W samo południe we Wrocławiu rozpoczną się rozmowy ostatniej szansy między władzami Świdnicy a przedstawicielami firmy Black Rock Properties w sprawie Zaułka Świętokrzyskiego. W osiągnięciu porozumienia ma pomóc sądowy mediator. Miasto chce odkupić od inwestora grunt, na którym miała powstać galeria handlowa. BRP nie zgadza się na odsprzedanie terenu.
Rozmowy poprowadzi wskazany przez legnicki Sąd Okręgowy doświadczony mediator, Jolanta Maślikowska. Jeśli mediacja nie zakończy się ugodą, spór rozstrzygnie sąd.


![Młodzież zabrała głos o lekcjach WF-u. Pokaz zebrał wielkie brawa [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Na-pierwszej-WF-pokaz-warsztatowy-Alchemia-Teatralna-2025.11.30-81-238x178.jpg)



![Samochody, piesi, motocyklista zignorowali zamknięty przejazd. „Nawet awaria do tego nie upoważnia” [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page1-100x75.jpg)



![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)