Młodzi Piłkarze ze Szkółki Piłkarskiej GCKiS Żarów zwyciężyli w Zimowym Turnieju Piłkarskim organizowanym przez Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu. Podczas imprezy rozegrano w sumie 200 meczów w 6 kategoriach wiekowych, a na starcie stanęło 76 drużyn z całego Dolnego Śląska.
Żarowski zespół występował w kategorii orlików. Wielki finał gwarantowały dwa pierwsze miejsca, aby się do niego dostać trzeba było rozegrać siedem spotkań grupowych. Reprezentanci GCKiS Żarów odnieśli aż sześć zwycięstw, pokonując MKS Kostomłoty (4:2), Bystrzycę Kąty Wrocławskie (3:2), Unię Wrocław (2:0), Polonię Trzebnicę (1:0), KP Brzeg Dolny (5:0) i NSJ Wrocław (11:0). Jedyną drużyną, która zdołała wygrać z późniejszymi zwycięzcami była Polonia-Stal Świdnica (0:3). W wielkim finale GCKiS Żarów podejmował Polonię Trzebnicę. Zwycięstwo 1:0 dało pierwsze miejsce w całych rozgrywkach.
Każda z najlepszych drużyn została uroczyście wyczytana i udekorowana medalami oraz pucharami podczas przerwy meczu polskiej ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Wisłą Kraków na płycie głównej Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Marcin Arabasz został wybrany do tego najlepszym bramkarzem turnieju. Tytuł MVP otrzymał Marcel Rachajski. Szkółka Piłkarska GCKiS Żarów wystąpiła w składzie: Marcin Arabasz, Nadia Sobel, Jakub Garbacz, Antoni Stankowski, Marcel Rachajski, Daniel Wasilewski, Dominik Duszyńki, Krystian Kuriata, Krzysztof Boniowski, Wiktor Łuczak.

![Walczą w morderczych warunkach. 48 drużyn na starcie turnieju na piachu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-charytatywny-turniej-siatkowki-plazowej-Pierogi-na-Skrzydlach-2026.06.27-24-238x178.jpg)








