Przed nami trzynasty spacer historyczny po świdnickiej katedrze. Tym razem będzie on poświęcony katedralnym kryptom, o których opowiadać będzie świdnicki historyk Sobiesław Nowotny.

Na XIII Spacer Historyczny „Tajemnice katedralnych krypt” zapraszają Świdnicka Fundacja św. Ignacego Loyoli oraz proboszcz świdnickiej katedry ks. Marcin Gęsikowski. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 23 listopada o godzinie 15.00.
– Listopad jest miesiącem nostalgicznym, czasem refleksji i wspomnień o tych, którzy odeszli. I właśnie w takim nastroju przebiegać będzie najbliższy spacer historyczny po świdnickie Katedrze, na który zapraszamy już za tydzień – zapowiadają organizatorzy.

/Świdnicka Fundacja św. Ignacego Loyoli, opr. mn/


![Koszmar w przejściu pod torami. Ledwo posprzątane, już tonie w śmieciach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-1-238x178.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Al.-Niepodleglosci-100x75.jpg)


![Zderzenie motoroweru ze śmieciarką [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Strzegom-zderzenie-smieciarki-i-motoroweru-2026.03.03-2-100x75.jpeg)

![Dzień Kobiet z wyjątkowym prezentem od Anity Lipnickiej. Co szykuje znana i lubiana polska wokalistka w Świdnicy? [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)
![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)