Już w tę sobotę, 18 kwietnia 2026 roku, odbędzie się ogólnopolska konferencja propacjencka „Twoje Zdrowie, Twoja Siła – Onkologia dla Kobiet”. Wydarzenie, organizowane przez Fundację eRAKobiet w ramach projektu „Zamek Kobiet”, po raz pierwszy na taką skalę w Polsce łączy wiedzę medyczną z doświadczeniem pacjentek, tworząc przestrzeń do otwartej rozmowy o zdrowiu kobiet.

Ze względu na ogromne zainteresowanie i wyczerpanie miejsc stacjonarnych, organizatorzy umożliwiają udział w wydarzeniu również w formie transmisji online. Dzięki temu każda kobieta – niezależnie od miejsca, w którym się znajduje – może dołączyć do konferencji i skorzystać z rzetelnej wiedzy oraz wsparcia ekspertów.
Transmisja online na żywo dostępna 18 kwietnia od godz. 9.45 pod linkiem: https://fb.me/e/9ftTj7Oaa
Konferencja „Twoje Zdrowie, Twoja Siła – Onkologia dla Kobiet” to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne skierowane do kobiet na każdym etapie życia – zarówno tych, które chcą zadbać o profilaktykę, jak i tych, które mierzą się z chorobą nowotworową. Program obejmuje wystąpienia specjalistów z zakresu onkologii, ginekologii, psychoonkologii i seksuologii, a także panel dyskusyjny poświęcony sytuacji onkopacjentek w systemie ochrony zdrowia.
Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. profilaktyka HPV, wczesne objawy nowotworów ginekologicznych, diagnostyka raka piersi oraz wpływ choroby na życie codzienne, relacje i poczucie kobiecości.
– Wydarzenie to nie tylko dawka wiedzy, ale również przestrzeń wsparcia i wymiany doświadczeń. Jego celem jest zwiększanie świadomości zdrowotnej, promowanie profilaktyki oraz wzmacnianie kobiet w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących zdrowia – zapewniają organizatorki.
/mat. organizatora, opr. red./




![Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Jeden trafi do świdnickiej komendy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/411-350686-100x75.jpg)
![Lutomia Górna. Pożar mieszkania i poddasza w budynku wielorodzinnym [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Lutomia-Gorna-pozar-mieszkania-2026.04.16-3-100x75.jpg)



![Pałac Gruszów wypełnią koncerty i wydarzenia kulturalne. Wygraj zaproszenie na jedno z nich! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/fot.-Palac-Gruszow-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)