Strona główna Sport Piłka nożna Młodzi świdniczanie ograli kolejną seniorską drużynę i są już w III rundzie...

Młodzi świdniczanie ograli kolejną seniorską drużynę i są już w III rundzie Pucharu Polski [FOTO]

0

Trwa marsz młodej drużyny IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Nasi juniorzy starsi z I ligi wojewódzkiej trenera Rafała Markowskiego po wyeliminowaniu w I rundzie Zielonych Łagiewniki, dziś pokonali kolejną ekipę seniorską i awansowali na dalszy szczebel rywalizacji!

W spotkanie znakomicie weszli świdniczanie, którzy objęli prowadzenie już w 3. minucie po golu Bartosza Dudzica. Młodzi zawodnicy gospodarzy mieli przewagą, swoje kolejne szanse na podwyższenie rezultatu, lecz po jednej z nielicznych swoich akcji w tym fragmencie pojedynku, gola wyrównującego zdobyli przeciwnicy. W ostatniej akcji doliczonego czasu gry pierwszej odsłony, do piłki podszedł Igor Zawiła i z rzutu wolnego trafił na 2:1 dla miejscowych. Po zmianie stron goście trafili w 55. minucie na remis 2:2. Oba zespoły próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, inicjatywę mieli nasi młodzi piłkarze z ligo wojewódzkiej juniorów starszych, ale goście kilkakrotnie groźnie kontrowali. Finalnie w okolicy 90. minuty bramkarza Nysy ubiegł Oliwiera Taratuta, dziubnął nad nim futbolówkę i strzelił zwycięskiego gola na 3:2 dla miejscowych. Biało-zieloni awansowali do III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego i czekają na swojego kolejnego przeciwnika. Tego wyłoni losowanie.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica (LDJ) – Nysa Kłodzko (seniorzy klasa A) 3:2

Skład: Bykhovets, Naskręt, Siekierka, Sośnicki, Lewandowski, Zawiła, Pieńkowski, Kaźmierczak, Dudzic, Dudek, Karpiński oraz Choromański, Dul, Mikołajewski, Bałdys, Łabędź, Taratuta.