Cztery zastępy straży pożarnej, grupa wodno-nurkowa z Wrocławia, pogotowie i policja zostały w sobotę, 6 września zadysponowane do Witoszowa Dolnego. Zgłoszenie dotyczyło ciała w rzece. Służby na miejscu zastały zupełnie inną sytuację.
Zawiadomienie na numer 112 wpłynęło o godz. 8.31. – Zgłoszenie brzmiało bardzo poważnie. Zawiadamiający podał, że w rzece leży ciało człowieka. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że przy niewielkim potoku siedzi mokry, wyziębiony, ale żywy człowiek. Grupa wodno-nurkowa została odwołana zanim dotarła na miejsce, zastępy również – informuje bryg. Łukasz Grzelak z KP PSP w Świdnicy.
Pomocy mężczyźnie, który wpadł do potoku, udzielił zespół pogotowia ratunkowego, a wyjaśnianiem okoliczności zajmie się policja.
/red./


![Zderzenie trzech samochodów na ul. Mieszka I w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/zderzenie-ul.-Mieszka-I-8-238x178.jpg)


![Zderzenie trzech samochodów na ul. Mieszka I w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/zderzenie-ul.-Mieszka-I-8-100x75.jpg)


![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)