W tym roku już po raz 19. wręczane będą prestiżowe wyróżnienia dla świdnickich przedsiębiorców, którzy swoimi działaniami dają przykład innym i pokazują, że w Świdnicy można osiągnąć sukces. Właśnie ruszył nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji nagród gospodarczych.

– „Świdnicki Gryf” to najważniejsza nagroda gospodarcza w naszym mieście. Jest to wyróżnienie i jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych działań, a także promowanie firm i przedsiębiorstw działających w Świdnicy, a w przypadku „Sudeckiego produktu regionalnego” – promowanie produktów wytwarzanych w naszym regionie – tłumaczy Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu.
W tym roku nagrody przyznane będą w następujących kategoriach: sudecki produkt regionalny, lider przedsiębiorczości, lider mikroprzedsiębiorczości, dobre smaki, zdrowie i uroda. – Czekamy na zgłoszenia przedsiębiorców i firm. Wypełnione ankiety można przesyłać do 20 czerwca br. na adres mailowy: [email protected] lub pocztą na adres: Urząd Miejski w Świdnicy ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica. Zgłoszenia wraz z uzasadnieniem mogą również składać organizacje gospodarcze, członkowie kapituły i osoby fizyczne. Przyjmowane one będą do 31 maja br. na adres mailowy: [email protected]. Po uzyskaniu zgody przedsiębiorców i firm oraz złożeniu ankiety, kandydaci będą ocenieni przez kapitułę. Udział w konkursie jest bezpłatny. Ankietę oraz regulamin konkursu można pobrać ze strony: swidnickigryf.pl – informuje Dzwonkowska.
11 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Świdnicy odbyło się pierwsze posiedzenie kapituły Nagrody Gospodarczej Świdnicki Gryf 2023. W skład kapituły wchodzą przedstawiciele władz miasta: prezydent Beata Moskal-Słaniewska oraz wiceprezydent Szymon Chojnowski, a także laureaci nagrody z ubiegłego roku: Kamil Gajecki – Nuubag Sp. z o.o., Karolina Jastrzębowska – Cloos Polska Sp. z o.o., Wiktor Żarnowiec – Piekarnia Żarnowiec, Kamila Śliska – Lumaki Studio, Filip Kubiaczyk – lekarz kierujący oddziałem ginekologiczno-położniczym świdnickiego szpitala „Latawiec”, Maria Zięba – Fundacja Ładne Historie, jak również przedstawiciele organizacji okołobiznesowych: Świdnickiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
/UM Świdnica, opr. mn/
![Kampania daje efekty? Nie ma śladów pieczywa nad świdnickim zalewem [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/zalew-Swidnica-26-12-2025-3-238x178.jpg)
![Świdnica w blasku świątecznych świateł [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Swidnica-iluminacje-swiateczne-2025.12-26-238x178.jpg)
![Pasterka i kolędowanie z góralską kapelą „Janicki” [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/parafia-NMP-Krolowej-Polski-pasterka-z-zespolem-Janicki-2025.12.24-25-238x178.jpg)







![Mistrzowie perkusji ekstremalnej zagrają w Świdnicy. Wielkie odliczanie do Drummers From Hell Festival [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-17_small-100x75.jpg)