Lato na podwórku, czyli cykl wakacyjnych zajęć dla dzieci na świdnickich podwórkach realizowany przez Fundację Ładne Historie, jest już za półmetkiem. Zobacz, co organizatorzy planują podczas sierpniowych wydarzeń.

– Przez ostatnie pięć tygodni uczestnicy korzystali z zajęć animacyjno-edukacyjnych i tematycznych warsztatów ruchowych. To właśnie ruch jest motywem przewodnim tegorocznej edycji, dlatego lipiec wypełniony był tańcem, grą na bębnach afrykańskich, zajęciami ogólnorozwojowymi na torze przeszkód, jogą i zumbą – opisują organizatorzy cyklu.
– Przed nami kolejne cztery tygodnie letnich zajęć pod hasłem Ruszamy w lato! Oprócz tematycznych warsztatów ruchowych na uczestników czekają łamigłówki, zadania manualne i kreatywne oraz nieodzowne na podwórkach gry i zabawy. Uczestnictwo w zajęciach jest darmowe i nie wymaga zapisów. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa! – zachęcają.
Gdzie odbywają się zajęcia? Do 29 sierpnia w godzinach 16.30-19.30 animatorzy będą czekali:
- w poniedziałki na Osiedlu Zarzecze – boisko przy ul. Kilińskiego za blokami TBS (w przypadku deszczu zajęcia będą się odbywać w Salce Parafialnej przy ul. Rolniczej 9),
- we wtorki na Osiedlu Zawiszów – skwer przy ul. Galla Anonima (w przypadku deszczu zajęcia będą się odbywać w Szkole Podstawowej nr 1),
- w środy na Osiedlu Młodych – boisko przy ul. Kozara-Słobódzkiego 21 (w przypadku deszczu zajęcia będą się odbywać w Klubie Seniora przy ul. Kozara-Słobódzkiego 19),
- w czwartki w parku Ułanów przy ul. Gdyńskiej (w przypadku deszczu zajęcia będą się odbywać w Dziennym Domu Senior+ przy ul. Saperów 27),
- w piątki na skwerze przy Parku Centralnym od strony placu Wojska Polskiego (w przypadku deszczu zajęcia będą się odbywać w siedzibie Fundacji Ładne Historie przy al. Niepodległości 12a/1).

/Fundacja Ładne Historie, opr. mn/


![Najciemniej pod… kamerą? Nad zalewem trwa walka z wiatrakami [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page-5-238x178.jpg)
![Wypadek na „trzydziestce piątce”. Ciągnik spadł z mostu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Pszenno-DK35-wypadek-2025.11.15-mix3-100x75.jpg)



![Najciemniej pod… kamerą? Nad zalewem trwa walka z wiatrakami [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page-5-100x75.jpg)

![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)
![Wyjątkowy koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)