Szkoła Podstawowa nr 105 im. Polskich Podróżników i Odkrywców w Świdnicy po raz dziewiętnasty zaprosiła dzieci do udziału w międzyszkolnym konkursie ortograficznym. Bohaterką tekstu była tym razem mysz.

„Jestem myszą, to żadna hańba. Nazywają nas odrażającymi gryzoniami, a to przecież nieprawda. Jesteśmy zrównoważone, usłużne, skrzętne i mądre. Sama jestem tego przykładem. Mieszkam w największej polskiej czytelni. Spożyłam już tyle pierwszorzędnych książek, że mogę prowadzić wykłady o literaturze. Mam w zwyczaju najpierw czytać, a potem jeść. W ten sposób zdobywam wykształcenie i odżywiam się należycie.” – tak brzmiał fragment tegorocznego dyktanda dla klas IV-VIII.
XIX Świdnicki Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas IV-VIII został przeprowadzony pod koniec listopada, a wzięli w nim udział uczniowie świdnickich podstawówek.
Po sprawdzeniu dyktanda najlepszymi w kategorii klas IV-VI okazali się:
I miejsce – Szymon Pałka Szkoła Podstawowa nr 6
II miejsce – Iga Pełka Szkoła Podstawowa nr 8
– Piotr Ziarnowski – Szkoła Podstawowa nr 1
– Julia Brulewska – Szkoła Podstawowa nr 6
III miejsce – Hanna Królicka – Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa
– Aleksandra Dyrda – Szkoła Podstawowa nr 4
W kategorii klas VII-VIII:
I miejsce – Natalia Fal – Szkoła Podstawowa nr 6
II miejsce – Hanna Rosiek – Szkoła Podstawowa nr 6
III miejsce – Adam Kownacki – Społeczna Szkoła Podstawowa
Wyróżnienie
– Jakub Tomaszewski – Szkoła Podstawowa nr 105
– Jakub Socha – Społeczna Szkoła Podstawowa
Nagrodzeni i laureaci nagrody i dyplomy odebrali 9 grudnia podczas uroczystości w Szkole Podstawowej nr 105.
/opr. red./
![Dziesiątki porzuconych opon, zaśmiecony punkt turystyczny, koczowisko w świdnickim parku. Społecznik walczy z dzikimi wysypiskami [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Waldemar-Wozniak-sprzata-2025.12-23-238x178.jpg)
![W Świebodzicach powitali świętego Mikołaja, wspólnie rozświetlili choinkę [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Mikolajki-w-Swiebodzicach-18-238x178.jpg)
![Sanepid szkolił uczniów ze świdnickich liceów [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/IV-Spotkania-z-mlodzieza-Sanepid-Swidnica-7-238x178.jpg)

![Pożar w zakładzie lakierniczym w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-lakiernia-100x75.jpg)


![Dwóch nowych policjantów złożyło ślubowanie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/nowi-policjanci-KPP-Swidnica-2025.12.02-4-100x75.jpg)

![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)