Prawo serii trwa. Kolejna przegrana Polonii

1

Po ostatnich dwóch dotkliwych porażkach (0:5 z Górnikiem Polkowice i 2:9 z Górnikiem Wałbrzych), piłkarze Polonii Świdnica chcieli „zmazać plamę” i wygrać z IV-ligowym AKS-em Strzegom. Jednak to się nie udało. Podopieczni Przemysława Malczyka przegrali  0:1.

Przez pierwsze 15 minut w ofensywie praktycznie nic się nie działo. Obie drużyny dobrze pracowały w obronie neutralizując swoje akcje. Dopiero w 20.minucie goście zagrozili bramce Pierzgi strzałem sprzed pola karnego. Pierwszy strzał w wykonaniu Polonistów miał miejsce 8 minut później, kiedy to Łagiewka uderzył niecelnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Następnie jeszcze Śmiałowski nie wykorzystał okazji do pokonania bramkarza gości strzelając z bliskiej odległości. Goście odpowiedzieli niecelnym uderzeniem głową z jedenastego metra. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy więc bramek.

Drugą cześć gry lepiej zaczęli goście. Byli blisko zdobycia gola, jednak piłka uderzyła tylko w słupek. W 60. minucie dopięli swego. Po szybkiej kontrze, dwóch podaniach w środku pola i dośrodkowaniu z prawego skrzydła bramkę zdobył Konarski. Po zdobyciu gola piłkarze AKS-u przejęli kontrolę nad meczem oddając na bramkę świdniczan kilka groźnych strzałów, jednak beż rezultatu. Polonia próbowała wyrównać, ale wynik nie uległ już zmianie. Gospodarze zanotowali trzecią porażkę z rzędu.

Polonia Świdnica – AKS Strzegom 0:1

Polonia: I. Pierzga, Szewczak, Lato, P. Salamon, Luber, Bielski, Łagiewka Furmankiewicz, Śmiałowski, Stachyra, Goździejewski oraz Stitou, Bęc, Szuba, Borowy, N. Pierzga, M. Salamon, Miętkiewicz