Kilkunastu wystawców prezentujących swoje rękodzieło oraz naturalne wyroby wzięło udział w niedzielnym Jarmarku Produktów Lokalnych, który zorganizowano przy Centrum Turystycznym Granitowego Szlaku w Dobromierzu.

Jarmarki Produktów Lokalnych są cyklem zapoczątkowanym w kwietniu przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu”. – Chcemy promować produkty „Granitowego Szlaku”, wspierać lokalną przedsiębiorczość, ale także pokazywać to, co najlepsze i najsmaczniejsze na naszym obszarze. Za każdym razem jarmark wzbogacamy o wydarzenia towarzyszące. Tym razem dodatkowo zorganizowaliśmy zlot food trucków – mówi Krystian Ulbin, prezes stowarzyszenia LGD „Szlakiem Granitu”.
Podczas wrześniowego jarmarku na stołach wystawców nie zabrakło przetworów z sezonowych warzyw i owoców, ziół, herbat, wypieków, miodów, naturalnych kosmetyków i kwiatów. Amatorzy ręcznie wykonywanych produktów mogli wybierać wśród ozdób z drewna, biżuterii, toreb i plecaków. Kolejne edycje Jarmarku Produktów Lokalnych planowane są na jesień.
/mn/

![Zniszczona przez powódź droga w Pietrzykowie odbudowana [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/003-01-238x178.jpg)






![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
![Lokalna historia i ciekawostki w najnowszym 52. „Roczniku Świdnickim” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/52-Rocznik-Swidnicki-2026.01.13-1-100x75.jpg)