Kilkanaście nałożonych mandatów, jedna sprawa skierowana do sądu i masa pouczeń. Straż Miejska przypomina, że to na zarządcach budynków spoczywa obowiązek odśnieżania chodników przy posesjach.
– Chodzenie po tej mokrej brei sprawia mi ogromna trudność, zwłaszcza, że poruszam się o lasce. – mówi wyraźnie poirytowany pan Kazimierz i dodaje, że z domu wychodzi tylko po chleb. Leniwych zarządców świdnicka Straż Miejska może ukarać 100 złotowym mandatem albo skierować sprawę do sądu. Grzywna wymierzona przez sąd może sięgnąć 5 tysięcy złotych. Zarządcy mają nie tylko obowiązek odśnieżania, ale także posypywania chodników piaskiem w razie gołoledzi. Taka sytuacja jest bardzo prawdopodobna bo po odwilży mają przyjść przymrozki, które zamienią nawierzchnie w lodowisko. Ciężar odszkodowań za złamania lub inne uszkodzenia ciała spoczywa na osobie odpowiedzialnej za właściwe utrzymanie chodnika.


![Po dowód rejestracyjny bez kolejek i przez całą dobę. Starostwo uruchomiło urzędomat [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Starostwo-Powiatowe-urzedomat-2026.06.22-mix-238x178.jpg)
![Strażacy ruszyli sprzątać las, do udziału w akcji zaprosili mieszkańców [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Jaworzyna-sprzatanie-lasu-2026.06.20-mix-238x178.jpg)

![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)



