W 2021 roku 68 wnioskodawców skorzystało z dotacji na wymianę kopciuchów na ekologiczne źródła ciepła. W tym roku kolejnych 54 mieszkańców gminy Świdnica otrzymało już umowy o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu gminy Świdnicy na dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła w nieruchomościach o charakterze mieszkalnym.

Wśród 54 wnioskodawców, 25 zdecydowało się na zainstalowanie pomp ciepła, 4 umowy obejmowały wymianę ogrzewania na elektryczne, 4 kolejne na ogrzewanie gazowe, 6 gospodarstw zainstaluje piece na ekogroszek a 15 na pellet.
W ostatnich dwóch latach z budżetu gminy zostało przeznaczonych blisko milion złotych na wymianę 144 kopciuchów. W tegorocznym budżecie gmina ma na ten cel 357 tys. zł.
/UG Świdnica/
![Szlakiem „Pani w Słońcu”. Wyjątkowa pielgrzymka z udziałem osiołków [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-Pielgrzymka-z-osiolkami-Swidnica-Smialowice-20-06-2026-12-238x178.jpg)



![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


