Świdnicka Fundacja Endomama ponownie wsparła pacjentki Oddziału Ginekologiczno-Położniczego świdnickiego szpitala oraz przekazała różową skrzyneczkę na Oddział Pediatryczny dla mam, które przebywają z dzieckiem na oddziale.

Dzięki kolejnej, wspaniałej inicjatywie Fundacji Endomama , działającej z myślą o kobietach i w trosce o ich komfort, pacjentki naszego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego zyskały. Ziołowe herbaty i bezpłatny dostęp do środków higieny intymnej.
Przekazane dary są do dyspozycji pacjentek hospitalizowanych w Oddziale. Szerzenie dostępności do podstawowych środków higienicznych dla każdej kobiety jest głównym celem inicjatywy. Cieszymy się, że dotarła ona właśnie do nas – podkreślają przedstawiciele placówki.

Działająca od ponad roku fundacja promuje wiedzę o endometriozie, działa na rzecz in vitro, a także walczy z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. Różowe skrzyneczki trafiły do szkół i są dostępne we wszystkich toaletach oddziału ginekologiczno-położniczego w świdnickim szpitalu.
Fundacja może realizować swoje cele dzięki wsparciu darczyńców. Datki można wpłacać na konto: 79 1090 2369 0000 0001 4750 3493.
/red./
Zdjęcia szpital Latawiec
![Stawiają na wiatr i słońce. MPK będzie samemu wytwarzać prąd do ładowania „elektryków” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/MPK-Swidnica-budowa-instalacji-OZE-2026.03-04-6-238x178.jpg)
![Wielkanocne spotkanie w świdnickich schroniskach. Przy jednym stole zasiedli bezdomni i biskup [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Wielkanoc-bp-Mendyk-w-schroniskach-2026.04.04-5-238x178.jpg)

![Mężczyzna spadł ze skarpy nad rzeką Bystrzycą. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Pankow-wypadek-nad-rzeka-2026.04.05-mix-100x75.jpg)




![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)