Od 27 sierpnia do 2 września funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 147 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:
28 sierpnia 2021 roku o godz. 17.12 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ul. Dalekiej dotyczące spożywania alkoholu oraz zakłócania spokoju przez imprezującą grupę. Skierowany na miejsce patrol Straży Miejskiej przerwał zabawę i ukarał mandatem jej uczestników.
28 sierpnia 2021 roku o godz. 17.58 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od dyspozytora MPK, że w autobusie linii numer 50 awanturuje się jeden z pasażerów używając słów nieprzyzwoitych. Na miejscu strażnicy musieli wyprosić agresywnego i nietrzeźwego mężczyznę, który za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.
29 sierpnia 2021 roku o godz. 12.30 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Placu Drzymały dotyczące alkoholowej imprezy na ławce w sąsiedztwie placu zabaw dla dzieci. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Dwaj panowie zostali ukarani mandatem karnym, w stosunku do trzeciego uczestnika, który już wielokrotnie dopuszczał się takich czynów zostanie skierowany wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Świdnicy.
31 sierpnia 2021 roku o godz. 8.11 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ul. Wrocławskiej dotyczące mężczyzny leżącego na ziemi przy żywopłocie. Natychmiast skierowano tam patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze zastali osobę bezdomną, która była wychłodzona i przemoczona. Na miejsce wezwano zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał mężczyznę do szpitala „Latawiec”.
2 września 2021 roku o godz. 14.00 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące wyrzuconego przy śmietniku kartonu, w którym znajdują się jakieś ptaki. Na miejscu strażnicy stwierdzili, że w porzuconym pudełku znajdują się trzy młode gołębie. Funkcjonariusze przekazali uratowane ptaki do schroniska dla zwierząt gdzie zostały profesjonalnie zaopatrzone.
/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

![Oszust ze sporą gotówką w bieliźnie. Wyłudzał pieniądze od seniorów metodą „na wypadek” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/page-28-238x178.jpg)
![„Spotkali się” na rondzie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/kolizja-na-rondzie-Swidnica-3-238x178.jpg)

![Oszust ze sporą gotówką w bieliźnie. Wyłudzał pieniądze od seniorów metodą „na wypadek” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/page-28-100x75.jpg)
![„Spotkali się” na rondzie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/kolizja-na-rondzie-Swidnica-3-100x75.jpg)


![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
![Lokalna historia i ciekawostki w najnowszym 52. „Roczniku Świdnickim” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/52-Rocznik-Swidnicki-2026.01.13-1-100x75.jpg)