XI Dolnośląski Konkursu Recytatorski Poezji i Prozy Jana Pawła II „Arka” rozstrzygnięty. W konkursie wzięło udział 72 uczestników, a do finału wytypowano 20 reprezentantów kategorii recytacja i poezja śpiewana.Najlpsi wystąpili 16 maja na scenie świdnickiego teatru.
W finale jury oceniało w następującym składzie:
1. p. Bożena Kuźma- z-ca dyrektora, animator kultury ŚOK
2.p. Beata Domerecka – dyrektor MDK w Bolesławcu
3. p. Marek Łętowski – muzyk MDK w Bolesławcu
Do grona najlepszych, nagrodzonych należą:
- Natalia Wiatrowska – SP nr 8 w Świdnicy
- Zuzanna Synowska – SP nr 1 w Świdnicy
- Kacper Sowa – MDK w Świdnicy
- Martyna Zalewska – Zespół Szkół Muzycznych w Wałbrzychu
- Miłosz Kwiatek – SP Nr 105 w Świdnicy
- Katarzyna Kwiatkowska – MDK w Świdnicy
Wyróżnienie otrzymali:
- Luiza Czerwińska – SP Nr 105 w Świdnicy
- Natalia Sęk – L.O w Ząbkowicach Śląskich
- Zespół Muzyki Dawnej „Totus Musicus”- MDK w Świdnicy
Koordynatorką konkursu była Wioletta Ziobrowska.






![Wystawa, której nie zobaczymy drugi raz. Znakomity fotograf Tomasz Gudzowaty odsłania rozedrgany świat sumo w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-wystawa-Are-bure-bokeh-Tomasza-Gudzowatego-w-Swidnicy-25-06-2026-238x178.jpg)
![Gołębie opanowały scenę w Świdnicy. Młodzi alchemicy zachwycili nowym spektaklem „Dziób w dziób” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Alchemia-Teatralna-spektakl-Dziob-w-dziob-2026.06.24-6-238x178.jpg)






