600 złotych stracił 43-latek, który padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna był przekonany, że pomaga żonie, która za pośrednictwem komunikatora internetowego poprosiła go o przekazanie pieniędzy BLIK-iem. Świdniccy policjanci apelują o weryfikowanie takich próśb.

– Do policjantów z komisariatu w Żarowie zgłosił się 43-latek, który został oszukany i stracił 600 złotych. W nieznanych okolicznościach ktoś włamał się na konto na portalu społecznościowym jego żony. Podszywając się pod nią, za pośrednictwem komunikatora internetowego przysłał wiadomość z prośbą o pożyczenie pieniędzy i przesłanie ich za pomocą kodu BLIK. Sytuacja ta absolutnie nie wzbudziła podejrzeń mężczyzny, ponieważ już wcześniej zdarzało się, że żona prosiła go, aby dokonał opłaty za pomocą BLIK. Dlatego 43-latek – chcąc pomóc żonie, która akurat była na zakupach – wygenerował kod i przesłał go za pomocą komunikatora. Niestety tym razem nie była to prośba żony – relacjonuje asp. Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.
Policjanci apelują o ostrożność. – Zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa. Skontaktujmy się telefonicznie lub osobiście z córką, synek, koleżanką czy znajomym z pracy i upewnijmy się czy naprawdę ten ktoś potrzebuje naszej pomocy – przypominają.
/KPP Świdnica, opr. mn/

![Świdniccy strażacy pomagali gasić pożar budynku gospodarczego w Sadach Górnych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/page-4-238x178.jpg)


![Świdniccy strażacy pomagali gasić pożar budynku gospodarczego w Sadach Górnych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/page-4-100x75.jpg)




![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)