Urban Sketcherzy z Polski i Europy zapraszają na pierwszy międzynarodowy Festiwal Miejskiego Szkicowania – od 11 do 14 sierpnia 2022 Świdnica wypełni się amatorami rysowania w terenie.
Zdjęcie pochodzi z pleneru malarskiego w ŚwidnicyRysunkowe spotkania wśród zabytków, plenerowe warsztaty, wystawa, prelekcje, targi materiałów plastycznych to tylko niektóre atrakcje, będzie też okazja poznać ciekawych ludzi i dołączyć do międzynarodowej społeczności podziwiającej świat ze szkicownikiem w ręku. Udział w festiwalu jest całkowicie darmowy i można uczestniczyć w dowolnej ilości dni i wydarzeń.
Ze względu na ograniczoną ilość uczestników obowiązują zapisy na darmowe warsztaty plenerowe, które poprowadzą: Justyna Wojnowska, Adam Michen, Krzysztof Ludwin oraz Jan Vitek z Pragi.
Szczegółowy plan festiwalu dostępny na stronie www.uskpoland.pl .
Organizatorzy: Urban Sketchers Poland, Świdnicki Ośrodek Kultury oraz międzynarodowa organizacja Urban Sketchers.
/informacja i plakat Urban Sketchers Poland/



![Cztery osobowości jazzu na jednej scenie. W Świdnicy wystąpił European Jazz Collective [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Swidnickie-Noce-Jazzowe-European-Jazz-Collective-25-02-2026-9-238x178.jpg)



![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/mp-Boleslawa-Chrobrego-100x75.jpg)

![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
