Strona główna Sport Inne Fantastyczna pierwsza kwarta nie wystarczyła

Fantastyczna pierwsza kwarta nie wystarczyła

0

Od porażki nowy sezon 2024/2025 rozpoczęli trzecioligowi koszykarze Domino Polonii Świdnica. Podopieczni trenera Piotra Ciska przegrali po zaciętej walce jednak z nie byle kim, bo jednym z faworytów do tytułu mistrzowskiego – Klubem Sportowym Basket Legnica!

Mimo zostawionego serca na parkiecie nie udało nam się pokonać faworyta naszej grupy. Świetnie weszliśmy w mecz pokazując, że nie oddamy skóry łatwo. Właściwie do połowy czwartej kwarty, to my byliśmy na prowadzeniu. Kilka błędów w końcówce spowodowało, że to gospodarze wyszli z tego meczu zwycięsko. Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie, co jest dobrym prognostykiem przed inauguracją w Świdnicy już za tydzień. W niedzielę, 13 października o godzinie 17.00 w twierdzy Świdnica na Zawiszowie zagramy z drużyną z Kłodzka – przekazują przedstawiciele świdnickiego klubu.

Pierwsza odsłona była znakomita w wykonaniu świdniczan. Biało-zieloni całkowicie zaskoczyli faworyta, świetnie spisywali się w ofensywie i po 10 minutach prowadzili 33:19. Później do głosu zaczęli dochodzić rywale, którzy systematycznie zmniejszali straty. Przed rozpoczęciem ostatniej ćwiartki z przodu byli cały czas koszykarze Polonii, wygrywając różnicą siedmiu „oczek”. Ostatnia część gry należała do miejscowych. Legniczanie dopadli nas w okolicy połowy ostatniej kwarty, wyszli na prowadzenie i dowieźli je do końcowej syreny.

KS Basket Legnica – Domino Polonia Świdnica 96:89 (19:33, 30:20, 21:24, 26:12)

Polonia: Kosmala (29), Słobodzian (16), Ozga (12), Soboń (12), Sieńko (10), Merecki (8), Gromek (2), Piasecki, Połeć, Poradzisz, Cisek.