Dzisiaj zabrzmi pierwszy dzwonek i wszystkie ręce na pokład. Policjanci z wydziałów ds. nieletnich, prewencji i drogówki pojawią się na ulicach w pobliżu szkół w całym powiecie świdnickim. Wesprą ich strażnicy miejscy i fotoradary.
– Będziemy zwracać uwagę na wiele spraw – zapowiada Robert Topolski z KPP w Świdnicy. – Sprawdzimy prędkość samochodów, trzeźwość kierowców, stosowanie pasów bezpieczeństwa. Będziemy także pilnować, by rodzice we właściwy sposób przeprowadzali swoje dzieci przez ulicę. Niestety, bardzo często pośpiech jest złym doradcą i dorośli narażają swoje pociechy na realne niebezpieczeństwo, przeprowadzając w miejscach, gdzie nie ma przejść dla pieszych.
Na terenie powiatu będą kontrolowane także gimbusy i osoby, tzw. „stopki”, przeprowadzające dzieci przez pasy przy szkołach. Akcja będzie prowadzona bardzo intensywnie przez pierwszy tydzień września, jednak służby mundurowe będą się pojawiać w pobliżu placówek oświatowych do końca miesiąca.
![Trwa Świdnicka Kolęda. Jakie czekają atrakcje? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Swidnicka-Kolea-2025-30-238x178.jpg)
![Parking przy stacji Świdnica Przedmieście nareszcie otwarty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/parking-1-238x178.jpg)


![Strażacy interweniowali po alarmie z czujki tlenku węgla [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Tlenek_wegla_w_Strzegomiu-6-100x75.jpg)


![Świdniccy kryminalni zabezpieczyli prawie 9 kg niedozwolonych substancji [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-Swidnica-100x75.jpg)

![Świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)
![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)