Wystartował Strzegom October Festival – wielki finał sezonu WKKW w Strzegomiu. Od czwartku do niedzieli, do rywalizacji w konkursach krajowych międzynarodowych przystąpi 420 koni, a na czworobokach i parkurach zaprezentują się zawodnicy z 22 krajów.

Rywalizacja w klasie 4*-L
Po pierwszym dniu prowadzenie w najważniejszym konkursie ex aequo objęli Clarke Johnstone z Nowej Zelandii na Menlo Park oraz indywidualna mistrzyni olimpijska z Tokio, Niemka Julia Krajewski na Uelzener’s Nickel – obie pary uzyskały rezultat 27,4 pkt karnych. Na trzecim miejscu plasuje się Nowozelandka Samantha Lissington na Lucas Stone z wynikiem 29,1 pkt karnych. Najlepsza z polskich par – Aleksandra Malicka-Nowacka i Quintesence Red Wine – zajmuje 15. pozycję z wynikiem 35,9 pkt karnych.
Liderzy klas trzy- i dwugwiazdkowych
W konkursie CCI3*-L liderką jest reprezentantka Niemiec Anna Siemer na koniu Zacky Zack z wynikiem 29,7 pkt karnych.
W klasie CCI3*-S po pierwszej części konkursu ujeżdżenia na czele znajduje się Niemiec Konstantin Harting na klaczy Caspara 6. Druga część konkursu rozegrana zostanie jutro.
Liderką klasy CCI2*-L po pierwszym dniu jest Merel Blom-Hulsman na More Then A Feeling z wynikiem 29,5 pkt karnych.

Juniorzy i konkurs kucy
W rywalizacji młodych zawodników nie zabrakło emocji. W konkursie CCIOP2*-L dla kuców najlepsza okazała się Belgijka Lenthel-Louise Desmedt na Orchid’s Xilla z wynikiem 28,1 pkt karnych. Drugie miejsce zajęła Maja Sofie Veno z Danii na Connie Boy – 32,6 pkt, a na trzecim miejscu znalazła się ponownie Lenthel-Louise Desmedt na Picasso-Drum VH Juxschot – 33,8 pkt.
Wśród juniorów CCIJO2*-L po pierwszej próbie ujeżdżenia pierwsze trzy miejsca zajmują reprezentantki Niemiec. Liderką jest Clara Gretha Konopka na Kissing Queen z wynikiem 26,3 pkt karnych. Kolejne miejsca zajęły Jona Isabell Heine na Chantilly – 30,2 pkt oraz Iliane Hannalisa Hein na Akeby’s Quemiro Silla – 31,1 pkt.
W klasyfikacji drużynowej juniorów prowadzi reprezentacja Niemiec z wynikiem 87,6 pkt, a Polska zajmuje drugie miejsce – 108,2 pkt.
Co przed nami?
W piątek na zawodników i publiczność czekają kolejne emocje związane z próbą ujeżdżenia – na czworobokach pojawią się następne pary startujące w konkursach krótkich i długich. Z kolei w weekend rywalizacja przeniesie się na parkury i trasy crossu.
Strzegom October Festival potrwa do niedzieli. Wszystkie wyniki na żywo można śledzić na stronie results.strzegomhorsetrials.pl
/SHT, FOTO: Leszek Wójcik/


![Na starcie zameldowały się tylko trzy ekipy [FOTO/WYNIKI]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/DSC06967_wynik-238x178.jpg)

![Zderzenie czterech aut na krajowej „piątce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/DK5-Strzegom-wypadek-2026.01.17-1-100x75.jpeg)


![Służył w Świebodzicach, trafił do świdnickich ochotników [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/przekazanie-wozu-dla-OSP-Swidnica-2026.01.16-2-100x75.jpg)

![Muzyka francuska zabrzmi na koncertach Dni Muzyki Kameralnej [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2024/07/XXV-Festiwal-Bachowski-koncert-Bruno-de-Sa-2024.07.19-31-100x75.jpg)
![Od architektury powojennego modernizmu po aktorskie dokonania Juliusza Chrząstowskiego. Wydano 52. tom „Rocznika Świdnickiego” [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/52-Rocznik-Swidnicki-2026.01.13-8-100x75.jpg)