gdy to czytam własnie teraz na czerwono mruga mi reklama "Parca dla grafika". Wiec praca jest, problem, że ci ludzie nic nie potrafią, poza narzekaniem

    • becia

     Praca dla grafika jak sam zauważyłes ,nie każdy nim jest,nie życzę nikomu pracować pod rządami tej kobiety ,ewy m koszmarna baba , nikogo nie szanuje ,z nikim się nie liczy.Choćby się pracowało idealnie ona i tak zawsze znalazła powód do wyzwisk i poniżeń.

  • Woyt

   Czasy ciężkie więc nie cwaniacz. Nie wiadomo co ciebie czeka.
   Strasznie mnie denerwuje jak widzę lekceważenie i pogardę ludzi dla kasjerek.
   Nie widzę powodu aby jakiś ćwok, który myśli, że jest królem bo zrobił jakieś zakupy, mówił do kasjerki per TY.
   Też mnie denerwują kolejki w Tesco ale to nie wina kasjerek tylko durnych managerów, które aby się wykazać są w stanie zaorać pracowników.
   Z kolei nad nimi stoi uśmiechnięte szefostwo, które wymaga wyników a od reszty umywa łapki

 • Mateusz

  Nie rozumiem – każda kasjerka ma na pewno syna/męża/brata, gdy się doda do tego oszczędności miasta w formie niewłączania latarni, wychodzi, że problem nieludzkiego podejścia nowej menagerki może się łatwo rozwiązać 🙂

  • becia

   Co ma jedno z drugim wspólnego?wy[powiedź bez składu i ładu ,jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to poprostu NIE PISZ głupot

 • taki z miasta

  DO TYCH JEŁOPÓW CO NAPISALI- ŻE NIE MUSZĄ TAM PRACOWAĆ-
  TAK – A WY NIE MUSICIE ROBIĆ TAM ZAKUPÓW- ŻREĆ BATONIKÓW MIĘDZY ALEJKAMI CHOWAJĄC SIĘ PRZED OBSŁUGĄ.

  • anita

   Popieram! 😉

 • misiek

  A na koniec zdziwiona tym co się dzieje przewodnicząca związków zaodowych. Związki zajmują się "wielką polityką", to co im tam los pracownika.

 • ktoś

  A w biedronkach to niby lepiej, biedne te dziewczyny

 • czytelnik

  To jest pomówienie względem osoby Pani &%*&. Kasjerki to nie roby, ruszaja sie jak much w g…. kolejki kilometrowe sie tworza i co? swiete krowy nie do ruszenia? bo jak dostana upomnienie to zaraz obrazone na caly swiat? Pani Ewa to wspaniala managerka, potrafi zarzadzac ludzmi, a kasjerki spiskuja bo im sie pracowac nie chce!

  • czytelnik2

   ona nie zarządza ludzmi tylko ich zastrasza, uwielbia się nad nimi pastwić, kocha krzyczeć i gdy czuje, że pracownicy się boją, miesza ich z błotem, taki styl określam jako 7 styl zarządzania ,, psychopatyczny''

  • Adrian

   Pani Ewo, to Pani?

  • koko

   DO MATOŁA "czytelnik"! DROGI MATOLE! ZARZĄDZAĆ MOŻESZ NP. PROCESEM PRODUKCYJNYM! LUDZMI SIĘ…KIERUJE! A DO TEGO POTRZEBNA JEST WIEDZA..co jak i dlaczego …REASUMUJUĄC ..PSYCHOLOGIA A NIE ZJEBANY CHARAKTER I PUSTKA W GŁOWIE

  • zin

   ty matole lub kim jesteś popracuj tak jak te kasjerki a potem mów a ta pani ewa to chyba twoja dobra znajoma i to dobra że ja ta bronisz a jeśli nie wiesz co to jest 10 godz pracy to nie wiesz co to praca

  • becia

   A Ty to pewnie jeden z lizusów pani m ,bo chyba nie pracowała czytelnik pod jej rządami wieć co się wypowiada a może jej z jej pachołków którzy po sklepie wozili jej wózek z zakupami .

 • Ona

  Zapraszam do electroluxu, nie ważne czy żarów czy świdnica bo to taki sam burdel. Już chyba wolałabym 10 godzin na kasie niż 12 godzin w takiej tyrze że ręce odpadają. W lato 40 stopni na hali a w zimę w niektórych miejscach bywało i 5 stopni. Nie wspomnę już o zarobkach bo moim mażeniem jest zarabiać 1800 z a pracuje tam już 6 lat.

  • czytelnik

   naucz sie ortografii to moze i zaczniesz zarabiac 1800

   • Popieram

    Słownik można kupić nawet przy niższych dochodach

   • Kamil

    Sorry, ale ja własnie tam pracuje. Jestem liderem projektu. Zarabiam bliżej 18 000zł/miesiac niż 1 800zł.

    Jeden zarabia 1tys drugi 15tys to chyba normalne.

  • KLIENT TESCO

   1800 BRUTTO KOCHANA BRUTTO!!!!!!!!!

  • pracownik

   ~czytelnik; ~Popieram nie dziwcie się ze ona pisze tak jak pisze. ~Ona ma rację jest tam wyzysk i nic się nie zmieniło, a1800 zł jest marzeniem każdego pracownika tego molocha.
   Tam pracowników traktuje się z góry. Sam ostatnio siedziałem nadgodzinach, a nie chce być zostać wyrzuconym z pracy – dziś jest cieżko o nową pracę.

  • becia

   1805 to jest zarobek brutto pracowników tesco

 • Monia

  Po komentarzach CZYTELNIKApodejrzewam,że jest konfidentem do kwadratu

 • Lukasz

  Z 35 do 14 to Tragedia !!! uwazam ze to mobbing !!!

  • ja

   zapomniały dodać, że jak ich było 35, to z tego 15 było na L4

 • Lukasz

  Czytelnik ) w tej chwili co pisze ze potrafi zarzadzac ludzmi? Ona nie traktuje LUDZI JAK LUDZI !!! Jak czytelnik nie byl w centrum zdarzenia niech sie nie wtraca !!!

 • bibo

  "czytelnik" – co ci p.&**& dała w nagrodę, że ją tak bronisz? A może sam/a jesteś ową p. &%&*? Ja nieraz słyszałam te pyskówki do pracowników i na prawdę było mi ich żal. Prawdziwy kierownik(nawet jak ma jakieś uwagi), to mówi to pracownikowi na osobności a nie przy klientach. i to jeszcze z wyzwiskami.

 • abc

  To nie "Was wykorzystują" a "Wy dajecie się wykorzystywać.

 • czytelnik

  Ciekaw jestem ile razy rzucaliscie %^&& na kasjerki, a teraz tacy obroncy jestescie? Pani manager chciala miec zdyscyplinowanych i reprezentacyjnych pracownikow. Chcielibyscie aby Was obslugiwaly stare i grube kasjerki? do ktorych strach podejsc? albo kasjerzy z wada wymowy? kobieta zrobila czystki bo chciala podniesc prestiz sklepu, a teraz sie na niej psy wiesza? Podejrzewam ze to niesprawiedliwa ocena leniwych i niewdziecznych kasjerek, ktore chcialyby zarabiac duzo a malo robic.

  • Gero

   CZYTELNIK widać że jesteś dobrze poinformowany a po tych tekstach typu święte krowy to wydaję mi się że działem przemysłowym śmierdzisz HEHE oczywiście w Tesco Świdnica.

  • Lukasz

   Ciekaw jestem co by pani zrobila albo czytalnik jakby zostali skarani WADA WYMOWY, czy to nasza wina jesli ktos ma wade wymowy to jedynie moze byc wina glupich lekarzy !!! Nietolerancja jednak wszedzie gdzie sie nie zaczepi 🙁

  • meeg

   Wychodzi na to, że czytelnik jest albo "tap madl" albo ma radiową dykcję skoro pozostał na stanowisku….na twoim miejscu drgi czytelniku nie marnowałabym w TESCO ani jednego dnia więcej i zaczęła poważnie myśleć o karierze medialnej haha

  • Marek M.

   w obozach też likwidowano ludzi za to jak wygladali.A pania menag.pamietam z tych czasów jak na mięsnym pracowała w tesco a wystarczy dać takiemu człowiekowi trochę władzy i nagle nadaje sobie rangę boga.Zwalniać ludzi za wadę wymowy i wygląd i czystą rasę kasjerek stworzyć?to ta pani powinna rządzić w czasie wojny.idealny materiał.

  • mao lee

   hmm..głos tej pani też pozostawia wiele do życzenia.

  • siemo

   Ty debi… pie…… weź się je…. w ten durny łeb. W życiu nie czytałem głupszego tekstu. Jeśli masz coś do ludzi starszych, z wadami wymowy, sylwetki lub jakimikolwiek innymi to świadczy to tylko i wyłącznie o jednym. Mianowicie o tym, że masz wadę mózgu. To są normalni ludzie, którzy walczą tylko o to żeby traktowano ich tak jak na to zasługują i ciężko pracują, abyś mógł sobie kupić sobie kolejną flaszkę(która do końca zeżre Ci mózg) i żebyś mógł się nażreć. Ciekawe czy gdyby Twoja matka lub siostra siedziałą tam na kasie to też byś takie pierdoły pisał.

 • yaro

  zamknac TESCO

 • KLIENT TESCO

  A MOZE TO SAMA PANI MENAGER SIE BRONI,BO ONA NIGDY SIE NIE ZESTARZEJE,NIE BEDZIE GRUBA I MA WIELKIE SZCZESCIE ,ZE NIE MA WADY WYMOWY ANI ZEZA BO SAMA SIEBIE MUSIAŁABY ZWOLNIĆ.ZASTANÓW SIE CZŁOWIEKU CO PISZESZ,ZWOLNIC LUDZI ZA WYGLAD ?? TO DOPIERO JEST MOBING PRZEZ DUZE M!JA TYM DZIEWCZYNOM WSPOLCZUJĘ BO NIE WIEM CZY "CZYTELNIK" CHCIAŁBY SIEDZIEĆ NA KASIE 10 GODZIN GDZIE SĄ TRZY KASY OTWARTE I TRZEBA BYC TEPYM ,ZEBY NIE SKOJARZYĆ TEGO,ŻE KOLEJKI SA DLATEGO ,ZE ŚWIETNA PANI EWA ZWOLNIŁA POŁOWE KASJEREK MIN ZA "STAROŚĆ".LUDZI NIE UBYWA A DZIEWCZYNY ROBIĄ TA SAMĄ ROBOTĘ CO KIEDYŚ ROBIŁY WSZYSTKIE WIĘC DARUJ SOBIE TE SWOJE POEMATY NA TEMAT PANI MENAGERKI BO KIEDYS MOZESZ BYC W TEJ SAMEJ SYTUACJI CO ONE.MAJAC TYLE SPRAW W SADZIE PRACY JUZ DAWNO POWINNI JA WYWALIĆ,^%&^()*&(*)(*)..P.S. A KASJERKI W TESCO SĄ BARDZO MIŁE BO JESTEM CZĘSTYM KLIENTEM I PODZIWIAM JE,ZE JESZCZE POTRAFIĄ SIĘ USMIECHAĆ I KULTURALNIE KASOWAĆ I ROZMAWIAĆ Z KLIENTAMI,NAWET TRUDNYMI A POWINNY JUŻ DAWNO W TEJ SYTUACJI LECIEĆ NA PROCHACH.

  • ktossssss

   oj wiele sie niepomyliles znam tych ludzi i z pelnom swiadomoscia i odpowiedzialnoscia moge zapewnic ze niektore kasjerki leca juz na srodkach uspokajajacych przepraszam za orty jestem za granica i niemam polskich znakow

 • CZYTELNIK – przykrywka a tak naprawdę to ta osoba -EDYTKA D. NA CIEBIE TEŻ PORA

 • czytelnik

  Tresc maila kasjerek

  Dzień dobry.
  Piszemy tego meila z nadzieją,ze Państwo nam pomogą.Chcemy opisać to co się dzieje w naszym Tesco w Świdnicy na ulicy Strzegomskiej 2 od ponad póltora roku,z momentem pojawienia sie nowego menagera sklepu Pani Ewy Medyk.Jedni z nas pracują od powstania Tesco czyli od prawie 8 lat inni przyjęci są pózniej,ale nikt nigdy wczesniej nie odczuwał terroru,mobingu i nie wiemy juz jak to nazwać.Pierwszą decyzja nowej Pani menager było zwolnienie połowy kasjerek,ponieważ słowa Pani menager były-"starych bab trzymać nie będzie",nie kryła się z tymi słowami i zwolniła kasjerki pracujące od powstania Tesco,strasząc je zwolnieniem dyscyplinarnym za rzekome manka,których wczesniej nigdy nie podpisywały (kazdy niedobór ponad 20 zł jest podpisywany),zastraszone kobiety zgodziły sie na porozumienie stron.Multiskilerzy siadający na kasy po kilku na jedną dziennie nigdy nie są rozliczani z niedoborów kasowych,a z tego co nam wiadomo te niedobory są i to nie małe,ale tylko kasjerom stawia się nagany i noty słuzbowe.Pani menager przychodząc do nas z innego Tesco,gdzie miała kilka przegranych spraw o mobing kasjerek, przez poltora roku bedąc już w tym Tesco miała pare spraw z kasjerkami niesłusznie zwolnionym dyscyplinarnie i pracownikami,miedzy innymi Stacji Benzynowej ,gdzie 11 osób zwolniła dyscyplinarnie wmawiając im przestepstwo gospodarcze i strasząc więzieniem.Pracownicy oddali sprawe do Sadu Pracy W Świdnicy i sprawę wygrali.Takich przykładów jest wiele.Kasjerki od dłuższego czasu proszą o wolny weekend i zaprzestanie zmian 10 godzinnych na kasie.Prosby pozostają bez reakcji.Zmiany 10 godzinne zawsze wypadaja w najwiekszy ruch czyli piatek ,sobota ,niedziela gdzie naprawdę wytrzymać tyle godzin na kasie graniczy z cudem,zmeczenie,wysiadaja oczy,przestaje się myslec racjonalnie i bardzo łatwo jest się wtedy pomylić.Na prosby kasjerek pani menager odpowiada,że myslała o wprowadzeniu zmian 12 godzinnych i maja sie cieszyc ,ze to jest "tylko" 10 godzin.Motto Tesco brzmi " TRAKTUJMY DRUGIEGO TAK JAK CHCIELIBYSMY SAMI BYC TRAKTOWANI".Nie wiem czy pani menager chciałaby siedziec 10 godzin na kasie,z jedna przerwą poł godzinną i proszeniem się o wyjscie do toalety,bo jest tyle ludzi a tak mało kasjerek,ze trzeba czekać aż zrobi się zdjecie.Zdjecia robione są co pół godziny wzdłóz linii kas.Przed zdjeciem lider kas ma za zadanie rozganianie kolejek,posadzenie szybko innych pracowników na pare chwil na kasie,zeby zaden klient nie "wystawal"poza linię,ponieważ są z tego oceniani i "opieprzani" przez pania menager za kolejki.W tym Tesco zawsze sa kolejki i 10 -20 osób przy kasach przez weekendy i praktycznie na codzień,na kasach siedza dwie,trzy kasjerki w godzinach popołudniowych,ponieważ nie mają niestety zmian porannych.Rano na kasach siedzą tzw multiskilerzy,których zadaniem była kiedys pomoc góra 15 minutowa kasjerom a od półtora roku siedza na kasach po 5-6 godzin rano a potem pani menager ma do nich "głośną" pretensje,ze nie zrobili swojej roboty.Wystarczy przyjśc do Tesco i posłuchać jak zwraca się do pracowników,jak na nich krzyczy przy klientach,jak potrafi wyzywać obrazając nas,co nigdy nie miało miejsca przy poprzednim menager sklepu Panu Dariuszu Ruchelu,który potrafił na pozegnanie kazdemu pracownikowi podziekować z szacunkiem za współpracę i podać rekę,zyczac dalszych sukcesów.Proszę nam uwierzyć,ze gdy były tzw zwolnienia redukcyjne,żaden pracownik nie został zwolniony tak jak powinien,z wyprawką i szacunkiem tylko wszystkich pani menager zwolniła dyscyplinarnie pod byle pretekstem(np.upieczenie innego kształtu chleba),pozbywajac się w ten sposób problemu.Pracownicy oddali sprawe do Sądu Pracy i ją wygrali.Kasjerki walczą i proszą od dawna o przynajmniej jeden wolny weekend w miesiacu,pani menager stwierdziła,ze złamały "umowe" i jedna z nich wzieła urlop na zadanie w weekend i dlatego reszta za to płaci! po wielu prosbach na forum pracowniczym ogłoszono konkurs dla kasjerek a NAGRODĄ ma byc wolny weekend.Maja rywalizować ze sobą o wydawanie i nabijanie klientom kart Clubcard i która nabije najwięcej ta dostanie nagrodę. CZUJEMY SIĘ MOBINGOWANE,BO KAZDY PRACOWNIK W TESCO MA WOLNY JEDEN LUB DWA WEEKENDY W MIESIACU ,O KTORE NIE MUSI WACZYĆ!mamy się nienawidzić i patrzęć jedna na drugą wilkiem ile wyda i nabije kart? to chyba nie o to chodzi ze złotą zasadą Tesco-" TRAKTUJMY DRUGIEGO TAK JAK CHCIELIBYSMY SAMI BYC TRAKTOWANI"Karty Clubcard wydawane sa od ponad trzech lat,kasjerki maja je wciskać ludziom na siłe,nawet jesli potem lądują w pobliskim koszu na śmieci.Ludzie mają te karty,nie chcą,zostawili w domu etc etc,jak się czuje człowiek zmuszajac klientów i prosząc zeby je po prostu wzieli.na samo wejscie na kasę dostaje się w rekę 10 pustych! niewypełnionych kart ,ktore maja nabijać i wydawac puste klientowi,nieważne czy je potem wypełni i odda ,wazne ze sa nabite na kasę a sklep ma wiekszy procent.Na pulpicie wyswietla sie przypominajcy komunikat ze kazdy kasjer ma OBOWIĄzek wydac minimum 5 kart dziennie! nie ma tego nigdzie w regulaminie,i to nie od kasjera zalezy czy te karty ktos bedzie chciał,tylko od klientów,ktorzy wszyscy od tylu lat je maja.Gdy nie wydadzą minimum 5 kart dostają notatki słuzbowe,trzy notatki=nagana,trzy nagany= zwolnienie dyscyplinarne.W to wchodzi jeszcze narzucone tzw.tempo skanowania,ktore ma wynosic 1500 co oznacza mniej wiecej 2 sekundy na przerzucenie towaru przez skaner,co jest awykonalne,gdyz towar jest różny,sa zgrzewki wody,sa towary nieskanujace się,trzeba dzwonić i szukać kodu,ale nikogo to nie obchodzi,ma być 1500 i już,nieważne czy to jest 8 godzin czy 10 ma byc 1500 czyli pracowac trzeba jak robot w jednym tempie przez 10 h.Gdy nie ma tempa skanowania 1500 jest notatka służbowa,trzy notatki= nagana,trzy nagany=zwolnienie z pracy!a człowiek nie jest robotem,po paru godzinach na kasie wychodzi zmęczenie,pani menager zapomniała chyba ze nie mają wolnego weekendu i pracują po 10 h ale te 2 h nie są nadliczbowe,zostają zwrócone również w najwiekszym ruchu czyli od 18:00 – 24:00.Są dni,że nie mają siły ruszyć ręką a wchodząc na kasę boją się czy za brak usmiechu i brak tempa skanowania 1500,za niewydanych 5 kart clubcard akurat dziasiaj nie zostanie któraś z nich zwolniona.Codziennie są robione tzw SOSy czyli w procentach liczy się czy i ile się człowiek usmiecham,czy mówi zapraszam ponownie i do widzenia,nie jestesmy robotami,staramy sie zawsze przestrzegać tych zasad ale nikt nie jest robotem,mamy swoje lepsze i gorsze dni a siedząc na kasie 10 godzin, z "okresem"i prosząc się o wyjscie do toalety nie mozna miec przyklejonego usmiechu do twarzy i tempa skanowania 1500.TO NIE JEST PRACA NA AKORD A NA TO WYCHODZI ŻE JEST! klienci tez sa różni i bardzo czesto trudni,wyzywajacy sie na kasjerach za wszystko,sa tez wymagajacy pomocy ale jest równiez liczony czas pusty wiec nieraz zasypuje sie klienta towarem bo liczy sie tempo skanowania! Gdy SOS wypadnie słabo,bo ktos nie zdazył powiedziec zapraszam ponownie,mozna dostać notatke służbowa.Pracuje się pod wielką presją,bez odpoczynku,niewazne czy mamy pol etatu,3/4 czy cały,wszyscy pracujemy na cały a "urlopy na zadanie" musimy planować z wyprzedzeniem,bo pani menager nie uznaje tych urlopow a szczegolnie w weekendy.Nawet urlop wypoczynkowy zaczyna się na kasach od niedzieli nie od soboty jak maja wszyscy pracownicy,potrafi się nam przerwać parodniowy urlop zaczynajacy sie np. w czwartek a konczacy w np. w srode przyjsciem do pracy na jeden dzien -w SOBOTE bo my nie mamy sobót wolnych,jestesmy DYSKRYMINOWANE!,pracujemy bardzo ciezko,ale traktuje się nas jak kogoś gorszego,jak ostatni element,wszyscy po kątach szepczą o mobingu kasjerek a nikt nie odwazy się powiedziec tego pani menager wprost bo po prostu nastepnego dnia nas pozwalnia,nasz Hipermarket jest duzy,jest 23 kasy i 6 samoobsługowych a na kasach tylko 3-4 kasjerki dziennie bo pani menager zwalnia a nie zatrudnia a ruch jest ciagle i ciagle sa niekonczace się kolejki i mamy jeszcze waczyc ze soba o wolny weekend jak dzieci w przedszkolu( kto narysuje ładniejszy rysunek dostanie lizaka) Nie zgadzamy się z takim traktowaniem-albo wszyscy albo nikt,zgodnie ze złotą zasadą Tesco o traktowaniu drugiego człowieka.Nie widzimy rodzin,dzieci,nie mamy nawet szansy usiąść czy wyjechać w weekend razem z rodziną bo pani menager stwierdziła ,ze nam się nie należy nawet jeden,zasłaniając sie prawem pracy,co 5 ta niedziela wolna,tylko niech zastosuje to do wszystkich pracownikow,liderow,kierownikow a nie tylko do kasjerek,bo nie zasłuzyłysmy sobie na traktowanie nas jak kogos gorszego,każąc nam walczyc ze soba o nagrode w postaci wolnego weekendu,czyli naszego czasu z rodziną i pracowanie na akord na kasie z narzuconym tempem skanowania,ktore wątpimy,że pani menager osiagnełaby nawet po paru latach,nie jestesmy maszynami tylko ludzmi,a to nie jest fabryka zeby pracować na akord czego pani menger nie widzi,traktujac nas wszystkich jak smieci.
  Dlaczego przez 6 poprzednich lat szlismy do pracy z przyjemnoscia a teraz boimy się kazdego dnia bo nie wiemy jaki znajdzie pretekst ,zeby nas zwolnic i niewazne ze potem przegra w Sadzie Pracy,pozbedzie sie nastepnego człowieka,następnego nie przyjmie a reszta da sobie radę.
  Kasjerki nie maja prawa wg pani menager do odpoczynku,ani nie maja prawa miec gorszych dni,maja siedziec na kasie po 10 godzin,pracowac w tempie akordowym 1500 ,usmiechac sie,nabijac karty,niewazne ze puste i prosic się o przerwe,zeby mogły im odpoczac oczy i umysł.NIE DAJEMY RADY,CZUJEMY SIĘ DYSKRYMINOWANE A W/G PANI MENAGER GORSZE OD RESZTY PRACOWNIKÓW,PONIEWAŻ IM SIĘ NALEŻY ODPOCZYNEK w WEEKEND A NAM NIE,daje sie nam wolny dzień w poniedziałek lub w tygodniu poniewaz wygodnie jest posadzić jedną osobę na cały dzień od 11 ej do 21 ej w weekend i nie płacić firmie zewnetrznej za godziny na kasie,lepiej wykończyć kasjerkę,a takie zmiany po 10 h mamy parę razy w miesiącu nieraz po dwie w maratonie po 5 dni pracy.Jesteśmy wykończone,ale nikt nas nie słucha.Inni Pracownicy dostają od pani menager dwa,trzy weekendy wolne za dobrą
  pracę,a czyż kasjer nie pracuje ciężko? przerzucajac dziennie kilka ton towaru przez skaner???
  Piszemy tego meila w nadzieji,ze ktoś zauważy,że problem mobingu i dyskryminacji w naszym Tesco
  istnieje tylko kazdy jest tak zastarszony przez nową panią menager,że boimy się mówić o tym bo każdy dzień może być naszym ostatnim w pracy,ale mamy prawo do walki o szacunek i odpoczynek bo jestesmy ciężko pracującymi ludzmi i to nam się należy a traktuje się nas tylko jak potencjalnych złodzieji.

  Ps. Tego meila wysyłamy rownież do Wiadomości Świdnickich,naszej lokalnej gazety,do Magazynu oraz Expresu Reporterów z nadzieją,ze ktoś coś zrobi w naszej sprawie.

  pozdrawiamy i prosimy o zauwazenie tego problemu
  pracownicy Hipermarketu Tesco Świdnica

  • meeg

   Teee "czytelnik" ciekawe komu teraz bez wazeliny będziesz w tyłek wchodził jak ta Twoja pani menager już ze stołka poleciała….boli co??

  • klientka

   bardzo dobrze i mocno napisane,też pracuję na kasie w biedronce i wiem co to znaczy.trzymam kciuki

  • Wiadomości Świdnickie

   Szanowni Państwo, uprzejmie informuję w imieniu redakcji "Wiadomości Świdnickich", iż żaden list o takiej treści nie dotarł do redakcji ani w formie papierowej, ani elektronicznej. Bardzo proszę więc o nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji.
   Anita Odachowska-Mazurek
   redaktor naczelna
   "Wiadomości Świdnickich"

   • czytelnik

    Chyba troche sciemniacie bo to jest tresc maila ktore kasjerki same udostepnily na stronach pracadokitu.pl twierdzac ze wlasnie takiego wyslaly.
    Pozdrawiam

    • ja

     Jestem pracownikiem tego sklepu i niestety ale tak właśnie było, kasjerki nie kłamią. Bały się zwolnić, ponieważ większość z nich ma trudną sytuację finansową i małe dzieci na utrzymaniu . Była nawet sytuacja, kiedy nowo zatrudniona kasjerka, zemdlała na stołówce. Na szczęście Pani Menager została przeniesiona, więc może jej następca będzie traktował ludzi z należytym szacunkiem.

  • Alicja

   Pracowałam w firmie Tesco 4 lata , ale ostatniego roku nie zapomnę….istny koszmar za czasów ,,władzy pani Ewy &*,,. szczerze współczuję moim koleżankom i kolegą jacy tam zostali i życzę wytrwałości.Wierze że owa pani manager zostanie surowo ukarana i że w końcu ją ktoś tak zeszmaci tak jak ona to robi /robiła z NAMI
   Panie Darku &^(* był Pan najlepszym Dyrektorem jakiego znałam i zazdroszczę ekipie z którą Pan teraz pracuje.

  • becia

   Jak to przeczytałam to szczęka mi opadła.To brzmi jak z czasów wojny opowieści o obozach koncentracyjnych.Tyle że tu jest za pracę wynagrodzenie.Cała reszta to jak w tamtych czasach ,tyle że nikt za przewinienie nie idzie do gazu ,ale zwolnienie a szczególnie dyscyplinarne to jak śmierć dla danej osoby.A najgorsze w tym jest to że pani ewa medyk jest wręcz hołubiona za swoje działania przez managera regionalnego panią basie Centkowską. Regionalna tylko takich ludzi ceni.Ale los lubi być przewrotny,i ja wierzę że wszystkie krzywdy wyrządzone pracownikom tesco przez te panie,wróci do nich jak bumerang z e stukrotna siłą.Kasjerki tesco i inni pracownicy trzymajcie się,nie dajcię się ,walczcie o swoje człowieczeństwo,bo każdy z nas pragnie być w weekend z rodziną ,niby jesteśmy krajem chrześcijańskim, więc dlaczego musimy pracować w niedzielę ,za komuny ,choć była walka z kościołem ,każdy ,powtarzam KAŻDY miał niedzielę wolną.Więc dlaczego teraz tak nie może być .Niby jesteśmy wolnymi ludźmi ,ale niby robi wielką różnicę,bo tak naprawdę jesteśmy niewolnikami pracy we własnym kraju.
   PRACOWNIK TESCO

 • czytelnik 3

  zgadzam się z klientem,bo też nim jestem i nieważne,czy kasjerka jest gruba,chuda i czy ma wade wymowy ważne,ze jest miła i usmiechnięta.A tak na marginesie to w obozach koncentracyjnych też likwidowali ludzi za wygląd i wrodzone wady.
  pozdrawiam

 • Lukasz

  Ciekawe co by CZYTELNIK zrobil albo mani manager gdyby ich dzieci zostaly skarane wada wymowy chyba oddali by do ADOPCJI Napewno !!!

  • Alicja

   Lukasz ona jeszcze zapłaci za to jak nas potraktowała , to zła baba….potwór który nie ma za grosz żadnych uczuć

   • MY

    TO ZA WAS WALCZYMY…ZA ŁUKASZA,ZA ALE,ELE,ANITE,GOSIE I WIELE INNYCH OSÓB,KTÓRE P.MENAGER ZWOLNIŁA I KTÓRE MUSIAŁY BRONIC SWOICH PRAW PRZED SADEM PRACY W ŚWIDNICY…I ŻAŁUJEMY,ZE NIE ZROBILISMY TEGO WCZESNIEJ BO BYLIBYŚCIE Z NAMI DO DZISIAJ I BARDZO NAM WAS BRAKUJE.NIKT NIE BEDZIE NIKOGO JUZ PONIZAŁ W TYM TESCO!!!

    • Lukasz

     🙂 Mam nadzieje ze sie uda wyeliminowac tych ludzi, nalezy to kontynuowac by to nie wrocilo !!! A oni nadal swoje wiedza i swoje pisza i kodeksem sie zaslaniaja jak zawsze:( A wszystko zrobila wlasnie Platforma !!! , nalezy pisac do centrali i do tych rzecznikow, bo to nie tylko u nas w tesco !:(

    • Szkoda ze teraz do Tesco nie moge chodzic bo by mnie chyba zjedli tam chyba ze jedynie na pasaz, a i tak kontakty z niektorymi sie popsuly 🙁

 • Gero

  XTR Pani Menager niestety nie ukończyła studiów. Nie myślę że to jakaś przeszkoda bo wszyscy wiedzą jak to wygląda w dzisiejszych czasach. Myślę jednak, że ani menager z licencjatem, magisterka czy taki bez matury i wykształcenia nie ma prawa poniżać ludzi. Sklep prosperuj dobrze jeśli chodzi o stronę techniczną ale to w tej sytuacji niestety schodzi na dalszy plan. Gdyby zarządzać sklepem (tak jak dotychczas) i przy okazji nie niszczyć pracowników było by świetnie

  • Alicja

   no tak , nawet w Tesco są kierownicy po podstawówce to dopiero porażka

 • klient

  Jeśli się komuś praca nie podoba to każdy ma swój wybór i może pracować gdzieś indziej w każdej pracy powinno być się uśmiechniętym a jak się idzie do Tesco na zakupy, poprosisz Kasjerkę o pomoc to walnie skwaszona minę , że ona od tego nie jest i siedzi naburmuszona. Niech popracuje na budowie w zimie albo w upał po 10-12 godzin dziennie przy ciężkiej pracy to będzie szanować to co ma . Te kasjerki to chyba nie wiedzą co to jest mobbing, a osoba, która napisała ten artykuł chyba nigdy ciężko nie pracowała.

  • misiek

   Ty chyba nie czytałeś tego co wyżej. Jak ma tobie pomóc kasjerka skoro menagerka wymaga od niej skanowania co 2 sekundy, wciskania kart itp? Może by i chciała pomimo zmęczenia – bo i na kasie można być zmęczonym, nie tylko na budowie – pomimo wymagań jej stawianych, ale strach przed zwolnieniem nie tylko jej odbuera ochotę na pomoc.

  • becia

   Co Ty porównujesz do pracy na budowie, jesteś facetem to pracujesz na budowie,mój mąż też pracuje na budowie a ja w tesco,też siedziałam na kasie ale poprosiłam o zmianę ,bo to jak klienci czasami nas traktują to koszmar,rzucanie koszykami w nas, pieniędzmi ,czy przegródkami oddzielajacymi towar , kiedyś napity pracownik budowy rzucił właśnie we mnie pieniędzmi ,bilonem tylko dlatego że brakowało mu kasy do zapłaty ,nie wspomnę o wyzwiskach pod moim adresem ,więc co Ty sie wypowiadasz ,pewnie jesteś takim budowlańcem burakiem .Ciekawe jakby Twoja mama ,żona ,siostra czy córka musiałaby pracować w tesco czy też byś miała takie zdanie.Nie wiesz jak jest nie pisz,a jeśli na budowie macie mobbing to walcz a nie się wymądrzasz tutaj.

   • Lu

    Troche zle wyszlo ale ja budowlancow nie lubie za to ze sa wlasnie najgorsza Kultura, i najgorzej wysmiewaja sie z Kasjerow i Kasjerek i z niepelnosprawnych lub z wadami wymowy jak ja od nich mi sie dostawalo najczesciej w pracy na Kasie o od Szkolniaczkow !!!

 • luk

  Ta małpa, która śmie się nazywać menegerem powinna trafić za kraty nie tylko za to co dzieje się w Tesco ( bardzo Paniom współczuję), ale za dyskryminację niepełnosprawnych.
  To jest nie dopomyslenia.
  Najprawdopodobniej kupiła sobie studia. Bo w żadnej Uczelnie nie uczą by ludzi traktować jak rzeczy – wręcz przeciwnie.

  WALCZCIE ,, DZIEWCZYNY – SPRAWĘ NA PEWNO WYGRACIE".

  P.S. Widać że ta niby meneger chłopa w domu nie ma , w przeciwnym razie nie wyżywałaby się na pracownikach.

 • czytelnik 3

  Czytałem i niech się bronią!nikt nie ma prawa ponizać drugiej osoby a porównywanie pracy na budowie i na kasie to wierz mi pan,ze wolałby pan pracować na budowie.Brakuje pampersów bo słyszałem jak prosza o wyjście do toalety.Niech walczą o godne i sprawiedliwe traktowanie! całe tesco ma weekendy a one nie!od macochy?

 • Lukasz

  Juz sie Wyladowalem a oni chca wlasnie znizyc Kasjerki do poziomu budowlancow !!!

  • małaMi

   a jaki według Ciebie jest poziom budowlańców ? niższy niż innych ludzi? kasjerek, kierowników, ludzi co pracują na produkcji, dyrektorów? tak własnie wynika z Twojej wypowiedzi, i właśnie tą wypowiedzią udowodniłeś jak bardzo podobny jesteś do Pani menager która uważa ze kasjerki są gorsze od innych. Ty uważasz ze budowlańcy są jeszcze gorsi. co za bzdura

 • Tysio

  zróbmy BOJKOT sklepu

 • klient ale nie ten

  Nie od dziś wiadomo, że bardziej rząd obawia się kasjerki z TESCO niż Policji…

  Dziewczyny z Tesco, nie poddawajcie się, koleżanki z Biedrony wywalczyły swoje, wy również możecie, trzymam kciuki.

  Ten mniej groźny…

 • Robarto

  Czytelnicy! Pomóżmy pracownikom Tesco w Świdnicy, niech w centrali tej sieci dowiedzą się, że my, mieszkańcy Świdnicy nie będziemy obojętni wobec takiego braku szacunku dla pracowników tego marketu.

  Proponuję bojkot sieci Tesco – niech każdy z Was skopiuje poniższą wiadomość (lub napisze coś od siebie) i wyśle to do sieci tesco z formularza na ich stronie: http://www.tesco.pl/napisz-do-nas.php

  "Jako mieszkaniec Świdnicy jestem bardzo poruszony sytuacją, która ma miejsce w świdnickim hipermarkecie Tesco (ul. Strzegomska 2) – http://www.tesco.pl/napisz-do-nas.php . Jest dla mnie przerażające, że w XXI wieku, w wielkiej, światowej korporacji jaką jest Tesco mają miejsce takie sceny i takie poniżające traktowanie pracowników. Jako konsument, będę unikać zakupów w sklepach Tesco, ponieważ nie mogę tolerować takiego traktowania pracujących tam ludzi. Do bojkotu sieci tesco będę też namawiać swoich znajomych. Może taki bojkot konsumencki skłoni sieć Tesco do większego przestrzegania praw pracowniczych i traktowania swoich pracowników z szacunkiem.
  O zaistniałej sytuacji i bojkocie konsumenckim sieci Tesco z powodu nieprzestrzegania praw pracowniczych i mobbingu poinformuję również dział "Corporate responsibility" spółki Tesco plc (cr.enquiries@uk.tesco.com) tak aby uzmysłowić brytyjskiej centrali jak owe "corporate responsibility" wygląda w praktyce w Polsce."

  Zachęcam również do wysłania poniższego, kolejnego maila, do działu "Corporate responsibility" (odpowiedzialność konsumencka) do Tesco plc (spółka matka Tesco Polska) na adres: cr.enquiries@uk.tesco.com:

  Hello. I am writing this e-mail because of tragic employees situation in Tesco store in Swidnica in Poland. I have read about it in local newspaper (http://swidnica24.pl/mobbing-w-swidnickim-tesco/ – you can translate it by google translator). Employees (mainly cashiers) must work there for 10 hours with only one half hour break. They can't complain beacause store manager threatened them to fire. They don't have any free weekends in whole month and they earn only 300 pounds (1500 PLN) per month. It is horrible, that situation like that happened in XXI century in huge corporation like Tesco. As a consument, I will not tolerate it, and I will never again do shopping in tesco stores, and I will say to all of my friends to do the same.
  I hope that my letter will show you how in Poland looks "Corporate Responsibility"
  Best regards"

  Zamiast wykłucać się tu na forum, wyślijmy to pod wskazane wyżej adresy! Niech wiedzą, że tego tutaj nie tolerujemy!

  • JA

   Posżło 5 razy plus znajomi.

   • Roberto

    Świetnie! Zachęcam również innych do wysyłania maili do tesco do polskiej i brytyjskiej (ogólnoświatowej) centrali! Niech wiedzą, że mogą przez brak szacunku dla własnych pracowników stracić pieniądze i przede wszystkim wizerunek! 🙂

    Może ktoś zrobiłby prostą stronę na facebooku z naszym sprzeciwem wobec takich praktyk w sieci tesco, tam informacje rozchodziły by się baaardzo szybko i szybko dużo ludzi w Polsce by o tym wiedziało!

  • canis

   Też wysłałem, niech wiedzą, że Polacy nie gęsi…

  • czarnachmura

   Poszło 2 razy-roześlę też linka po znajomych:)

 • zyga

  wolałbym budowe niż obsługiwac coziennie bandę zgryzliwych tetryków i "czytelników" którzy udają panów a są zwykłymi chamami i tyle.jakby cie ^(** jeden z drugim na kasie to nie miałbyś przyklejonego usmiechu przez 10 h.

 • Marek M.

  haha dobre!.Powinni się wziąć za tych nad kasjerkami,posadzic na kasę na 10 h dać jedną niedzielę w miesiacu i kazać sie usmiechać i jeszcze to jakies tam tempo skanowania liczyć.po paru miesiącach nie takiego by maila napisali haha

 • a.

  rzekome niedobory??? Chyba raczej superaty! W tesco zostałam oszukana ze trzy razy przez kasjerki. Chyba że nadrabiały swoje manka.
  "U nas trwa wyścig szczurów, kto więcej, lepiej, a do tego z nieustannym uśmiechem na twarzy"- jeszcze nie nauczyły/li/ście się, że sami rodzice przygotowują dzieci do wyścigu szczurów? Kajtek dostał lepszą ocenę? Już dzwonię do korepetytora! Przecież taka niezdrowa rywalizacja trwa od szkoły podstawowej, Wy- to nowe pokolenie pracowników jesteście efektem rodzicielskich ambicji, a nie dziecięcych marzeń.

  • klientka3

   a nie pomyslała pani,ze ta dziewczyna mogła być po np.9 godzinie w pracy,gdzie pieniadze mienią się w oczach i łatwo się pomylić?nie mozna porównywać 10 h na kasie w takim ruchu jak jest w tesco do pracy przy wykładaniu towaru,gdzie nie trzeba mysleć.NA KASIE PRACUJE SIĘ W WIELKIM STRESIE..a szczegolnie jak przyjdą takie własnie pańciusie hrabianki,które widzą w trakcie kasowania,ze dziewczyna się pomylilła ale powiedzą(nawrzeszczą) o tym dopiero jak dostaną paragon.Żenujace!

  • 123

   Współczuję wam babeczki!! Ja pracowałam na żarowskiej strefie i myślałam ,że tam był terror , ale to to jakaś porażka totalna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!OPRAWCA to ostatnie DNO!!!!!!!!!!!!!!

  • becia

   ,,NIE MYLI SIE TYLKO TEN ,CO NIC NIE ROBI".Jeśli a zostałaś/eś oszukany przez kasjerkę ,masz prawo do reklamacji ,kasa zostaje natychmiast zamknięta,i jest tzw.szybkie liczenie kasy na życzenie klienta ,jeśliw kasie jest za dużo o kwotę ,na która kasjerka źle wydała ,pieniądze zostają zwrócone klientowi. Uwierzcie mi kasjerki nie maja możliwości podebrania kasy z kasetki.Monitoring ochrony jest bardziej nastawiony na pracowników tesco jako na potencjalnych złodziei ,niż na klientów którzy kradną,a w szczególności właśnie kasjerki,były takie co próbowały i zostały zwolnione dyscyplinarnie zwolnione za głupie 5 zł.bo myślałay że im się uda.

 • Marek M.

  ja watpię ,ze cokolwiek skończyła,to się nazywa "dobre plecy".

  • Lukasz

   Ja podejrzewam ze to nie Kasjerka Tesco !!!

 • VBambino

  Chcesz mieć kata i nadzorcę niewolników, to zatrudnij na stanowisko managera kobietę!

 • Misza

  Sprawa trafiła na Wykop, z pewnością tysiące ludzi przeczytają ten artykuł.
  Powodzenia.

 • klientka3

  byłam tam ostatnio rano,ani jednej kasjerki na kasie,tylko dwóch pracowników,kasy samoobsługowe i kolejki do nieba.A gdzież kasjerka jakaś? przyjdą dwie,trzy na popołudnie kiedy najwiecej ludzi i sa same z tymi kolejkami.a pamietam czasy i reklamę dwie osoby przy kasie,owszem ale to było tesco sprzed połtora roku,gdzie tak było,bo pełno ich na kasie siedziało,a teraz? trzy na całe tesco w godzinach szczytu?To chore!zaoracie te dziewczyny!i zdziwiona taka jedna z drugą klientka,ze walczą o swoje!

  • becia

   No właśnie ,a oprócz pracy maja jeszcze domy na utrzymaniu,musza wyprać,ugotować posprzątać zrobić zakupy.Ludzie do CHOLERY KASJERKA TEŻ CZŁOWIEK,czemu niektórzy z Was tak po nich jeżdżą .Że sie czasem nie uśmiechają na kasie??No matko one też maja swoje problemy,gorsze dni,też chorują źle sie czują TEŻ MAJĄ ^&%&** uczucia.A praca w tesco nie jest łatwa ani przyjemna.Pewnie gdyby mogły w wyborze pracy przebierać jak w ulęgałkach to na pewno by nie pracowały w tesco. Zresztą kto z nas nie narzeka KAŻDY,KAŻDY I JESZCZE RAZ KAŻDY. Tylko nie wszyscy mają odwagę na forum,więcej jest takich co skamle po Kontach bo nie maja odwagi,a tu pod pseudonimami głośno krytykują ,bo co bo nikt nie wie kto ,i się nie dowie kto ,więc odwaga jest a co.

 • MIESZKANIEC

  NIE KUPUJCIE W TESCO U ZŁODZIEJI ŻYDOWSKICH.

 • justyna

  Na szczęście od dawna omijam Tesco, wcale nie jest tanio o kolejki i clubcard to porażka, zwłaszcza ten ostatni z rabatami na badziew, kórego nikt nie kupuje. Radzę też omijać Intermarche za kantowanie z cenami produktów, inne na półce, inne na kasie. Rekordzista z moich ostatnich zakupów na kasie był droższy o 50% i było jeszcze parę innych rzeczy droższych na kasie.

  • CZARLI

   Zapraszam do Intermarche Świebodzice – również nowy kierownik, rotacja pracowników zawrotna. Ciekawe dlaczego? Ubliża pracownikom do bólu, zwalnia, bo ma widzi mi się…
   Jego kobieta – jego prawa ręka w sklepie, równiez pracownica INTERMARCHE. Mieszka u niej, to musi dać jej pofolgować.

   Ceny? Drogo, drogo, drogo. Nie zawsze zgodne z etykietą. Promocje? W tym markecie brak gratisów to standard. W gazetce wszystkie pięknie, ładnie a w rzeczywistości głupia odpowiedź: "nie dojechało do nas"!

 • kasjerka

  Panu Rzecznikowi to się chyba coś pomyliło bo tempo skanowania to przede wszystkim szybkość skanowania towarów a nie ich ilość przeliczona na godzinę.Zapraszam na kasę i policzymy tempo skanowania.Sierpniowa gazetka tescowa pisze wyraznie,ze tempo skanowania ma być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta,nie za szybko,nie za wolno,zeby zdażył się spakować..to tylko słowa(pisane) w praktyce wyglada to inaczej,raczej jak praca na akord.

 • JESTEM STAŁYM KLIENTEM TESCO OD KILKU LAT ROBIĘ TAM CODZIENNIE ZAKUPY DO SWOJEJ FIRMY PO PROSTU OD KILKU MIESIĘCY CORAZ BARDZIEJ I NIE CHĘTNIE TAM IDĘ BO JAK SŁYSZĘ JAK TAM SIĘ TRAKTUJĘ PRACOWNIKA TO KREW MNIE ZALEWA TE KOLEJKI DO KAS I KOMENTARZE STOJĄCYCH KLIENTÓW DO KASY TO NIE RAZ MI SIĘ NÓŻ OTWIERAŁ W KIESZENI TAM NIE PRZYCHODZĄ LUDZIE Z KULTURĄ TYLKO JAKIEŚ STADO BYDŁA NASĄCZONE CHAMSTWEM INACZEJ NIE UMIE TEGO NAZWAĆ

 • smutna

  Niestety takie problemy jak w Tesco są i w innych sklepach , Ostatnio byłam świadkiem jak kierowniczka sklepu Dino w Żarowie publicznie i głośno zjechała swoją pracownicę za to że ta odważyła się troszkę głośniej ją zawołać bo klientka pytała o fakturę .Reakcja szefowej była straszna głośno tak by wszyscy słyszeli i widzieli Nauczała ekspedientkę by ta do niej nie krzyczała tylko podeszła , zatkało mnie ekspedientka obsługiwała właśnie mnie i lekko krzyczała że klientka czeka a Szefowa dała pokaz savoir-vivre drąc japę . Co do clubu card miało być pięknie i miło a skończyło się jak zawsze drogo i badziewie dlatego wyszukuje mniejsze sklepy patrzę gdzie są promocje i cieszę się spokojem pozdrawiam Wszystkich 🙂

  • taki z miasta

   DARŁA JAPĘ- a ile lat moze mieć ta kierowniczka? 20/30? a pracownica 20/30? a kto ich miał nauczyć prawidłowych relacji? a w urzędach myślicie jest lepiej? kierownik lat 27 pracownicy 23/26/30 lat żadnego dystansu jeżeli chodzi o doświadczenie zawodowe- to jak oni mają budować relacje między sobą? pijąc gorzałę na zbiórkach integracyjnych?CAŁKOWITY BRAK SZACUNKU DLA RÓŻNICY WIEKOWEJ PRACOWNIKA-JEGO DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO. NAJGORSI SĄ TACY CO W DUP-E BYLI GUW-O ZROBILI I GUW-A DOŚWIADCZYLI – LICENCJAT ZDOBYLI.

 • miś

  Drogie panie kasjerki Tesco. Otóż rozczaruję Was. Powiem Wam na ucho że w świdnickim Tesco nigdy nie było normalnie. Zawsze gdy wracałam do Świdnicy dziwiło mnie szaleńcze tempo w jakim pracują nasze kasjerki. Wystarczy wyjechać z naszego grajdołu by zobaczyć że skanować można powoli i wręcz dostojnie a liczba otwartych kas może być imponująca.
  W Tesco Świdnica dawno nie byłam więc nie wiem jak to wygląda dziś.
  Na pocieszenie mam tylko to że rożne formy mobbingu są prawie wszędzie w okolicy tylko nie wszyscy są tak durni żeby ogłoszenia wieszać. I to niezależnie czy zarabiasz 1500 brutto czy 3000 zł netto. Przy 3000 zł to już zupełnie nie podskoczysz tylko zaciskasz zęby i dajesz sobą zamiatać.
  Tyle że to kiepska pociecha. Może taka że ci którzy się z Was śmieją mają w pracy tak samo ale nie mają w pracy związków i ich pracodawca nie jest tak nośny medialnie jak Tesco czy Biedronka.

  A co by było gdybyście wszyscy pracowali w normalnym tempie? Bali byście się zwolnienia i nie spali po nocach? I tak się boicie tylko bardziej przemęczeni. Zwolnili by pokazowo pierwszą ofiarę? I tak zwolnią. Klienci i tak psy na Was wieszają więc tu też nic się nie zmieni. Nie macie nic do stracenia.
  Ile osób mogą zwolnić jeśli spadnie wydajność a klienci zaczną się awanturować?
  Myślę że nabór do pracy już dziś nie będzie łatwy.
  Taka jest moja rada, potrzebna jest tylko ludzka solidarność której zapewne nie ma.

  • taki z miasta

   MISIU a kto tych ludzi ma nauczyć solidarności między ludzkiej? jeżeli często większość młodych pracowników nie ma jej do swoich bliskich. Praca to nie tylko przebieranie nogami i rękoma- to także obcowanie z drugim człowiekiem- a dziś większość młodych nie chce się tego uczyć-szkoda czasu- trzeba szybko zarabiać pieniądze- na coraz to nowsze gadżety. Są tacy co w ogóle nie idą do pracy bo im sie nie opłaca- bo nie ma takiej pracy jaki oni mają zawód.

 • Lukasz

  Ja cos zle powiedzialem budowlance to najgorsza kultura jaka moze byc !!! ja sie nie zgadzam na takie ponizania jak budowlancy, i wkoncu wszystko wyszlo w Tesco na jaw, ale na Kasie zdecydowanie najlepiej tam mozna sobie przynajmniej usiasc, mimo wady wymowy 3,5 roku przepracowalem dopki sie nie zjawila ta manager i nie czepila sie wlasnie wady wymowy. Jestem za Kasjerkami !!!

 • obserwator

  Dzieje sie coraz gorzej w tym kraju taka sytuacja to norma. Brawo że w końcu ktoś sie odważył powiedzieć o tym głośno. W firmie Electrolux dzieją sie podobne 'cuda' liderzy oraz kierownicy ciągle śrubują normy stoją nad pracownikami z stoperami w rękach. Nie wiadomo o której skończą pracę może to być 8 godzin 12 jak i 16. A jeśli ktoś odmówi następnego dnia dostaje wypowiedzenie!!!! To jest tragedia trzeba coś z tym robić!!!! w wielu krajach protestują ale my Polacy sie boimy…. Nie rozumiem na co czekać bo lepiej na pewno nie będzie….

 • lierox90

  ja nie rozumiem o co chodzi, autor artykułu musi chyba dowiedzieć się co to jest mobbing, ja tutaj widzę jedynie wprowadzanie rywalizacji wśród pracowników, nie do końca poprawne ale skuteczne a tym bardziej legalne, także o co chodzi ?

  • lierox90

   Jeszcze zauważyłem teraz ciekawy fakt "pracodawca ma prawo wprowadzić nawet 12-godzinne zmiany" nie ma takiego prawa, prawnie ustalony wymiar godzin pracy to 8, każda więcej to nadgodziny za które pracownik powinien mieć dodatkową stawkę plus powinien się zgodzić na nadgodziny, ja proponuję ludziom pracującym w tesco czy gdziekolwiek indziej żeby poznali swoje prawa i wyszli z pozwem grupowy żeby dojść swoich racji.

   • miś

    Chłopie, przeczytaj kp nim zaczniesz rad udzielać.
    Chłopie, weź se przeczytaj kp zanim się odezwiesz.
    Art. 135. § 1. Jeżeli jest to uzasadnione rodzajem pracy lub jej organizacją, może
    być stosowany system równoważnego czasu pracy, w którym jest dopuszczalne przedłużenie
    dobowego wymiaru czasu pracy, nie więcej jednak niż do 12 godzin, w okresie rozliczeniowym
    nieprzekraczającym 1 miesiąca. Przedłużony dobowy wymiar czasu pracy jest równoważony
    krótszym dobowym wymiarem czasu pracy w niektórych dniach lub dniami wolnymi od pracy.
    § 2. W szczególnie uzasadnionych przypadkach okres rozliczeniowy, o którym mowa w § 1,
    może być przedłużony, nie więcej jednak niż do 3 miesięcy.

 • kubaaa

  Jeśli coś wzrosło z 52% do 60% to zmiana wynosi ~15% a nie 8%. Owszem wzrostło o 8, ale PUNKTÓW PROCENTOWYCH a nie procent.
  Niech się kierownictwo Tesco nauczy liczyć.
  To samo w drugim przypadku.

 • Roberto

  Przypominam o akcji słania maili do tesco w Polsce i Wielkiej Brytanii! Pomóżmy pracownikom świdnickiego tesco, może jak zobaczą jak wiele ludzi będzie bojkotować ich sieć to coś z tym zrobią!

  "Jako mieszkaniec Świdnicy jestem bardzo poruszony sytuacją, która ma miejsce w świdnickim hipermarkecie Tesco (ul. Strzegomska 2) – http://swidnica24.pl/mobbing-w-swidnickim-tesco/ . Jest dla mnie przerażające, że w XXI wieku, w wielkiej, światowej korporacji jaką jest Tesco mają miejsce takie sceny i takie poniżające traktowanie pracowników. Jako konsument, będę unikać zakupów w sklepach Tesco, ponieważ nie mogę tolerować takiego traktowania pracujących tam ludzi. Do bojkotu sieci tesco będę też namawiać swoich znajomych. Może taki bojkot konsumencki skłoni sieć Tesco do większego przestrzegania praw pracowniczych i traktowania swoich pracowników z szacunkiem.
  O zaistniałej sytuacji i bojkocie konsumenckim sieci Tesco z powodu nieprzestrzegania praw pracowniczych i mobbingu poinformuję również dział "Corporate responsibility" spółki Tesco plc (cr.enquiries@uk.tesco.com) tak aby uzmysłowić brytyjskiej centrali jak owe "corporate responsibility" wygląda w praktyce w Polsce."

  Zachęcam również do wysłania poniższego, kolejnego maila, do działu "Corporate responsibility" (odpowiedzialność konsumencka) do Tesco plc (spółka matka Tesco Polska) na adres: cr.enquiries@uk.tesco.com:

  Hello. I am writing this e-mail because of tragic employees situation in Tesco store in Swidnica in Poland. I have read about it in local newspaper (http://swidnica24.pl/mobbing-w-swidnickim-tesco/ – you can translate it by google translator). Employees (mainly cashiers) must work there for 10 hours with only one half hour break. They can't complain beacause store manager threatened them to fire. They don't have any free weekends in whole month and they earn only 300 pounds (1500 PLN) per month. It is horrible, that situation like that happened in XXI century in huge corporation like Tesco. As a consument, I will not tolerate it, and I will never again do shopping in tesco stores, and I will say to all of my friends to do the same.
  I hope that my letter will show you how in Poland looks "Corporate Responsibility"
  Best regards"

  Działajmy razem, wtedy możemy więcej!

 • NIE ROZUMIEM TAKIEJ ODPOWIEDZI JAK "PO CO TAM PRACUJĄ "JAK BY NIE MUSIAŁY TO BY TAM NIE PRACOWAŁY WIĘKSZOŚĆ Z NICH ZAPEWNE MA DZIECI NA UTRZYMANIU I KREDYTY DO SPŁACENIA JAK WIĘKSZOŚĆ SPOŁECZEŃSTWA A NIE TAK JAK WIĘKSZOŚĆ ŚWIDNICZANEK SIEDZĄ POD DRZWIAMI MOPSU I CZEKAJĄ NA ZAPOMOGĘ ŻEBY WYKARMIĆ DZIECI ALBO ROBIĄ DZIECI ŻEBY NIE IŚĆ DO PRACY A WIĘKSZOŚĆ SPOŁECZEŃSTWA Z……..A NA NICH POMYŚLCIE CO PISZECIE NIECH WALCZĄ MAJĄ DO TEGO PRAWO POPIERAM

 • Anna

  Podziękujmy za warunki pracy Ministerstwu Pracy, za Kodeks Pracy, w którym prywaciarz wszystko może, może człowieka jak szmatę traktować i nie płacić zgodnie z umową.

  Miałam rozprawę w SR Świdnica, sfałszowane podpisy na umowie o pracę, pracownik zginął, jako rodzina dostałam kwotę odprawy z "nowej umowy" z nową stawką, podrobiona dokumentacja – ewidencja czasu pracy, brak dwóch sobót, nadgodzin, nocek a co Sąd na to cytuję: " no czego pani się spodziewała, chłopaki się wystraszyli i podrobili podpisy, bo zginął im pracownik…". Wyrok zapadł, uprawomocnił się, prokurator umorzył… Nie szukajcie w Sądach sprawiedliwości. PIPa to martwa instytucja. Profilaktycznie bierze w łapę. Reaguje przy wypadku lub "po nagłośnieniu".
  A kasjerki TESCO – miłe panie, mają swoje lepsze i gorsze dni. Kasy samoobsługowe dają marketom oszczędność. Najwidoczniej TESCO Świdnica nie zarabia na siebie. Błąd managera. Zła organizacja. A ofiarami kasjerzy, bo na samym końcu kolejki… Sklepy kombinują ze składkami ZUS, niepełny etat, orzeczenie o niepełnosprawności. Prywaciarze jakby nie było.

  Gdybyście weszli na magazyn jakiegokoliwek TESCO – ile tam żywności produktów marnuje się. Byłam merchandiserem. Tragedia. Brak logistyki. Burdel do kwadratu. To nie wina pracowników podrzędnych a centrali!

 • łoś

  Podobna sprawa, oczywiscie tez kochane TESCO http://www.tvs.pl/13370,mobbing_w_tesco.html

 • Ezafff

  " bo po kontroli wszystko w hipermarkecie wróciło do normy – patologicznej normy."
  pytam się, po co utrzymujemy PIP? Za komuny opisywane powyżej zachowanie kierownika sklepu – niedopuszczalne. Związki zawodowe – to fikcja na papierze. Członkowie dostają łapówki. Nikomu już nie można ufać w demokracji. Panie "Bolku" dziękujemy za przewrót po 89. Aż nam się wszystkim w dupach poprzewracało!!!

 • kasjerka tesco

  Jestem zatrudniona w Tesco wświdnicy od półtora roku. Od przyjścia nowej Pani Menager sklepu wreszcie wszyscy wzieli sie do roboty!!!. W Tesco działała tak zwana śitwa starych stażem kasjerek które nic nie robiły tylko sie byczyły.Ja jako młoda stażem kasjerka moge powiedzieć co to jest praca w tesco gdy kilka dziewczyn ciągle siedzi na kasach i ma zapiepsz a te wasze biedne Panie z 6-rocznym stażem pracy byczyły sie ciągle na papierosku przed wejściem do marketu. Kto prosze z was mili klienci nie widzaił masy mpacowników Tesco przed wejściem do marketu prawie każdy!!! Ja jako osoba nie paląca musze ciągle siedzieć na kasie a te tak zwane pokrzywdzone ciągle siedziały przed marketem lub w dziale odziezy oglądając ciuszki. Nie wspominając o robieniu zakópów w czasie pracy bo one dłuzej tu pracują i im sie należy.Kasjerki które zostały zwolnione nie są świętę wręcz przeciwnie to lenie i nieroby za które w końcu ktoś sie wzioł.Miały układy z liderami kas i w ciągu swoich 8 godzin pracy niewiem czy 3-ch moze nie przepracowały bo reszte poświęcały na rozmowy, zakupy , lub fajke przed marketem nie wspominając o masie przerw z liderkami bo tam wszyscy świetnie sie znają i nowy pracownik ma tam bardzo ciężko. Przykłam w Tesco są wiecznie kolejki czemu bo większośc kasjerek siedzi na zakupach prosze niecz mili państwo zobaczą ile jest otwartych kas a ile kasjerek kręci sie po markecie!!! Jesli chodzi o te 11 żekomo osób to nie KASJERZY!!! tylko pracownicy stacji paliw Nie wiem co to za bzdóry pisze ta gazeta świdnicka!!! Zostali zwolnieni za kradzieże i nadużycia nie jedna z tak zwanych moich nowych koleżanek chwaliła sie ie to wyciąga na lewo na stacji z tych promocji na paliwach!!! Mobing ludzie na stacji te złodziejki miały lodówke, mikrofalówke czjnik elektryczny a w nocy były aż trzy osoby na zmianie z czego jedna zawsze spała na zapleczu bo jak sie zgasi światło to kamery nie widzą i tak na zmiane każda z nas chciałasie tam przenieść bo to był chotel a nie miejsce pracy!!!

  • To ja

   CHRYSTE PANIE,DZIEWCZYNO,PO JAKIEJ TY JESTEŚ SZKOLE???A MOŻE PO ŻADNEJ???

   • PO PODSTAWÓWCE TAK JAK PANI KIEROWNIK KAS EDYTA D.HE HE

    • OldBoy

     Nie no skąd ma 3 letnia przyzakładówkę. No ale nie wiem czy ukończoną :))

  • karo

   A JA WAM POWIEM COŚ KOCHANI! TA RZEKOMA "KASJERKA Z TESCO" TO NIE JEST ŻADNA KASJERKA TYLKO KTOŚ TU USILNIE USIŁUJE "PODSTAWIĆ" SIĘ POD NIE.NIE WYSILAJ SIĘ KOLEGO Z PRZMYSŁÓWKI LUB INNY LIZODUPCU BO TWOJEJ PANI MENAGER JUŻ NIE MA A FACETOWI W DUPE NIE WEJDZIESZ..A KASJERKI I TAK WIEDZĄ I ZROBIĄ SWOJE.ALE JAK KTOŚ JEST TAKIM CHAMEM ,ZE NIE POTRAFI POWIEDZIEĆ CZEŚĆ TO CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ JAK NIE BŁĘDÓW.POZIOM W SAM RAZ DO PANI MENAGER.

   • Lukasz

    TEZ TAK MYSLE ZE TO NIE KASJERKA TESCO A KTOS SIE PODSZYWA BY WSZYSTKICH SKLOCIC !!!

  • miś

   A fakt, przy stojaku na rowery przy wejściu głównym zhaftować się można bo ciągle tam panie i panowie w granatowych koszulkach z napisem TESCO zbiorowo papierochy palą rozprawiając wesoło, więc chyba jednak są tacy którzy mogą.

   • karo

    Ależ oczywiscie,że sa tacy co mogą..panie i panowie w granatowych koszulkach z napisem TESCO to pracownicy działów handlowych..mają wolne weekendy,otwarte drzwi do toalety i przerwy na zbiorowego papierosa..i to nie jest mobbing wobec jednej grupy ludzi?kasjerka nie ma czasu po dupie się podrapać bo ma kolejkę pod regały i prosi o wyjscie do toalety.moze zamiencie sie z nimi na parę dni,ale nie na multiskiling tylko na wszystko..z tempem skanowania,czasem pustym etc etc to zrozumiesz panie"normalny pracowniku tesco" o co walcza te dziewczyny!a jak mają wam pomagać jak konca kolejki przez 10 h na kasie nie widzą bo pana kochana pani menager zredukowała je do dwópch na zmianie.Myśl człowieku co piszesz,bo nie chciałbyś być na ich miejscu!

  • ktoś z tego tesco

   no witam pana panie M.B pan zapewne ma wszystkie weekendy wolne no i taką pensję ,że nie musi się pan zwalniać ani o nic walczyć.Na multiskiling też swoich ludzi pan nie sadza za często więc daruj pan sobie tą chorą wypowiedz.No ale wszyscy wiemy jak panu żal pani menager…skonczą się uściski dłoni,lider wartosci co tydzien..i premie.a kto złozył się na prezent dla pani E.?ci,którzy lizali jej dupę i nosili za nią zakupy!!!!!!

  • były pracownik tesco

   słuchaj, coś muszę ci chyba przy pomnieć że wygraliśmy każda osoba z osobna sprawę w sądzie to chyba o czymś świadczy a rzekome rabaty były udzielane klientom na polecenie Stanisława Ż i Edyty D bo dla nich liczyło sie tylko żeby stacja miała wysoka skale procentową w udzielaniu rabatów żeby nasz KIEROWNIK był chwalony że jego stacja wyszła najlepiej.szkoda tylko że nikt sie nie interesował jak pan kierownik urządzał libacje na stacji i w stanie nietrzeźwym obsługiwał dystrybutor gazu. A gdzie byłaś jak policje klient wezwał bo pan Stanisław nie był w stanie pracować .mogę Wam dużo opowiedzieć o wyczynach tego pana….także $^^&(*, czemu go nie zwolniono? to z jego winy tak tam sie działo .a pierwsze zmiany miały te co z nimi wódkę pił a reszta miała w 3/4 miesiącach 2 lub nocki. pogratulować można tylko w wyborze kierownictwa w hipermarkecie tesco…..psychole, kierownicy bez szkoły lub alkoholicy……

   • prawdomówny

    zgadzam się z tym całkowicie,bo znam temat od środka…a zresztą od pani menager też było czuć niejednokrotnie alkohol po wczorajszej libacji..a kupowanie nagminne alkoholu po pracy też nie było jej obce

   • czarny

    jeżeli chodzi o Edytę D.to mój bokser jest gorzej wyszkolony niż ona,wstydu trzeba nie mieć,zeby biec z wózkiem do menagerki zanim tamta jeszcze pomysli o zakupach,przeciez ona wogóle nie widzi co sie dzieje na jej dziale bo tak nisko się czołga.

   • czytelnik

    Oj chyba nie mówisz nam całej prawdy drogi były pracowniku, z tego co wiem to złodzieje ze stacji nie wygrali tak do końca sprawy he he, poszli na ugodę że naprawią szkodę czyli oddadzą to co ukradli, a tesco zmieni im rodzaj rozwiązania umowy z dyscyplinarki na za porozumienien stron, dlatego tak wielu tych złodzei pracuj teraz w galerii, np w choice

    • Tego tez bym wykasowal Hiena jedna. Pytam sie jak MY mamy znalezc prace, przez tych ludzi teraz !!!!!!! 🙁 A niech was dopadnie wozek inwalidzki albo, cos gorszego !!!!

 • kasjerka tesco

  Co do tych zmian 10 godzinnych mi to nie przeszkadza mam ich zaledwie dwie lub trzy co przekłada mi sie ze mmam potem więcej wolnego. Bo nie pracujemy więcej niż wymagana norma czyli np. 168 godzin na etacie. na 1/2 lub 3/4 każdy ma obowiązek wyrobić norme osoby które chcą zarobić więcej mogą dopracować do pełnego etatu podkreślam jeśli chcą to NIE SĄ OBOWIĄZKOWE GODZINY PRACY!!!.wspomne jeszcze że dorobienie do pełnego etatu jest tylko w 8-godzinnych zmianach więc jak ktoś chce to pracuje i zarabia a nie roby nie muszą nikt ich nie zmusza!!!.

  • ZACZNIJMY TAK KŁAMIESZ JAK Z NUT BO OSOBY KTÓRE PRACUJĄ OD PÓŁTORA ROKU NIE MAJĄ CAŁEGO ETATU I NIE MOGĄ MIEĆ ZMIAN 10 GODZINNYCH I ICH NIE MAJĄ A CO DO PRACY TO NOWE OSOBY ROBIĄ SOBIE CO CHCĄ HE HE

  • kobieto piszesz bzdury, jednak sadząc po twojej kiepskiej ortografii, pisze to jakis dzieciak. Kasjerkom bardzo ciężko było wyjsć na papierosa, no chyba że masz na mysli seniora Poku i Kas, której praca pozostawia wiele do życzenia. Będąc multiskilerem wytrzymac 6 godzin na kasie to dla mnie wielki sukces, wiec nie pisz bzdur, że 10 godzin to pestka. Osoby jak to ujęłaś ,, błąkające się'' po sklepie to osoby z działów handlowych i wspomagających, o których pracy nie masz najmniejszego pojęcia, więc daruj sobie głupie komentarze.
   a ja trzymam kciuki za dziewczyny i jestem z Wami, kto nie walczy to nic nie osiągnie.

  • obserwator

   NO ISTNY $^& DO POTĘGI ENTEJ TO NAPISAŁ!po pierwsze zmiany 10 h półetatowcom nie dają bo za dużo by im musieli oddać a po drugie nawet jak masz półetatu to wychodzisz po 8h bo jest tyle ludzi ,że nikt cie wczesniej nie wypusci.
   NO I NIE UDAŁO SIĘ UDAWANIE KASJERKI!

 • sanvitalia

  Wiem ,że to wyzyski i bardzo współczuje wszystkim tym którzy zmuszeni są do takiej pracy.
  To nie jest jednak odosobniony przypadek. W wielu korporacjach dzieje się podobnie. Konkursy na najlepszego pracownika w zamian za wolne (tym samy fatalna atmosfera w firmie), łapanie kontaktu wzrokowego z klientem (to podobno dobry sposób na złodziei) i zmiany które uniemożliwiają ,,normalną,, egzystencję.
  Szkoda mi tych ludzi, ale obawiam się że taki czas…taki rynek pracy…nie ty, będzie ktoś inny…

 • Ja2

  Również jestem pracownikiem TESCO w Świdnicy, pracuje na innym dziale. Pani menager nie traktuje po ludzku ani jednego pracownika, wyzwiska od najgorszych były na porządku dziennym. Przy klientach, przy innych pracownikach. Niestety, tylko kasjerki miały odwagę coś z tym zrobić. Pozostali pracownicy boją się, że stracą pracę. Nie jeden pracownik brał leki uspakajające przed pracą, nie jeden uciekał przed Nią miedzy regałami, byleby nie usłyszeć bluzgów. I co najważniejsze – każdy szuka innej pracy !! Nikt nie chce tam pracować !! ale co zrobić gdy innej pracy nie ma ?? Mamy zrezygnować bo ktoś Nas traktuje jak psy ? Pozdrawiam wszystkich pracowników TESCO, damy radę ! 🙂

  • mobbingtesco

   sprawą zainteresowana jest telewizje TVN, jeśli jesteś osobą która nie boi się opwoedzieć reporterom o tej sprawie to skontaktuj się ze mną na maila podanego poniżej w komentarzach lub bezpośrednio do Pani Iwony Brzostek na adres I.Brzostek@tvn.pl

 • strażnik

  a ja myślałem że za całe zło w tym mieście odpowiada Straż Miejska. Ulzyło mi….

  • canis

   …bo jest 😉

 • strażnik

  a ja myślałem,że za całe zło w Swidnicy odpowiada Straż Miejska…

 • kupa

  inspekcja-pracy-Polska-Korupcia-cos-pieknego

 • mobbingtesco

  Witam, sprawa zainteresowana jest telewizja TVN. Prosze osoby, ktore chcialyby i nie boja sie kontaktu z TVN'em o kontakt na maila mobbingtesco @ gmail . com
  Proszę redakcje swidnica24.pl o nie usuwanie tego komentarza, pomózmy pracownikom skontaktować się z mediami.
  Osoba kontaktowa z TVN to Pani Iwona Brzostek

 • pracownik

  To teraz Świdnica się uśmiecha a Wrocław zalewa łzami:-(

  • efendi

   oj będzie płakał będzie..a jak dojdzie do kompletu Edyta D.to niedługo będzie ten sam tytuł w gazecie tylko miasto się zmieni.
   Trzeba tych ludzi ostrzec zawczasu bo nie wiedzą jakiego potwora dostaną niedługo.

  • OldBoy

   Nie ma co się cieszyć. Teraz to poczujecie co znaczy hasło "Tesco Dla Ciebie dla rodziny". Prezes Rysiek, jego siostra dyrektor regionu , jego brak menagerem w Świdnicy.

 • mobbingtesco

  Można również bezpośrednio napisać do Pani Iwony, na adres: I.Brzostek@tvn.pl
  Nie bójcie się bardziej nagłośnić sprawy skoro machina już ruszyła.

 • pracownica

  Chciałabym przyłączyć się do apelu i protestu Roberto. Jestem pracownikiem Tesco, niestety również kierownicy działów nauczeni odgórnie takich zachowań wprowadzają terror i mobbing na pracownikach. Przykład idzie z góry, a w przypadku tej sieci jest on bardzo negatywny, oparty na przeświadczeniu, że zwykły pracownik to ktoś, kogo można bez jakichkolwiek konsekwencji poniżać, umniejszać jego wartość poprzez zaniżanie choćby rocznej oceny itp. Tylko ten, kto potrafi się podlizywać, niekoniecznie pracować sumiennie, ma dobrze.

 • Lukasz

  OKRUTNOSC NAD LUDZKA JEDNAK NIE MA GRANIC !!!

 • Kajko

  a jak żarcie z tego Waszego grilla?? wypowie się koś z pracowników?

  • miś

   No tak, tu rozmowa o chlebie powszednim a ty pieczeniarzu chcesz coś swojego upiec na tym ogniu. Fuj.

 • Dawna kasjerka

  Brawo dziewczyny. Nareszcie zrobiliscie z Nią porządek. Ja swoje już udowodniłam przed sądem, że nie jestem złodziejem i nierobem.

 • taka jedna

  z tego co sie orientuje,to "pani menager" zostaje przeniesiona do Tesco we Wrocławiu, współczuje tylko kolejnym pracownikom,dziwi mnie tylko fakt, że ,owa :pani" ma przegrane sprawy nie tylko w Świdnickim Tesco , a co do dobrych pleców to sie zgadzam , czyżby siostra albo kuzyneczka ….?????, ale czas najwyższy skończyć z ludzką głupotą !!!!!!!!!!!!!

  • miś

   A może to zamierzony plan. Taka koza z żydowskiego kawału, która czas wyprowadzić.
   Pani dokręciła śrubę do granic waszej wytrzymałości a teraz poszła robić to samo w następnej jednostce. Teraz wszystko wróci na stare tory a wy zaczniecie się czuć jak na wczasach.

 • milka

  bo nie jest,wszystkie w tym tesco walczą o to samo….a konfidenci podszywają się pod nie na forum myśląc,że im ktoś uwierzy.DRODZY KONFIDENCI NIE WYSILAJCIE SIĘ!panie na kasach mają więcej rozumu i kultury niż wy i na wasze"nieszczęście"trzymaja się razem..

 • Marcyś
 • zzofiua

  ja bym tej menadzerce w morde dala, taKICH LUDZI POWINNO SIE PIETNOWAC!!! sTOSOWALA MONBBING TO MOZE MY ZASTOSUJ,MY MOBBING NA NIEJ, GDZIEKOLWIEK SIE POJAWI

 • zzofiua

  mowcie co chcecie ale jesli nie zaczniemy sie solidaryzowac w naszym kraju z ludzmi, ktorzy sa w pracy mobbingowani, to dalej beda nami robic co chca, nie mozemy pozwolic na to, zeby nas tu traktowano jak smieci, bo jestesmy ludzmi na swojej ziemi,a takie elementy, ktore probuja drugiego czlowieka niszczyc poprzez mobbing, trzeba pietnowac, az im w buty wejdzie. Pieniadz to nie wszystko, wazne tez jest godnosc drugiego czlowieka

 • merch

  czytelnik – Chcielibyscie aby Was obslugiwaly stare i grube kasjerki? do ktorych strach podejsc? albo kasjerzy z wada wymowy? – to dlaczego Tesco zatrudnia pracowników z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności?
  Pani menager wprowadziła bardzo nieprzyjazną atmosferę do Tesco. Od półtora roku jestem świadkiem jej poczynań. Wszystkie fakty opisane w artykule czy liści kasjerek nie są mi obce -wszystko słyszałam, widziałam.
  Z 34 kas w ciągu dnia jest tylko kilka czynnych+kasy samoobsługowe, z których klienci nie chcą korzystać, przynajmniej Ci starsi. Pomagają na kasach pracownicy działów, często zaniedbując swoje obowiązki.
  i tak już od 9 rano można słyszeć niekończące się komunikaty:
  "multiskilerzy proszeni są o podejście na linię kas"
  "kierownicy proszeni są o podejście na linię kas"
  "pracownik działu X proszony jest o podejście na linię kas"
  po czym kolejny komunikat
  "pracownik działu X proszony jest o podejście na swoje stanowisko pracy" – nie rozdwoi się. Zastanawiam się dlaczego, przy takiej ilości kas jest tak mała ilość kasjerek – nie rozumiem tego.
  Co do palących pracowników przed sklepem – była palarnia na terenie Tesco. Po przyjściu Pani menager została zlikwidowana – to gdzie mają palić?
  Cieszę się że została przeniesiona! mam nadzieję, że jej następca będzie osobą kompetentną.

 • pracownicy

  do:mobbingtesco
  na pewno się z Pania skontaktujemy bo tej sprawy nie mozna tak zostawić,zdajemy sobie sprawę,ze polepszy się na chwilę a jak sprawa przycichnie to wszystko wróci.

 • koko

  Jezeli robiąc zakupy,usłyszę osobiście że jakiś PSEUDOMENAGER/KA (pewnie zapierdalała pol zycia w handlu w sklepiku albo na bazarze i jest po podstawowce albo srednie z maturą) podnosi głos na kasjerkę to…NAJPIERW ZJEBIĘ PRZY LUDZIACH AJK BURĄ SUKĘ A POZNIEJ WYPOŻYCZĘ SOBIE JĄ NA ROZMOWE.
  Posiadam odpowiednią wiedzę aby umiejętnie "zmiażdżyć móżdżek owej Pani/Pana"
  Następnie zaprowadzę do przełożonego….bo takowych też posiada.

  PODCZAS POGADANKI I PRZEKAZYWANIA ZJEBÓW WŁĄCZĘ DYKTAFDON

 • Lukasz

  Patrzac na ta nienawisc i podlosc ludzi, do taki ludzi jak ja z wada wymowy lub innym wygladem, zwatpilem ze gdzie kolwiek juz zostane przyjety na Kasy czy wogole gdziekolwiek :(:(

 • Lukasz

  Patrzac na ta nienawisc i okrucienstwo ludzi, do taki ludzi jak ja z wada wymowy lub innym wygladem, zwatpilem ze gdzie kolwiek juz zostane przyjety na Kasy czy wogole gdziekolwiek :(:(

  • mobbingtesco

   Bądź dobrej myśli. Prosimy o kontakt na adres i.brzostek@tvn.pl

   • Lukasz

    Juz Pisze !!! 🙂

 • Barnaba

  o jakaś %$& z TVN się zainteresowała ! Buhahaha! Plajtuje TVN to sensacji szukają. A mi nie żal kasjerów z TESCO. Ich samych obwiniam za zaistniałą sytuację w markecie. To wewnętrzna polityka sklepu i niech wewnątrz zostanie. Sąd Was wyśmieje ludzie…

  • obserwator

   ..a my ciebie wysmiejemy. bo jezeli polityka wewnetrzna w tym molochu jest do dupy i z naciskiem na gnebienie pracownika to czas to zmienić.a ty chyba nigdy nie doswiadczyłeś poniżania bo z wypowiedzi wynika,że jesteś jednym z tych gnębiących.

 • pracownik

  ja nie rozumiem o co chodzi, autor artykułu musi chyba dowiedzieć się co to jest mobbing, ja tutaj widzę jedynie wprowadzanie rywalizacji wśród pracowników, nie do końca poprawne ale skuteczne a tym bardziej legalne, także o co chodzi ?

 • tucherek

  Ja wyslalam do UWAGA TVN mam nadzieje,ze sie zainteresuja!!!

 • Jeżeli jest tak źle to, czego się nie zjednoczycie przecież Was jest wielu menadżerka jedna na zasadzie albo my albo ona, wątpię żeby jej przełożony wybrał tą lalunię z przerostem ambicji, bo jeżeli tak to ona wszystkich kas i tak nie obskoczy i nie będzie tam obsługiwała sama dopóki dopóty przyjmą nowy personel. No chyba, że nie ma u Was zgrania no to macie pozamiatane tylko sąd pracy i PIP, bo w pojedynkę nic nie zrobicie. W firmie YAGI w Żarowie było w tym roku tak, że chcieli podwyżkę, ale Japończyk to chytrus a Polaczki z kadry jeszcze większe chytrusy i lizusy, więc zebrała się jedna zmiana walnęli wypowiedzenia a następnie kolejna, która miała ich zmienić i zrobili to samo no i co a to, że dostali tyle ile chcieli, bo bez ludzi zakład stanąłby, więc jedno napisze na związki Wasze nie liczcie, bo jak nic do tej pory nie zrobiły to już nie zrobią musicie się zjednoczyć i walczyć, bo teraz jak jej odpuścicie to dopiero zacznie się czystka i mobbing, bo będzie tego świadoma, że możecie jej nadmuchać.

 • prawdomówny

  ktoś wczesniej napisał,ze powinno się czytac ze zrozumieniem umowę a na umowie jak byk stoi- PRACOWNIK ZOBOWIAZUJE SIE DO PRZESTRZEGANIA POSTANOWIEN ZAWARTYCH WE WSZYSTKICH POLITYKACH I9 PROCEDURACH OBOWIAZUJACYCH W TESCOLUB TAKICH KTORE BEDA WPROWADZANE W PRZYSZŁOSCI W TRAKCIE TRWANIA STOSUNKU PRACY,W TYM DOTYCZACYCH ZAPOBIEGANIA KORUPCJI I NADUZYCIOM,PRZYJMOWANIA PREZENTÓW…….wiec jak mozna nazwać to jak dział przemysłowy wrecza pani menager wrecz PALETĘ z prezentami a pani menager ją przyjmuje na oczach ludzi.CZY TO NIE JEST ZŁAMANIE PROCEDUR?? bo pani menager również jest czyimś "pracownikiem"

  • laska

   dokładnie…i jak mozna po tym wszystkim co narobiła w tym tesco obdarowywac ją bizuterią,za co???I WŁASNIE PRZEZ TAKICH PODLIZYWACZY TAK SIĘ DZIEJE ale jak odeszła teraz to i im dupe obrobi z ich łańcuszkiem na szyji.

 • Łysy:)

  Niekiedy to prawda jest taka że z wami drodzy klienci to %*& y mozna dostać.Szwędacie sie po tym tesko chyba z nódów i rozpiepszacie wszystko!

  • czytelnik

   Naucz się słownika łysy karku bez marÓry he he

   • Łysy:)

    Popatrz na siebie.

 • Adam Mag

  Powiem tak pani menager ma zryty garnek moim zdaniem ona nie lubiła dziewczyn. Może w szkole została zbombardowana przez koleżanki albo w szafie przesiedziała swoje dzieciństwo to tak sie dzieje.To wszystko nie miało by miejsca gdyby kierownicy zawalczyli o pracowników ale oni skulili ogon i zamknęli oczy, pilnowli swojej dupy żeby nie była odstrzelona.A pani menager to powinna stawać samochodem na miejscu dla inwalidów ponieważ nawet nie potrafiła donieść sama swoich zakupów do samochodu (miała od tego ludzi). Powiem tak tu można by było napisać książke o tesco to jest żenujące że nie szanuje sie wieloletnich pracowników którzy wykreowali ten sklep.Nie chce mi sie pisać bo to co sie tam dzieje to jest padaczka żeby zarobićtam 2000 to by trzeba było śpiwór wziąść i wymeldować sie z chaty.Trzymajcie sie Tescowicze i na dajcie sie wydymać.

  • Swieta racja !!! 🙂

 • ja

  napisałam dwa post, które mówił szczerą prawdę o pracownikach kas, ale niestety został usunięte. Ta gazeta to jedna wielka ściema, szuka taniej sensacji i działa jednostronnie. Gdzie wolność słowa. Dobrze, że mam scany moich wypowiedzi, zawsze tego mogę użyć przeciwko gazecie.

  • I bardzo Dobrze bo to Szczere Klamsta na moj tem tak samo juz chyba wiem nawet kto sie kryje pod pseudonimem ja skoro jest tak obeznany we wszystkim i o moich niedoborach. Nietleramncja do skali potegi . Przemyslowka na 200 % !!!!!!!!!!!

   • Łysy:)

    Przemysłówka Pytonga kładzie na kasy więc sie ŁUKASZKU ODWAL!!!!

  • I Nastepnym razem UWAZAJ Jak cos Palniesz z tej twojej bani jak nie chcesz Skrzywdzic drugiego czlowieka, bo mi to wlasnie teraz uczyniono !!!!!

 • ja

  Łukasz, a Ty nie pajacuj! Przyznaj się do ilu działów się nie nadawałeś. PRACA I TY TO DWIE RÓŻNE RZECZY. Szkoda tylko, że nie napisałeś o swoich niedoborach w kasie i że nie napisałeś tego, że menagerka przenisła Cię na Hard i dała miesiąc na naukę, ale niestety jak ktoś nie kuma co się do niego mówi, to sorry

  • Lukasz

   A Posadzenie o kradziez tez pewnie wcisniesz ze ja ukradlem Hieno jedna !!! Albo pewnie powiesz zebym sie powiesil teraz bo nigdzie pracy nie znajde Soryyy ale gorszego juz nie ma zeby powiedziec 🙁

  • Prosimy kasowac wszystkie posty uzytkownika o pseudonimie JA bo to osoba ktora chce nam jedynie Zaszkodzic na 100 % wiem kto to jest !!!!!!!

  • Typowe stwierdzenie PRACA I JA TO DWIE ROZNE RZECZY czy to nie jest typowy MOBBING !!!! ???

  • I Jak juz cos NIE MIESIAC tylko 7 dni bo mialem pol Etatu ty ktos z HARDU !!!

 • arcybiskup

  ZBURZYĆ TESCO, ZAORAĆ I NA POSTAWIĆ KOŚCIÓŁ !!!

 • o pseudonimie "ja" i "czytelnik" to juz was dwoch jest to sa kierownicy swoich dzialow !!!!!! Przeciwko NAM !!!

 • Anna

  Czy ktoś z pracowników kas może potwierdzić treśc maila, którą otrzymałam z centrali?

  Odpowiedź na zgłoszenie nr 2012/09/03661/TSC/M

  Szanowny Panie,
  Taką odpowiedź otrzymaliśmy od Regionalnego Kierownika ds. Personalnych. Przekazujemy ją Panu.

  Witam,
  Sprawa jest w trakcie wyjaśniania. Pracodawca bardzo wnikliwie przeanalizował całą sytuację. Regionalny Menadżer ds. Personalnych spotkała się z niemal wszystkimi kasjerkami, rozmawiając o sytuacjach wskazanych w skargach. Nie stwierdzono uchybień związanych z prawem pracy. Jednak cześć oczekiwań naszych pracowników jest do zrealizowania i podjęliśmy stosowne kroki. Pracodawca będzie monitorował relacje w sklepie pomiędzy pracownikami a kierownictwem oraz stanem komunikacji w sklepie, aby zawsze pracownicy byli poinformowani o przyczynach podjęcia określonych działań. Jako pracodawca przywiązujemy bardzo dużą wagę do tego co mówią nasi klienci, każda uwaga jest dla nas bardzo cennym źródłem informacji.

  Z poważaniem,
  Katarzyna Nowak
  Infolinia Tesco
  801 650 650

  Poniżej treść korespondencji, którą otrzymaliśmy w naszym serwisie:

  "Jako mieszkaniec Świdnicy jestem bardzo poruszony sytuacją, która ma miejsce w świdnickim hipermarkecie Tesco (ul. Strzegomska 2) – http://swidnica24.pl/mobbing-w-swidnickim-tesco/ . Jest dla mnie przerażające, że w XXI wieku, w wielkiej, światowej korporacji jaką jest Tesco mają miejsce takie sceny i takie poniżające traktowanie pracowników. Jako konsument, będę unikać zakupów w sklepach Tesco, ponieważ nie mogę tolerować takiego traktowania pracujących tam ludzi. Do bojkotu sieci tesco będę też namawiać swoich znajomych. Może taki bojkot konsumencki skłoni sieć Tesco do większego przestrzegania praw pracowniczych i traktowania swoich pracowników z szacunkiem. O zaistniałej sytuacji i bojkocie konsumenckim sieci Tesco z powodu nieprzestrzegania praw pracowniczych i mobbingu poinformuję również dział "Corporate responsibility" spółki Tesco plc (cr.enquiries@uk.tesco.com) tak aby uzmysłowić brytyjskiej centrali jak owe "corporate responsibility" wygląda w praktyce w Polsce."

  • kasjerka

   Witam.Mogę potwierdzić tylko to,że faktycznie pani Agnieszka Lipka gł.personalna regionalna rozmawiała bardzo długo z każdą z nas i powiedziałysmy jej o wszystkim co sie dzieje i czego oczekujemy.Po tej rozmowie w grafiku na pazdziernik mamy uwzgledniony jeden wolny weekend i obiecano nam zniesienie zmian 10 h.oraz zaczynanie i konczenie urlopu wolnym weekendem co dotychczas nie miało miejsca.Bedziemy dążyc do tego zeby obietnice ktore dostałysmy od pani personalnej regionalnej były podpisane przez nowego menagera sklepu,kierownika kas i nasza personalną.
   pozdrawiam.

 • Delfin

  Jestem pracownicą Tesco Świdnica.
  Bardzo się cieszę że pani menager wreszcie odeszła po dwóch latach męczarni wreszcie ulga.
  Na ladach traktowała sadystka panie z lad jak gówniary, darła mordę na ekspedjentki przy kliencie o byle gówno,
  że kostka sera jest nie równo co do milimetra poukładane,
  chociaż pani na rybach układa je już pięć lat i robi to codziennie a ta suka powie że są nie równo poukładane.
  To są takie drobne błędy że o byle co nie powinna drzeć japy.
  Chwała Bogu że jej już nie ma, nie miała nigdy szacunku do ludzi rzadko kiedy potrafiła powiedzieć dzień dobry.
  To zły wizerunek dla menager bo niektóre panie mają starsze dzieci i mają większy szacunek niż miały od tej gówniary menager.
  Jeżeli chodzi o jej przydupasa Edytę która robiła zakupy menagerce i za jej dupą woziła wózeczek to są śmiechy. Edyta za byle gówno
  za jedną plamkę na kafelce potrafiła dawać zerówki musterowi sprzątającemu Tesco a ciekawa jestem czy szanowna pani edyta ma tak czysto u siebie
  w domu jak rada od starszych kobiet myjących kafelki na kolanach na stacji benzynowej. Brudas, fałszywiec wobec pracowników.
  Do Grudnia edyto pracujesz i wypad. Pani Ewo dostało się pani za długo trochę to trwało powinna pani dawno dostać po dupie od nas za krzywdę
  wszystkich pracownic pracujących od początku w Tesco za wylane łzy będzie się pani w piekle smażyła tak samo jak fałszywa Edyta 🙂

  • pracownik

   wcale nie dawała nam zer za byle co i nie daje
   jak nie wiecie to sie nie wtrącajcie w nieswoje sprawy

  • lucyna

   każda z was robiła by to samo na jej miejscu jak tylko ta baba by wam kazała ,
   Wstyd mi za was 🙁

  • ktoś-anonimowy

   Tak, od Was odeszła(została przeniesiona) i ktoś nam podrzucił to kukułcze jajo, jej poprzedniczka była kilka miesięcy i została zmuszona do zwolnienia się. Mam nadzieję, że z tym kukułczym jajem będzie podobnie

   • becia

    no własnie to jest najgorsze że przegrywa sprawę za sprawa ,a wciąż pracuje na stanowisku managera ,tyle że winnym mieście,i dalej poniża,obraża,stosuje mobbing,DLACZEGO ???????? Powinna zostać zwolniona dyscyplinarnie za swoje przewinienia,jak pracownikowi udowodni sie że ukradł,oszukał firmę lub działał wbrew WARTOŚCIOM TESCO, to sie go zwalnia dyscyplinarnie ,Czy ewka medyk jest zatrudniona na innych zasadach?????? MOTTO TESCO BRZMI:,,TRAKTUJMY INNYCH ,TAK JAK SAMI CHCIELIBYŚMY BYĆ TRAKTOWANI".A wartości tesco,to tylko aby firmie było dobrze ,pracownik się nie liczy.Czas i pora coś z tym zrobić tak nie może być,musimy walczyć o szacunek ,wyjść na ulice tak jak np.pielęgniarki.

 • Przylaczylem sie do apelu Roberto i napisalem do Tesco w Anglii otrzymalem nastepujaca odpowiedz Nie wiem mozna sobie przetlumaczyc z angielskiego 🙂

  Thank you for your email and for drawing our attention to this article.

  Let me assure you that Tesco Poland adheres to Polish labour laws and
  regulations. This includes the right of our colleagues to vacation leave
  and regular breaks during work hours. The situation that was reported in
  the article that you mention was an isolated incident where a sign was
  incorrectly worded in one of our stores. The article takes this error out
  of context. Once we were made aware of the problem we responded quickly to
  clarify the meaning with our colleagues in the store.

  We know that our people are our greatest asset and we work hard across our
  operating markets to make sure that Tesco is a great place to work;
  everyone is welcome and we give people an opportunity to get on.

  All the best,

  Rosie

 • czarny

  ŻEGNAJ EDYTO…JEST TAKIE STARE PRZYSŁOWIE O KTÓRYM CHYBA ZAPOMNIAŁAŚ..TEN SIĘ ŚMIEJE,KTO SIĘ ŚMIEJE OSTATNI.

  • Tez myslalem ze jest inna a tak naprawde nie jest, ale chociaz mnie na Kasy przeniosla i jakos wytrzymalem 3,5 roku 🙁

 • Żal ludzi ,do tej sytuacji przez lata doprowadzała solidarność oraz prawicowo-kościelne kundle wywodzące się z solid. Wykańczając cały Świdnicki przemysł rzucono ludzi na żer obcym kapitałom czyli zrobiono z nich niewolników we własnym kraju .

 • Panią prezes oraz kierowniczkę na stanowisko klawisza.

 • DLACZEGO zwolniona kierowniczka dostała 3-miesięczną odprawę .

 • Wiewiórki doniosły mi , zwolniona kierowniczka ma do oddania rzeczy z depozytu znalezione w TESCO . Wśród nich złota biżuteria (duża na rękę branzoleta ,portfel z zawartością 8-tysięcy zł.+kilka setek euro ,oraz wiele pomniejszych drobiazgów które nie wpisała do ewidencji .ps. gdzie w tym sklepie jest ewidencja rzeczy znalezionych .

  • Lukasz

   Wracaja starzy dobrzy Kierownicy do Tesco a ci ktorzy byli zmuszeni do wspolpracy z ta Dyrektorka niech wywala albo niech wroca na wlasciwe tory 🙂

 • Pelagia Skrytka

  Uwaga na kasy samoobsługowe. Domyślnie dopisują reklamówki. Na moje uwagi o tym przekrecie, miła panienka z rozbieżną wadą wzroku, stwierdziła że jestem tylko klientem i moje zdanie się nie liczy…