Strona główna Sport Piłka nożna Pięć goli piłkarzy Goli

Pięć goli piłkarzy Goli

0

Udanie zainaugurowali nowy sezon zawodnicy LKS-u Gola Świdnicka. Drużyna z gminy Marcinowice pokonała w 1. kolejce klasy okręgowej beniaminka rozgrywek Victorię Tuszyn 5:2. Hat-trickiem popisał ustawiony ostatnio na szpicy Jarosław Lato.

polonia (1)

Od pierwszych minut na boisku dzielili i rządzili piłkarze z Goli Świdnickiej. Już w 7. minucie Tomasz Skowronek zagrał do Jarosława Lato, który w sytuacji jeden na jednego pokonał doświadczonego bramkarza gospodarzy Waldemara Jóźwiaka. Przyjezdni próbowali pójść za ciosem, ale piłka przez długi czas nie chciała ponownie wpaść do sieci. Maciej Madziała oraz Jarosław Lato obili poprzeczkę tuszyńskiej bramki, Lato nie zdołał wykorzystać też sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy posyłając piłkę nieznacznie obok celu. W 42. minucie drużyna Józefa Młocka w końcu strzelił na 2:0, a do protokołu wpisał się Maciej Madziała. Ten kto myślał, że to już koniec emocji był w błędzie. Ambitnie grająca Victoria zdołała doprowadzić do remisu po trafieniach Marka Podleśnego i Konrada Kossakowskiego, ale końcówka starcia należała do LKS-u Gola Świdnicka. Dwie bramki dołożył Jarosław Lato, z jednego gola cieszył się Kamil Młocek i ostatecznie zwycięstwo (5:2) gości stało się faktem.

Victoria Tuszyn – LKS Gola Świdnicka 2:5 (0:2)

LKS: Kawalec, Kotus (55′ Czernicki), Młocek, Wilk, Szuba, Turzański (88′ Grądkiewicz), Madziała, Turzański, Skowronek (72′ Anioł), Gąsior (83′ Trześniowski), Lato