Strona główna Artykuł sponsorowany 3 powody (i więcej) dlaczego warto połączyć fotowoltaikę z pompą ciepła

3 powody (i więcej) dlaczego warto połączyć fotowoltaikę z pompą ciepła

0
Co jest lepsze od jednej technologii z branży OZE? Dwie technologie z branży OZE. W tym artykule przeczytasz o połączeniu paneli fotowoltaicznych z pompą ciepła. Dlaczego działa to aż tak dobrze? Czy pompa ciepła jest przyjazna środowisku? A może dostaniesz na te połączenie jakieś atrakcyjne dofinansowanie? Odpowiedzi poniżej.

Fotowoltaika i pompa ciepła – dlaczego to tak dobrze działa?

W dzisiejszych czasach głośno jest zarówno o panelach fotowoltaicznych, jak i pompach ciepła. Jednak czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego ich synergia działa aż tak dobrze?

Żeby zrozumieć cały ten proces, trzeba wiedzieć jak w ogóle działa fotowoltaika i pompy ciepła. Panele pobierają energię ze słońca i wytwarzają prąd elektryczny, który następnie może być wykorzystany do zasilania domowych urządzeń (w tym oczywiście pompy).

Fotowoltaika generuje prąd → z prądu korzysta m. in. pompa ciepła → nadwyżka energii elektrycznej sprzedawana jest do sieci

W tym miejscu koło się zamyka. Według szacunków koszt paneli fotowoltaicznych zwraca się już po około 5-8 latach użytkowania, a pompy ciepła – po kilkunastu. Całkiem możliwe jest więc to, że już po niespełna 20 latach będziesz mógł cieszyć się pełną niezależnością energetyczną (w tym cieplną) i wyjdziesz na 0.

Choć ciężko mówić tutaj o konkretnych liczbach (bo jest to kwestia zależna od wielu czynników) to połączenie fotowoltaiki i pompy ciepła jest jak najbardziej opłacalne.

3 powody, dlaczego warto połączyć fotowoltaikę z pompą ciepła

Powodów jest wiele, jednak my skupimy się na 3 (naszym zdaniem) najważniejszych.

1. Fotowoltaika rozwiązuje problem poboru prądu przez pompę ciepła

Pompa ciepła może być droga nie tylko w zakupie, ale też w eksploatacji. Pobiera ona całkiem pokaźne ilości prądu, co w połączeniu z inflacją i wzrostem kosztów mediów może szybko opróżnić portfel.

Na szczęście problem ten może być rozwiązany przez wydajną instalację fotowoltaiczną. Wysokie ceny prądu przestaną mieć dla Ciebie znaczenie, skoro będziesz niezależny energetycznie. Frankiewicz Energy

Jeśli zamontujesz na swoim dachu wydajny system paneli, to być może nawet w całości pokryje on zapotrzebowanie na prąd pompy ciepła. Potrzebujesz pomocy w zaplanowaniu inwestycji? Skontaktuj się z Frankiewicz Energy!

2. Nie będziesz musiał oddawać tyle prądu do sieci energetycznej

W słoneczne, letnie dni, przeciętny prosument nie jest w stanie skonsumować całej wyprodukowanej przez siebie energii elektrycznej. Musi ją więc oddawać do sieci, co często nie jest do końca opłacalne.

Tę nadwyżkę energetyczną z chęcią “przygarnie” pompa ciepła, która podniesie temperaturę w całym Twoim domu lub też przyszykuje gorącą kąpiel na wieczór. Pompa spełni wówczas rolę magazynu.

Optymalnie zainstalowana pompa ciepła zwiększy Twoją autokonsumpcję, przez co do sieci energetycznej oddasz znacznie mniejsze ilości prądu. A kto wie – może nie będziesz musiał oddawać ani jednej kWh?

3. Znacznie podniesiesz wartość swojej nieruchomości

Zarówno panele fotowoltaiczne, jak i pompa ciepła, są w stanie znacząco podnieść wartość nieruchomości. Pomyśl więc, ile warty będzie Twój dom, jeśli zainstalujesz u siebie oba te systemy.

W dzisiejszym świecie wiele wskazuje na to, że branża OZE będzie rosła w siłę. Już teraz ceny domów z fotowoltaiką są warte więcej pieniędzy, niż te bez dokonanej inwestycji.

Wierzymy, że w przyszłych latach niezależność energetyczna będzie grała jeszcze ważniejszą rolę, a nieruchomości z fotowoltaiką i pompami ciepła będą kosztowały proporcjonalnie więcej. Warto inwestować!

Kolejne powody, dlaczego fotowoltaika i pompy ciepła to świetny pomysł

Została do omówienia jeszcze kwestia ekologiczna i dotacyjna. Zgadza się – połączenie fotowoltaiki i pomp ciepła zadba zarówno o środowisko, jak i pomoże Ci w uzyskaniu dofinansowania.Fotowoltaika i pompy ciepła to sposób na dbanie o ekologię

O ekologicznych właściwościach paneli fotowoltaicznych wie raczej każdy. Jednak czy zdajesz sobie sprawę z tego, że pompa jest równie zielonym rozwiązaniem?

Pompa ciepła nie produkuje ciepła dzięki spalaniu, tylko pobiera je z otoczenia. Zwykle jest to powietrze, ale zdarzają się też instalacje gruntowe. Jako, że w pompie nie dochodzi do procesu spalania, to nie wytwarza się też dwutlenek węgla (CO2).

Wyobraź sobie świat idealny, w którym ludzkość korzysta tylko i wyłącznie z energii słonecznej, a ogrzewanie nie wymaga procesu spalania i wytwarzania CO2. Nasza planeta byłaby wówczas znacznie czystszym miejscem. Dołóż więc swoją cegiełkę już dziś i zadbaj o czystość energetyczną.

Dofinansowanie “mój prąd” i “moje ciepło”

Aby dobrze zasilić dom przeciętnej wielkości (ok. 100m2) koszt instalacji fotowoltaicznej wyniesie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku pompy ciepła.

Raczej niewielu z nas może pozwolić sobie “od tak” na wydatek rzędu ponad 100 tysięcy złotych. Na szczęście istnieje możliwość skorzystania z dofinansowań, które pomogą Ci w dokonaniu inwestycji.

Mowa tutaj oczywiście o programach “mój prąd” i “moje ciepło”. Ten pierwszy pomoże Ci w uzyskaniu dodatkowych pieniędzy na fotowoltaikę, a drugi – na pompę ciepła. Czujesz, że przerastają Cię sprawy formalne? Frankiewicz Energy proponuje idealne rozwiązanie!

Fotowoltaika i pompy ciepła w pigułce

Podsumujmy kwestię połączenia fotowoltaiki i pomp ciepła:

– dobrze zainstalowane panele są w stanie pokryć całe zapotrzebowanie pompy ciepła na prąd,

– dzięki magazynowaniu ciepła przez pompę ograniczysz ilość prądu oddawanego do sieci,

– podniesiesz wartość swojej nieruchomości, przez co zarobisz również podczas sprzedaży domu,

– przyczynisz się do ochrony środowiska na świecie dzięki ograniczeniu wytwarzania tlenku węgla,

– możesz skorzystać z dofinansowań “mój prąd” i “moje ciepło”, co pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze.

Panele fotowoltaiczne i pompa ciepła to połączenie idealne. Jeśli potrzebujesz pomocy w swojej inwestycji, odwiedź stronę frankiewiczenergy.pl i wybierz zakładkę “kontakt”.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułDwudniowe rajdowe święto w Świdnicy dobiegło końca [FOTO/VIDEO]
Następny artykułWylicytowali i polecieli. Rodzina Hudzińskich po raz drugi dla WOŚP [FOTO]