Strażacy musieli użyć podnośnika, by pomóc mężczyźnie, który podczas prac na dachu stracił przytomność. Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie w Olszanach (gmina Strzegom).
Około 10.20 strażacy i pogotowie ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zasłabnięciu, do którego doszło na dachu budynku w Olszanach. – Na miejsce zostały zadysponowane trzy jednostki, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa wysokościowego – mówi mł. asp. Paweł Szydłowski z PSP w Świdnicy. Okazało się, że nie trzeba wykorzystywać technik alpinistycznych, by sprowadzić mężczyznę z dachu. – Użyliśmy podnośnika. Mężczyzna na dół został przetransportowany na noszach. Zajął się nim zespół pogotowia ratunkowego – dodaje zastępca rzecznika świdnickiej komendy PSP.
Mężczyzna był nieprzytomny. Jaka jest przyczyna, nie wiadomo.
/red./


![Pożar na terenie świdnickiej odlewni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Kliczkowska-pozar-2026.05.13-1-238x178.jpg)


![Pożar na terenie świdnickiej odlewni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Kliczkowska-pozar-2026.05.13-1-100x75.jpg)

![Wymusił pierwszeństwo, auto wpadło do rowu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/2-1-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)