Strona główna Artykuł sponsorowany Jak wyglądają spalone włosy?

Jak wyglądają spalone włosy?

0

Spalone włosy to niemały problem. Zniszczone, przetrawione rozjaśniaczem, spalone prostowaniem… Niezależnie od tego, co wywołało ich stan, wymagają przemyślanej pielęgnacji. Sprawdź, czym charakteryzują się spalone włosy i jak o nie zadbać.      

fot. nadesłana, źródło: pexels

   

Wygląd spalonych włosów

To pierwsza, najbardziej rzucająca się w oczy cecha spalonych włosów, którą widać już na pierwszy rzut oka.

  • Są one matowe i bez połysku, ich naturalny blask znika.
  • Spalone włosy mają postrzępione końcówki, które wyglądają na rozdwojone i poszarpane – często mają różną długość z powodu wykruszania.
  • Przypalenie może wywołać przebarwienia w postaci żółtawych, pomarańczowych czy nawet białych plam.

Struktura włosów, które uległy spaleniu

Takie kosmyki są w szorstkie w dotyku. Możesz poczuć, że brak im elastyczności, są suche i przypominają w dotyku siano. Niestety spalone włosy stają się też kruche i łamliwe, dlatego nierzadko łamią się oraz urywają przy czesaniu. Charakterystyczna jest również ich sztywność – nie powracają do pierwotnego stanu po ich naciągnięciu. Ponadto świeżo po spaleniu wydzielają specyficzny, nieprzyjemny zapach przypalonego białka.

Jak dbać o spalone włosy?

Powinna być zarówno delikatna, jak i odżywcza. Używaj łagodnych szamponów (znajdziesz je tutaj: https://onlybio.life/szampony?q=Dzialanie+i+wlasciwosci-Delikatne), za to sięgaj po mocno odżywcze odżywki i maski. Nie zapomnij też olejowaniu oraz stosowaniu termoochrony, kiedy używasz suszarki, prostownicy lub lokówki.

Przyczyny spalenia włosów

Istnieje kilka przyczyn spalenia włosów.

  1. Jedna z nich to oczywiście zbyt wysoka temperatura. Możesz spalić włosy prostownicą, lokówką lub suszarką, szczególnie kiedy używasz ich bez termoochrony. Znaczenie ma również za wysoka temperatura danego narzędzia, zwykle powyżej 180-200°C, która może uszkodzić strukturę włosa. Szkodliwe jest także zbyt długie przetrzymywanie narzędzia w jednym miejscu, np. lokówki lub zbyt częste przesuwanie prostownicą po jednym paśmie. Ponadto ryzykowne okazuje się suszenie zbyt blisko skóry głowy i włosów.
  2. Do szkodliwych, ryzykownych zabiegów zalicza się także rozjaśnianie włosów, które najmocniej niszczy włosy, bo otwiera łuskę i wypłukuje pigment. Oczywiście dotyczy to również farbowania na jasne kolory bez kontroli czasu lub odpowiedniej ochrony włosów. Inny potencjalnie niebezpieczny zabieg to trwała ondulacja lub prostowanie chemiczne zmieniające strukturę włosa, a źle wykonane mogą go po prostu spalić.
  3. Niezwykle szkodliwe jest również łączenie zabiegów chemicznych oraz wysokiej temperatury. Musisz wiedzieć, że osłabione chemicznie włosy stają się bardziej podatne na spalenie. Niebezpieczne jest także stosowanie prostownicy na mokrych włosach – woda w ich wnętrzu zamienia się wtedy w parę, która dosłownie „gotuje” włos od środka.
  4. Za spaleniem włosów może także stać nieprawidłowa pielęgnacja. Brak ochrony termicznej, zbyt częste stosowanie prostownicy lub lokówki, a także nieprawidłowe produkty do pielęgnacji mogą prowadzić do zniszczeń.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPółtora tysiąca mandatów za jazdę na czerwonym świetle
Następny artykułImport dla początkującego – jak zacząć?