Od kwietnia 2015 roku dyplom i srebrna odznaka Zasłużonego dla Dolnego Śląska przeleżała w szafie. Dopiero 10 lipca 2025 roku przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wręczył odznaczenie wieloletniemu samorządowcowi Jerzemu Guzikowi.

Sejmik uchwałę o przyznaniu srebrnej odznaki przyjął 30 kwietnia 2015 roku. „Wieloletni działacz samorządowy. W latach 1990-1994 Radny Rady Gminy Marcinowice. Współodpowiedzialny za rozwój gminy w pierwszych, najtrudniejszych latach transformacji politycznej i społecznej. W latach 2002-2006 Przewodniczący Rady i Radny Gminy Marcinowice. W latach 2006-2014 Wójt Gminy Marcinowie.” – czytamy w uzasadnieniu, w którym wyliczono zasługi Guzika dla gminy w okresie transformacji ustrojowej i działania podejmowane m.in. na rzecz rozwoju bazy sportowej i skanalizowania gminy.
– W tym czasie bardzo ciężko chorowałem i nie mogłem odebrać odznaczenia, a później mnie nie zapraszano – tłumaczy były samorządowiec. O sytuacji opowiedział podczas spotkania w Szczepanowie z okazji 35-lecia samorządu. – Zainteresował się obecny pan przewodniczący Rady Gminy Marcinowice Artur Fiołek i wkrótce potem zostałem zaproszony na sesję Sejmiku, gdzie odznaczenie odebrałem.
/red./
Zdjęcia użyczone przez Jerzego Guzika



![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/mp-Boleslawa-Chrobrego-100x75.jpg)

![Kolizja na skrzyżowaniu przy Galerii Świdnickiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Rowna-kolizja-2026.02.23-3-100x75.jpg)


![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
