Blisko 2 miliony złotych trafi do gminy Świdnica na budowę kanalizacji sanitarnej w centralnej części wsi Makowice i Wilkowie wraz z kolektorem tłocznym w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

– Celem operacji jest redukcja ilości nieoczyszczonych ścieków, poprzez budowę zbiorczej kanalizacji sanitarnej o długości ponad 4 km, obsługującej mieszkańców miejscowości Wilków oraz Makowice. Jest to łącznie około 300 odbiorców. Kanalizacja zbiorcza wpłynie na poprawę stanu środowiska oraz na polepszenie jakości życia lokalnej społeczności – mówiła Wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.
Wysokość dotacji to 1 930 767 zł natomiast łączny koszt budowy wyniesie ok. 3 350 000 zł.
/UG Świdnica/
![Gmina Świdnica. Uroczyście zakończono rok szkolny i pożegnano dyrektorów trzech podstawówek [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/KONIEC_ROKU_SZKOLNEGO_GMINA2026414-238x178.jpg)








