Siedem zastępów straży pożarnej zadysponowano do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Olszany w gminie Strzegom. W środku znajdowało się kilkadziesiąt sztuk bydła. Dzięki sprawnej akcji strażaków udało się uratować cały inwentarz.

Do pożaru doszło 11 grudnia po godzinie 23.00. – Pożar objął część dachu w budynku gospodarczym, w którym znajdowało się 20 cieląt. Wszystkie zwierzęta udało się uratować. Przepędziliśmy je w bezpieczne miejsce pomieszczenia. Dzięki sprawnej akcji strażaków uratowano mienie o znacznej wartości – informuje mł. kpt. Paweł Szydłowski z Komendy Powiatowej PSP w Świdnicy.
Strażacy prowadzili działania do 2:08. W akcję byli zaangażowani strażacy z OSP Olszany, OSP Stanowice oraz JRG PSP Świebodzice i PSP Świdnica. Przyczyny pożaru są ustalane.
/red./








![Tłusty czwartek z pysznymi pączkami. Wygraj słodkie nagrody od Cukierni Łukowa! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/02/page-proces-produkcji-paczkow-Cukiernia-Lukowa-zdjecia-archiwalne-100x75.jpg)
