Rozrywki i emocji dla całych rodzin dostarczył Wielki Świebodzicki Piknik Sportowy. W niedzielę, 31 sierpnia, uczestnicy mogli wziąć udział w pieszej wędrówce, rajdzie rowerowym i biegu. Program uzupełnił Memoriał Pawła Sosika oraz nietypowy wyścig „na byle czym”.

– Udało nam się zmobilizować naprawdę ogromną ilość mieszkańców Świebodzic i okolic, co nas bardzo cieszy. Mogli oni wziąć udział w Biegowej Wyrypie, wyścigach kolarskich, w rajdzie rowerowym, w biegach rodzinnych. Było mnóstwo okazji do aktywnego spędzenia czasu – mówi Zbigniew Gucwa, prezes Fundacji „The Sport”, trener klubu sportowego GVT w Świebodzicach i jednocześnie współorganizator wydarzenia.
Najważniejszym punktem wydarzenia był Memoriał Pawła Sosika, który upamiętnia postać utytułowanego, zawodowego kolarza, mieszkańca Świebodzic. – Wychowałem się na legendzie Pawła Sosika. Dla mnie i dla kolegów, z który, trenowałem, to jest niesłychanie ważna postać, na której się wychowaliśmy – podkreśla Gucwa.
Na koniec odbył się barwny wyścig „na byle czym”. – W tym roku po raz drugi zorganizowaliśmy ten wyścig. Nie polegał on na ściganiu, ale na przejechaniu trzech okrążeń przygotowanej przez nas trasy, żeby się po prostu bawić – tłumaczy. Na uczestników czekały pamiątkowe medale oraz posiłki. Dodatkowo, na miejscu przygotowano liczne atrakcje sportowe i rekreacyjne.
/ap, opr. mn/
fot. Sebastian Tyniecki


![Ferie 2026 rozpoczęte. Jakie zajęcia czekają na dzieci i młodzież w powiecie świdnickim? [PROGRAM/FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/page-238x178.jpg)



![Szklanka na drogach i chodnikach, seria kolizji, problemy na kolei. Służby apelują o ostrożność [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Tworzyjanow-wypadek-2026.02.05-0-100x75.jpg)


![Orkiestra Księżniczek powraca. Noworoczny Koncert Wiedeński już 16 lutego w Teatrze Muzycznym Capitol [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-1-100x75.jpeg)