Nikt nie odniósł obrażeń w wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło w czwartkowe popołudnie na drodze krajowej nr 5, na wysokości miejscowości Serwinów.

Do zderzenia dwóch aut osobowych doszło o godzinie 14.42. – Kierujący pojazdem marki Skoda 74-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem marki Ford, w wyniku czego doszło do kolizji – mówi Szymon Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Obaj kierujący byli trzeźwi.
Sprawca zdarzenia, który został ukarany mandatem karnym, tłumaczył interweniującym na miejscu policjantom, że źle ocenił prędkość, z jaką do skrzyżowania zbliżał się kierujący Fordem, na co wpływ miały trudne warunki atmosferyczne – w tym opady deszczu. Kierowca został ukarany mandatem karnym.
Świdniccy policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków atmosferycznych.
/mn/






![Oszust ze sporą gotówką w bieliźnie. Wyłudzał pieniądze od seniorów metodą „na wypadek” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/page-28-100x75.jpg)

![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
![Lokalna historia i ciekawostki w najnowszym 52. „Roczniku Świdnickim” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/52-Rocznik-Swidnicki-2026.01.13-1-100x75.jpg)