„Oddajemy w Państwa ręce wystawę wyjątkową – nie tylko ze względu na prezentowane prace, lecz przede wszystkim na historię, która za nimi stoi. „Akwarela – nasza wspólna pasja” to efekt kilkuletniej drogi grupy amatorów akwareli działającej przy Świdnickim Ośrodku Kultury, z którą mam przyjemność pracować od samego początku jako opiekunka i koordynatorka.” – zachęca Marta Ciućka i zaprasza na wernisaż wystawy.

Grupa narodziła się po warsztatach akwarelowych prowadzonych przez Miłosza Nosiadka, będących naturalną konsekwencją wystawy jego prac prezentowanych w Galerii Fotografii na początku 2020 roku. Z tych kilku spotkań z Mistrzem wyrosła społeczność entuzjastów, których połączyła potrzeba twórczego rozwoju, rozmowy i regularnej pracy. Od lat spotykamy się raz w miesiącu na warsztatach, podczas których pogłębiamy umiejętności, eksperymentujemy i uczymy się od siebie nawzajem.
W ubiegłym roku grupa świętowała swoje pięciolecie. Dzisiejsza wystawa jest więc nie tylko powrotem po przerwie od ostatniej ekspozycji w 2020 roku, ale także symbolicznym podsumowaniem dotychczasowych doświadczeń i dowodem na to, jak bardzo potrafi rozwinąć się pasja pielęgnowana wspólnie i konsekwentnie.
Na ekspozycji prezentujemy blisko 70 prac autorstwa 21 twórców. Każda z nich jest osobistą opowieścią, a jednocześnie częścią większej całości – dialogu prowadzonego za pomocą akwareli, medium subtelnego, wymagającego i pełnego nieprzewidywalnego piękna. Serdecznie zapraszam do spotkania z tą różnorodnością, wrażliwością i radością tworzenia – zachęca koordynatorka.
Udział w wystawie biorą: Aleksandra Biały, Marta Ciućka, Jadwiga Czyżewska, Joanna Dworzyńska, Anita Dybalska-Grzyl, Justyna Karolina Gałązka, Ewa Grzyb, Beata Guzik, Grażyna Karpa, Marzanna Krynicka, Ewa Lis, Iwona Machoń-Pluszczewska, Paweł Moor, Mariusz Niebudek, Renata Olejnik, Krzysztof Rek, Wanda Szwegler, Paulina Trześniewska, Danuta Winiarska, Jolanta Wójcik, Mariusz Wiszczuk.
Wernisaż zaplanowano na 27.02.2026r. o godz. 17.00 w Wieży Ratuszowej w Świdnicy.




![Wyczuwalny zapach gazu powodem dwóch interwencji straży pożarnej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Zarow-Lokietka-zapach-gazu-2026.03.24-4-100x75.jpg)
![Strzegom. Zadymienie w kamienicy przy ulicy Świętej Anny [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Strzegom-zadymienie-w-kamienicy-2026.03.24-4-100x75.jpeg)



![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)