27 osób podzieliło się życiodajnym płynem podczas ostatniej w tym roku zbiórki, którą w krwiobusie zorganizowało RCKiK Wałbrzych przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. To rekordowy wynik w kończącym się właśnie roku – podkreśla świebodzicki magistrat.

Dzięki zaangażowaniu dawców udało się pozyskać kilkanaście litrów krwi, która trafi teraz do szpitali w całym regionie, ratując zdrowie i życie pacjentów. Warto wspomnieć w tym miejscu, że jedni oddawali krew po raz pierwszy, inni natomiast to „stali bywalcy” krwiobusa, który przyjeżdża regularnie do Świebodzic.
Przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu nie kryli zadowolenia z frekwencji. – To najpiękniejszy prezent, jaki można podarować drugiemu człowiekowi, szczególnie w okresie noworocznym, gdy zapotrzebowanie na krew w bankach jest zawsze wysokie – podkreślali.
/Źródło UM w Świebodzicach/
![Czternasty Zlot Motocykli w Świebodzicach przyciągnął miłośników jednośladów [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/20260822_Zlot_Motocykli_w_Swiebodzicach-1-238x178.jpg)

![Oddali krew przed ratuszem. Jutro kolejna akcja RCKiK [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/Swiebodzice-akcja-oddawania-krwi-mix-238x178.jpg)
![Pożar mieszkania w Strzegomiu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/page-9-100x75.jpg)





