Michał Spisak, uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy, zajął I miejsce w XIV Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Logika i matematyka”, który został zorganizowany w Elektronicznych Zakładach Naukowych we Wrocławiu.
W zmaganiach konkursowych Michał pokonał 35 rywali z 12 szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie ci byli wyłonieni z grona 399 uczniów biorących udział w etapie szkolnym konkursu. Konkurs organizowany od czternastu lat testuje myślenie matematyczno-logiczne, tak więc zadania są bardzo trudne i stanowią nie lada wyzwanie dla uczestników konkursu. Należy również dodać, że Michał, obecnie uczeń III klasy technikum mechanicznego o profilu programista obrabiarek CNC, zwyciężył również w dwóch poprzednich edycjach tego konkursu. Oprócz Michała szkołę reprezentowali: Michał Rawicki z klasy 3B technikum i Krzysztof Kania z I A technikum.
/ZSM w Świdnicy, opr. red./

![Ferie 2026 rozpoczęte. Jakie zajęcia czekają na dzieci i młodzież w powiecie świdnickim? [PROGRAM/FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/page-238x178.jpg)


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/ul.-Kopernika-100x75.jpg)
![Zderzenie dwóch pojazdów na krajowej „piątce” w Strzegomiu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Strzegom-DK5-kolizja-2026.02.01-100x75.jpg)


![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
![Lokalna historia i ciekawostki w najnowszym 52. „Roczniku Świdnickim” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/52-Rocznik-Swidnicki-2026.01.13-1-100x75.jpg)