– Została pustynia – mówi jeden z mieszkańców ul. Polna Droga i dodaje, że wraz z sąsiadami z żalem przyglądali się wycince okazałego drzewa w okolicach placu zabaw.

Jak wskazuje mieszkaniec Polnej Drogi, drzewo dodawało uroku i było jedynym tak okazałym na dosyć rozległym trawniku.
– Wycinka została wykonana na wniosek Gminy Miejskiej Świdnica. Drzewo – topola – było uschnięte, spróchniałe, miało zbyt rozległe rany, znajdowało się w bliskiej odległości placu zabaw – wyjaśnia Piotr Dębek, rzecznik Starostwa Powiatowego w Świdnicy. W zamian gmina zobowiązała się do nasadzenia 4 sztuk drzew.
/red./
Zdjęcia nadesłane przez czytelnika.

![„Zima na zewnątrz, a u nas gorączka precyzji i troski o każdy detal” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Kosciol-Pokoju-trwa-renowacja-2026.02-mix-238x178.jpg)
![Rowerem z Osiedla Młodych do centrum. Szykują się do rozpoczęcia budowy nowej ścieżki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/sciezka-rowerowa-Osiedle-Mlodych-przygotowania-do-budowy-2026.02.18-mix-238x178.jpg)





![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
