Tak swój rysunek podpisała Nicola, która przyłączyła się do zabaw i konkursów zorganizowanych na świdnickim Rynku. Przypadające na 2 maja Święto Flagi tym razem obchodzone jest skromnie, a akcja przygotowana przez Urząd Miejski skierowana jest do dzieci.
Przed bocznym wejściem do Świdnickiego Ośrodka Kultury na dzieci czekają konkursy i szarady, poświęcone symbolom narodowym. Dzieci mogą także narysować własne obrazki z flagą w roli głównej i zabrać do domu informację o polskiej fladze. Powodzeniem cieszą się rozdawane najmłodszym biało-czerwone chorągiewki i balony. Nie brakuje chętnych do malowania narodowych barw na twarzach.
Zabawa potrwa do 15.00, a na dzieci czeka moc upominków.
Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej jest świętem państwowym, ustanowionym w 2004 roku. 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
/red./











![Oddali hołd Kozarowi-Słobódzkiemu. Jego grób zostanie oznaczony szczególną tabliczką. „Zasłużył na naszą cześć i na nasz szacunek” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Mieczyslaw-Kozar-Slobodzki-insygnium-Grob-Weterana-2026.01.09-mix-238x178.jpg)

![Pożar domu w Boleścinie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-Bolescin-16-100x75.jpg)
![Pożar w budynku przy ul. księżnej Jadwigi w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-zawiszow-8-100x75.jpg)

![Stary pies zostawiony na działce podczas mrozów. Drugi – rasowy na betonie nawet bez koca [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/page-8-100x75.jpg)


![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
