Strona główna Sport Piłka ręczna Dotkliwa porażka ŚKPR-u w Zielonej Górze

Dotkliwa porażka ŚKPR-u w Zielonej Górze

0

Po jedenastu wygranych z rzędu, piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica zostali sprowadzeni na ziemię przez lidera tabeli AZS Zielona Góra. Gospodarze udowodnili swoją wyższość wygrywając różnicą dziewięciu trafień (31:22).

skpr

Zwycięstwo rywali jest jak najbardziej zasłużone. Akademicy prowadzili przez większość spotkania. W 24. minucie miejscowi wygrywali już 11:6, ale w tym momencie miała miejsce najlepszy okres gry w wykonaniu Szarych Wilków. Podopieczni trenera Grzegorza Garbacza zwarli szyki i na przerwę schodzili przegrywając tylko jednym golem 12:13. Chwilę po przerwie był już remis 13:13, ale to było wszystko na co było stać tego dnia wiceliderów tabeli. AZS szybko wrócił na prowadzenie i skrupulatnie zwiększał dystans. Po końcowej syrenie na tablicy wyników było 31:22 dla zielonogórzan.

O naszej porażce zadecydowały proste błędy w obronie. Zbyt łatwo rzucali nam bramki. Zielona Góra niczym nas nie zaskoczyła, wiedzieliśmy co grają chłopaki. Wynik jest konsekwencją naszych błędów. Przegraliśmy, ale nasz cel nie zmienił się – patrzymy na siebie i dalej walczymy o awans do I ligi. Wierzę, że damy radę – komentuje trener Grzegorz Garbacz.

Bolesnej porażki nie można długo rozpamiętywać, bo zbliża się kolejny trudny i ważny mecz. W niedzielę, 18 grudnia o godzinie 18.00 w hali na osiedlu Zawiszów pierwsze od sześciu lat derby z Żagwią Dzierżoniów. W meczach z tym rywalem nigdy nie brakowało emocji,

AZS Zielona Góra – ŚKPR Świdnica 31:22 (13:12)

ŚKPR: Bajkiewicz, Kurasiński, Wasilewicz – Brygier 8, Yefimenko 4, P. Kijek 4, Piędziak 2, D. Kijek 2, Adamek 2, Chaber 1, Rzepecki, Czerwiński, Mieczkowski, Bieżyński