Gry i zabawy, licytacje, słodki oraz gorący poczęstunek, a także moc atrakcji dla najmłodszych – to wszystko czekało na uczestników Rodzinnego Dnia Dziecka zorganizowanego w sobotę w Burkatowie.

Na wspólne świętowanie Dnia Dziecka zaprosiła społeczność sołectwa Burkatów, Koło Gospodyń Wiejskich w Burkatowie oraz Aktywni Pogórzanie, którzy tego dnia zapewnili ofertę pełną rozrywki, w tym atrakcje dla młodszych i starszych gości wydarzenia. Chętni mogli też spróbować swoich sił w układaniu kostki Rubika i spotkać się z mistrzem Polski juniorów w speedcubingu – Michałem Kopeć.
W strefie gastronomicznej nie zabrakło potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich, a także grilla, ciast, ciepłych i zimnych napojów. Podczas imprezy Aktywni Pogórzanie prowadzili zbiórkę charytatywną dla Kubusia Wiśniewskiego, małego mieszkańca Burkatowa.
/UG Świdnica, opr. mn/

![Zmierzyli się z językiem angielskim [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/konkurs_ang051-238x178.jpg)






![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)