Do 30 czerwca 2025 roku trwa nabór wniosków o przyznanie nagród za działalność w dziedzinie kultury. Wnioski mogą składać: organizacje pozarządowe działające w obszarze kultury na terenie Świdnicy, miejskie jednostki kultury i oświaty, komisja oświaty i kultury Rady Miejskiej oraz odpowiednie komórki organizacyjne Urzędu Miejskiego.

Nagrody – indywidualne lub zbiorowe, pieniężne lub rzeczowe – przyznawane są przez prezydenta Świdnicy osobom wyróżniającym się w działalności artystycznej, upowszechnianiu i ochronie kultury. Mogą je otrzymać artyści, organizatorzy wydarzeń kulturalnych, popularyzatorzy kultury oraz pracownicy miejskich instytucji kultury.
Wypełnione wnioski wraz z wymaganymi oświadczeniami należy złożyć osobiście w Biurze Obsługi Interesanta (pok. 1a, ul. Armii Krajowej 49) lub przesłać pocztą na adres Urzędu Miejskiego – Wydział Promocji i Kultury. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu dokumentów.
Szczegółowe zasady przyznawania nagród określa uchwała nr XXXVII/393/17 Rady Miejskiej z dnia 27 października 2017 r., dostępna w Wydziale Promocji i Kultury (ul. Długa 33, pok. 03, tel. 74 856 28 36) oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.
/UM Świdnica, opr. mn/



![Zderzenie autobusu MPK z osobówką w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/autobus-zderzenie-fot.-Swidnica24-3-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/ul.-Dabrowskiego-100x75.jpg)



![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)