Strona główna Sport Jeździectwo Dunka wygrywa międzynarodowe zawody

Dunka wygrywa międzynarodowe zawody

0

Marie Juul zwyciężyła w klasie 4*-S, najwyższej rangą rozgrywce podczas letniego turnieju jeździeckiego – Strzegom Summer Tour w konkurencji WKKW.

Reprezentantka Danii dosiadająca konia Ikke 2 prowadzenie w konkursie objęła już po próbie ujeżdżenia. Z punktami karnymi za jedną rzutkę i przekroczenie normy czasu po próbie skokowej spadła na piątą pozycję. Cross przejechała bezbłędnie na przeszkodach z 6 punktami za spóźnienie i z wynikiem końcowym 44.3 wygrała rywalizację. Drugie miejsce zajęła Niemka Johanna Marloh na klaczy Crazy Carlotta – 46.3, a trzecie Szwed Henrik Adnervik na ZAM F – 48.6. Joanna Pawlak na klaczy Fantastic Frieda ukończyła konkurs z dziewiątą lokatą – 62.4.

Podium „trzech gwiazdek” należało do kobiet. Najlepsza była reprezentantka Holandii Willemina Van Der Goes-Petter na Lancelocie – 30.2. Wiceliderka po próbie ujeżdżenia, skoki i cross przejechała na czysto. Drugie miejsce zajęła para z Danii Filippa Wagtmann na Follow Me Palija AA – 31,5, a trzecie Szwedka Aria Ramkali na Flanders – 35.3. Najwyżej sklasyfikowaną polską zawodniczką w tym konkursie jest Julia Gillmaier, która na klaczy Red Dream Princes zajęła szóste miejsce – 43.3.

Dwie gwiazdki po bezbłędnych przejazdach parkuru i crossu wygrał Węgier Imre Tóth na klaczy Hakuna Matata – 28.1, przed Austriaczką Leą Siegl na Dark Gambler – 28.2 i Holenderką Willeminą Van Der Goes-Petter na Nicolai – 29. Polka Halszka Witkowska – Nowak na Apollo zajęła czwarte miejsce – 29.8. W kategorii juniorów najlepsza była Czeszka Andrea Novotna na Eldorado – 35.6. Drugą lokatę objęli Zuzanna Społowicz i Dżaurus AA – 36.7, a trzecią Czeszka Ema Stepankova i Anisio – 42.6.

Zwycięstwo w klasie Intro przypadło Niemce Katharinie Schedel dosiadającej klaczy Debbi – 27.1. Jan Kamiński zajął drugie miejsce na Madrycie – 31.6, a Katarzyna Skrzypczak z Moccarabia trzecie – 31.9.

Podczas Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wyłoniono nowych medalistów Polski w kategorii juniorów młodszych. Złoto wywalczyła Blanka Okoczuk na Moonshine – 32.7, srebro Michalina Paterska na Niko – 35.2, a brąz – Sara Golach na Beautyfull Bay – 36.2.

W OOM w kategorii kuców zwyciężyła Aleksandra Gąsior na Rose – 30.8, druga była Weronika Buczek na Ballinaclough White Rose – 32.7, a trzecia Magdalena Zaręba i King – 36.4.

W krajowej „setce” najlepszy wynik uzyskał reprezentant Austrii Andreas Pichler na Lafayette – 32.8, a w kategorii wiekowej 18 lat zwyciężyła Czeszka Vendula Kačírková na Happy Day 4 – 31.4, a jej rodak David Navrátil na koniu Colys wygrał klasę „90” – 28.9.

W wakacyjnym turnieju Strzegom Summer Tour rozegrano cztery konkursy międzynarodowe w krótkim formacie, trzy klasy krajowe oraz Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Startowało w nich 260 koni reprezentujących 14 krajów.

Kolejny jeździecki turniej w Morawie koło Strzegomia – Mistrzostwa Europy Młodych Jeźdźców i Juniorów, rusza już 22 sierpnia.