Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego świdnickiej Komendy Powiatowej Policji zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 27-latek wpadł, bo miał niesprawne światło w pojeździe.
fot. KGP
– Pomimo licznych kontroli trzeźwości, nadal są kierowcy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę samochodu „na podwójnym gazie”. Kolejny taki kierowca został zatrzymany 11 listopada po godzinie 2.00 w nocy na ul. Śląskiej w Świdnicy. Uwagę mundurowych zwrócił kierowca Forda, który miał niesprawne oświetlenie pojazdu – informuje mł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.
– Kiedy mundurowi zatrzymali auto do kontroli, wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 27-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, zgodnie z kodeksem karnym, jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka świdnickiej policji.
/Źródło KPP w Świdnicy/
![Niebezpieczny manewr na ulicy Kazimierza Wielkiego. Kierowca wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/wyprzedzanie-238x178.jpg)

![Wierzba wbiła się w dach domu. Strażacy pracują po nocnej burzy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/po-burzy-Jagodnik-straz-pozarna-20-sierpnia-2026-2-238x178.jpg)
![Niebezpieczny manewr na ulicy Kazimierza Wielkiego. Kierowca wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/wyprzedzanie-100x75.jpg)

![Wierzba wbiła się w dach domu. Strażacy pracują po nocnej burzy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/po-burzy-Jagodnik-straz-pozarna-20-sierpnia-2026-2-100x75.jpg)
![Azotowa „mgła” na ul. Towarowej w Świdnicy [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/azot-100x75.jpg)


