Wsparcie braci Dominika i Mateusza Jabłońskich jest celem I Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia „Weterani Sportu”, który zorganizowano w sobotę w hali sportowej w Jaworzynie Śląskiej. Wydarzenie w szczytnym celu potrwa do godziny 18.00.

Dominik Jabłoński urodził się z zespołem Downa i wadą serca. Z powodu wady genetycznej ma problemy z tarczycą, boryka się z niedosłuchem obustronnym i wadą wzroku. Po operacji serca przeszedł sepsę i ropne zapalenie kości, które spowodowały u niego niepełnosprawność ruchową. Po drugiej operacji serca Dominik długo przebywał pod respiratorem i dzielnie walczył o życie. Niedawno przeszedł trzecią skomplikowaną operację ortopedyczną, która daje mu szanse na chodzenie. Czeka go jednak długa i intensywna rehabilitacja oraz kolejne zabiegi ortopedyczne. U Mateusza Jabłońskiego zdiagnozowano autyzm dziecięcy i ADHD. Zaburzenia te sprawiają mu wiele trudności w codziennym funkcjonowaniu – w nauce, samodzielności i komunikacji ze światem. Nie potrafi mówić i z tego powodu dostaje częstych ataków frustracji i nerwów.
Obu chłopcom można pomóc podczas I Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia „Weterani Sportu”, który zorganizowany został w sobotę w hali sportowej w Jaworzynie Śląskiej. – W turnieju bierze udział osiem drużyn. Naszym celem jest wsparcie braci Dominika i Mateusza, którzy potrzebują pomocy w leczeniu i rehabilitacji – mówi Rafał Podfigórny. W trakcie trwania turnieju zaplanowano także szereg dodatkowych atrakcji, m.in. kiermasz ciast, kącik gastronomiczny i kawowy. Można również wziąć udział w licytacjach lub zakupić cegiełki charytatywne, dzięki którym będzie można wygrać atrakcyjne nagrody.
/mn/

![Ruszyła budowa świetlicy w Milikowicach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Milikowice-budowa-swietlicy-wiejskiej-2026.03.27-2-238x178.jpg)
![Nieznani sprawcy podpalili 5 ton odpadów zebranych przez społecznika [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-17-238x178.jpg)


![Pożar w lokalu usługowym na Grodzkiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Grodzka-pozar-2026.04.02-1-100x75.jpg)
![Służba Celno-Skarbowa zlikwidowała salony gier w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Walbrzyska-akcja-sluzby-celno-skarbowej-2026.04.01-5-100x75.jpg)

![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)