We włoskim mieście Genua w połowie maja odbyły się międzynarodowe zawody Campionati Assoliti Italiani WKA Italia. W tej ciekawej i stojącej na wysokim poziomie sportowym imprezie wzięło udział około 700 zawodników z różnych krajów, w tym z Polski. Akademia Sztuk Walki Snake ze Strzegomia wystawiła sześciu swoich podopiecznych w formułach walk: kick light, light contact i KO.

– Nasi zawodnicy rywalizowali z wymagającymi przeciwnikami, jednak nie ustąpili im pola. Wrócili do domu bogatsi o nowe doświadczenia, ale też z medalami – podsumowuje Urząd Miasta Strzegom.
Szczegółowe wyniki:
Błażej Najduk: 1 złoty medal, 1 srebrny medal
Karolina Bujok – 1 złoty medal, 1 srebrny medal
Wojciech Piotrowski – 1 złoty medal
Kuba Sałek – 1 złoty medal
Katia Kubicka – 1 srebrny medal
Ksawery Ligiecki – 1 srebrny medal
Zawodników akademii Snake czekają teraz Otwarte Mistrzostwa Włoch WKA, które odbędą się 31 maja tego roku. Jak podkreśla Leszek Sołek, jego podopieczni są dobrze przygotowani i gotowi na te zawody.
/UM Strzegom/
![Walczą w morderczych warunkach. 48 drużyn na starcie turnieju na piachu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-charytatywny-turniej-siatkowki-plazowej-Pierogi-na-Skrzydlach-2026.06.27-24-238x178.jpg)








